Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 7074
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Była prezydent rządzi

Wtorek, 19 czerwca 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Była prezydent rządzi
Fot. Organizator
Zofia Czernow prezesem MKS Karkonosze Sporty Zimowe w Sobieszowie.

Była prezydent Jeleniej Góry w latach 1994 – 1998, dziś radna klubu Nasz Dom zastąpiła Jacka Wojciechowskiego, byłego radnego rady miejskiej poprzedniej kadencji. Na poniedziałkowym walnym zebraniu sprawozdawczo -wyborczym uchwalono również zmiany statutowe, dzięki czemu klub stanie się organizacją pożytku publicznego.

Przyczyną zmian personalnych jest kończąca się kadencja władz klubu.
– Szukaliśmy kandydata, przez pół roku – mówi Zbigniew Stępień, wiceprezes do spraw sportu MKS Karkonosze. – Zawsze staramy się na stanowisko prezesa wybierać jakiegoś radnego, który ma możliwość zadbania o interesy klubu. Chcieliśmy, żeby był to człowiek z charyzmą, kto zadba o to, by klub się rozwijał.

Działacze klubu takie właśnie cechy dostrzegli w Zofii Czernow.
– Jest to klub dominujący w Jeleniej Górze – powiedziała Zofia Czernow – i należy dopilnować by dalej się rozwijał. Ja ze swojej strony dołożę wszelkich starań by zrealizować ten cel.

Nie obeszło się bez innych przetasowań: zasłużony i długoletni działacz, wiceprezes Zbigniew Lipiński wycofał się z prowadzenia klubu.
– Jego przyszłość widzę w młodych ludziach, którzy mają własne koncepcje organizacyjne i sportowe – powiedział Zbigniew Lipiński.

Wiceprezesem do spraw sportu został Zbigniew Stępień, dyrektor SP nr 15 oraz długoletni członek zarządu klubu. Sprawami organizacyjnymi zajmie się natomiast Janusz Wojtas, obecny prezes Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa.

Dzięki zmianom statutowym, jakie zostały uchwalone przez gremium, klub będzie mógł się starać o status organizacji pożytku publicznego. To bezpośrednio przełoży się na dodatkowe fundusze, niezbędne do szkolenia zawodników.
– Brakuje nam sponsora strategicznego – mówi Zbigniew Stępień. – Staramy się corocznie o środki z różnych źródeł, tych jednak ciągle brakuje – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group