Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 6510
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Buskersi porządzą ulicami w Jelonce

Wtorek, 17 czerwca 2008, 15:51
Aktualizacja: 15:51
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Buskersi porządzą ulicami w Jelonce
Fot. Mar/ Organizator
W ostatni weekend czerwca centrum Jeleniej Góry opanują cyrkowcy, muzycy uliczni, magicy i ludzie orkiestry. Z okazji 900–lecia miasta po raz pierwszy zawitają do naszego miasta uczestnicy XII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej BuskerBus, który od kilkunastu lat odbywa się we Wrocławiu i innych miastach w całej Polsce.

O programie i planach organizatorów poinformował dzisiaj na konferencji prasowej główny organizator, duch sprawczy i uczestnik festiwalu w jednej osobie: Romuald Popłonyk.

– Wystąpi około 60 artystów którzy tworzą 25 artefaktów mobilnych, tak ja nazywam występujących clownów, muzyków magików – tłumaczył. – Przez trzy dni, od 27 do 29 czerwca na placu Ratuszowym i na ulicy 1 Maja w sześciu punktach będą występować uczestnicy festiwalu. Kto, kiedy i o której godzinie widzowie dowiedzą się ze szczegółowego harmonogramu dostępnego w czasie imprezy.

Jak tłumaczył Romuald Podpłonyk, festiwal buskcersów tym różni się od festiwalu teatrów ulicznych, że artyści występują jednocześnie w kilku miejscach i każdy będzie mógł wybrać tego, który mu się najbardziej podoba.

– Z wielkimi nadziejami przyjadę tutaj, tym bardziej że wiele lat temu byłem współorganizatorem a potem uczestnikiem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze. – Tutaj zawsze była doskonała publiczność i jestem pewien, że się nie zawiodę – dodał dyrektor festiwalu.

W tym roku impreza zawita do czterech miast. Zacznie się we Wrocławiu w dniach 20-22 czerwca, potem artyści zawitają do Brzegu Opolskiego w dniach 24-25 czerwca, Jelenia Góra będzie trzecim miastem w dniach 27-29 czerwca. Ostatnim przystankiem będzie Zielona Góra w dniach 1-2 lipca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group