Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5954
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Burzyli mity o różnych Kościołach

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 25 stycznia 2007, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich spotkali się z okazji trwającego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Gościny udzieliła parafia rzymskokatolicka pw. Matki Boskiej Miłosierdzia w Cieplicach. W spotkaniu uczestniczyli adwentyści, prawosławni, ewangelicy, zielonoświątkowcy oraz katolicy.

Tydzień modlitw o jedność chrześcijan, określany jako dialog międzywyznaniowy, dla wszystkich uczestników ma wyjątkowe znaczenie.
— Podczas rozmowy przy wspólnym stole mamy okazję mówić i słuchać, wyjaśniać nieporozumienia i burzyć niewłaściwe stereotypy myślowe – mówi Wiesław Serafin, starszy zboru Adwentystów Dnia Siódmego. – Dialog daje okazję do wydawania świadectwa wiary, poznawania historii swoich Kościołów oraz wierzeń innych ludzi – dodał.

Organizatorem spotkania był proboszcz ks. prałat Józef Stec. Przybył również ordynariusz diecezji legnickiej ks. biskup Stefan Cichy.
Zaproszono, między innymi, prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego oraz Zbigniewa Ładzińskiego, starszego Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorców i prezesa Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Ignis omnes vincit 25-01-2007 20:48
Ekumenizm ekumenizmem, a tymczasem z relatywizmem walczyć trzeba, który jest nową herezją przeciw Świętemu Kościołowi i zbrodnią ładowi społecznemu!
~kopcan@interia.pl 25-01-2007 23:10
No i chwała Bogu!!!Czas zrozumieć że Chrystus jest Panem i katolikow i protestantów.Godna naśladowania inicjatywa!!
~paranoja 26-01-2007 8:43
Jasne! A pieniążki na kościół opatrzności wyszarpniemy z kieszeni emerytów! Tako rzecze sejm!!! ZUS nie potrzebuje nadwyżki, emeryci nie mogą się przyzwyczajać do luksusów!
~hehe 26-01-2007 8:46
Kościół przygarnia poreformacyjne sekciarstwo na swe łono:) Kto nie z nami, tego ogniem i mieczem:)
~taki zwykly ateista 26-01-2007 12:20
po co oni sie spotykaja jak i tak sie nie dogadaja? Czy adwentysta uzna pape wtykanska? nie A czy katolik zacznie swiecic sobote? nie Wiec spoko wszystko w mormie! heh
~Fox 26-01-2007 15:53
A może organizatorzy spotkania stwierdzili, że za mało pieniążków wpływa do kasy i w związku z tym należy coś uradzić???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group