Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6740
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Był taki grajek, Staszek Nagajek

Środa, 15 lutego 2017, 7:37
Aktualizacja: Czwartek, 16 lutego 2017, 8:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Był taki grajek, Staszek Nagajek
Fot. Archiwum Jelonki.com
W pierwszą rocznicę śmierci jeleniogórskiego barda Staszka Nagajka, znajomi i przyjaciele muzyka spotkają się w miejscu, gdzie mieszkańcy i turyści byli obdarowywani muzyką i głosem nietuzinkowego mieszkańca gminy Janowice Wielkie.

Mija rok od kiedy na jeleniogórskiej „majówce” zapanowała cisza. - Od roku nie słychać piosenek wyśpiewywanych głosem z charakterystyczną chrypką i serdecznego: „Cześć, witańsko!” Rok bez naszego kolegi i przyjaciela, ulicznego grajka i barda Stanisława Nagajka – przypominają organizatorzy akcji.

Znany przez wszystkich, lubiany i szanowany przez wielu, przez innych wyśmiewany i pogardzany. - My, którzy Go znaliśmy, dalecy jesteśmy od pogardy. Pamiętajmy i przekazujmy pamięć – apelują. - Spotkajmy się 16 marca 2017 r., w rocznicę śmierci Staszka. Weźmy gitary i zagrajmy na ulicy 1. Maja dawno niesłyszane melodie, zaśpiewajmy piosenki, które wciąż pamiętamy. Zapraszamy też niemuzykalnych znajomych i przyjaciół jeleniogórskiego barda, którzy mogliby o nim opowiedzieć – dodają.

Staszek Nagajek był legendą za życia i pozostanie nią po śmierci jeśli tylko zadbamy o pamięć o Nim. - Spotkanie nie będzie połączone ze zbiórką pieniędzy na pomnik, tablicę pamiątkową Staszka Nagajka. Na marmury też przyjdzie pora, póki co, my jesteśmy jego pomnikiem – informują organizatorzy spotkania.

Tego dnia zabrzmi też gitara Stanisława Nagajka, która trafiła w ręce kolegi po fachu. Informowaliśmy o tym w artykule: https://www.jelonka.com/64222

Bliżej wydarzenia podamy dokładną godzinę spotkania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group