Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 13167
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Buskersi porządzą ulicami w Jelonce

Wtorek, 17 czerwca 2008, 15:51
Aktualizacja: 15:51
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Buskersi porządzą ulicami w Jelonce
Fot. Mar/ Organizator
W ostatni weekend czerwca centrum Jeleniej Góry opanują cyrkowcy, muzycy uliczni, magicy i ludzie orkiestry. Z okazji 900–lecia miasta po raz pierwszy zawitają do naszego miasta uczestnicy XII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej BuskerBus, który od kilkunastu lat odbywa się we Wrocławiu i innych miastach w całej Polsce.

O programie i planach organizatorów poinformował dzisiaj na konferencji prasowej główny organizator, duch sprawczy i uczestnik festiwalu w jednej osobie: Romuald Popłonyk.

– Wystąpi około 60 artystów którzy tworzą 25 artefaktów mobilnych, tak ja nazywam występujących clownów, muzyków magików – tłumaczył. – Przez trzy dni, od 27 do 29 czerwca na placu Ratuszowym i na ulicy 1 Maja w sześciu punktach będą występować uczestnicy festiwalu. Kto, kiedy i o której godzinie widzowie dowiedzą się ze szczegółowego harmonogramu dostępnego w czasie imprezy.

Jak tłumaczył Romuald Podpłonyk, festiwal buskcersów tym różni się od festiwalu teatrów ulicznych, że artyści występują jednocześnie w kilku miejscach i każdy będzie mógł wybrać tego, który mu się najbardziej podoba.

– Z wielkimi nadziejami przyjadę tutaj, tym bardziej że wiele lat temu byłem współorganizatorem a potem uczestnikiem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze. – Tutaj zawsze była doskonała publiczność i jestem pewien, że się nie zawiodę – dodał dyrektor festiwalu.

W tym roku impreza zawita do czterech miast. Zacznie się we Wrocławiu w dniach 20-22 czerwca, potem artyści zawitają do Brzegu Opolskiego w dniach 24-25 czerwca, Jelenia Góra będzie trzecim miastem w dniach 27-29 czerwca. Ostatnim przystankiem będzie Zielona Góra w dniach 1-2 lipca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
923
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group