• Niedziela, 22 lipca 2018
  • Godz. 18:29
  • Imieniny: Bolesławy, Magdaleny, Marii
  • Czytających: 5209
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Burzliwa dyskusja o ustawie „dezubekizacyjnej”

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 października 2017, 7:13
Aktualizacja: Niedziela, 8 października 2017, 9:33
Autor: pkaczalko
Fot. Przemek Kaczałko
W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury zgromadzili się wczoraj (6.10) emeryci mundurowi z Jeleniej Góry i okolic, których dotknęła tzw. ustawa dezubekizacyjna, a także ci, którzy obawiają się, że wkrótce ich emerytury również zostaną obniżone. Napięcie sięgało zenitu, gdy przemawiał senator PiS Krzysztof Mróz.

Spotkanie emerytów i rencistów policyjnych, wojska polskiego, straży granicznej, służby więziennej i straży pożarnej miało na celu dalszą konsolidację emerytów wymienionych formacji, a także wypracowanie metod ochrony praw nabytych, w tym emerytalnych. Zanim zaproszeni goście rozpoczęli dyskusję, odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych w Warszawie - Zdzisława Czarneckiego oraz przewodniczącego Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej tej organizacji - Andrzeja Rozenka.

- Spotykamy się z ofiarami ustawy z 16 grudnia 2016 roku, która niesłusznie jest nazywana dezubekizacyjną – podkreślił były poseł Ruchu Palikota, obecnie polityk SLD. - Państwo kradnie im emerytury, ponieważ mieli epizod w PRL-u, który zdaniem ministra Błaszczaka i rządzących jest podstawą, aby pozbawić ich środków do życia – emerytur, które będą teraz otrzymywać są w granicach 850 a 1700 zł i nikt mi nie powie, że jest to dochowanie umów, które Państwo z tymi osobami zawarło – dodał A. Rozenek dopowiadając, że średnie emerytury tych osób przed wejściem w życie ustawy (przed 1 października br.) wynosiły 2800 zł.

Organizatorzy spotkania przestrzegali, że ustawa otworzyła drzwi, przez które mogą być zagrożone kolejne grupy, tj. żołnierze, którzy podlegali pod Zarząd II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego – mowa o ok. 100 tys. osób. - IPN szuka już kolejnych kandydatów do obcięcia świadczeń – byłych działaczy PZPR (funkcyjnych) oraz organizacji młodzieżowych tj. ZSNP, ZSP, itd. - mówił Andrzej Rozenek.

Tzw. ustawa dezubekizacyjna przewiduje drogę odwoławczą i w myśl art. 8a ustawy, na taki krok zdecydowało się ok. 3 tysiące osób. - Według naszej wiedzy jest ich znacznie więcej – ok. 6, a może nawet 8 tysięcy odwołań, ale to nie ma znaczenia, bo minister Błaszczak nie wydał dotąd żadnej decyzji pozytywnej – mówił A. Rozenek. - Dodam od siebie, że jest to bardzo haniebny artykuł, bo opluwa środowisko i świetnie zachował się tu generał Czempiński, który powiedział, że nie ma zamiaru prosić Błaszczaka o żadną łaskę i nie będzie się poniżał do tego, żeby pisać w trybie artykułu 8a mimo że mógł być wyjęty spod tej ustawy – stwierdził polityk SLD.

Ustawa dotyczy 4,5 tysiąca osób na Dolnym Śląsku, z czego zdecydowana większość to Wrocław i okolice – powiedział Zdzisław Czarnecki, prezydent FSSM. - Pieniądze są rzeczą ważną, ale tą ustawą pozbawiono środowisko mundurowe godności i honoru. Chodzi o ponad 40 tysięcy funkcjonariuszy, ale też 8 tysięcy wdów i sierot. Te kobiety czy dzieci nie miały żadnego związku ze służbą. To jest chamstwo i będziemy z tym walczyć – dodał Z. Czarnecki.

W trakcie oficjalnego spotkania o obecnej sytuacji i działaniach podejmowanych przez przedstawicieli służb mundurowych, opowiadali A. Rozenek i Z. Czarnecki. Następnie przy mównicy pojawił się jeden z senatorów partii rządzącej, który głosował za wspomnianą ustawą. - Jestem senatorem Prawa i Sprawiedliwości, ale uważam, że trzeba przyjść i powiedzieć kilka rzeczy. Pan Rozenek mówił o szacunku, godności, natomiast w swojej wypowiedzi obraził pan prezesa Jarosława Kaczyńskiego... (rozległ się śmiech w sali), mówił pan o draniach z IPN-u - odniósł się do wypowiedzi Andrzeja Rozenka senator Krzosztof Mróz. - Mam świadomość, że jak komuś coś odebrano, to nie może się cieszyć z tego, natomiast my tą ustawą odebraliśmy przywileje emerytalne – dodał, po czym rozległy się okrzyki, a kilka osób postanowiło opuścić salę, aby nie słuchać wypowiedzi przedstawiciela PiS-u.

Prowadzący spotkanie Marek Gołębiowski ze stowarzyszenia „Radar” próbował uspokoić zgromadzonych i prosił o uszanowanie głosu w dyskusji. Kontynuując, senator zaprzeczył jakoby sportowcom czy milicjantom odebrano przywileje. - Macie państwo prawo walczyć o swoje, organizować się - to element demokracji – mówił K. Mróz przypominając, że w 2009 roku rząd PO-PSL (przy poparciu PiS) obniżył emerytury części mundurowym, czego nie zakwestionował ówczesny Trybunał Konstytucyjny z prof. Rzeplińskim na czele. Senator zapewnił również, że zgromadzeni nie mogą liczyć w tej kadencji na poparcie inicjatywy ustawodawczej Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych. Wkrótce ma się zacząć zbiórka podpisów pod projektem wycofującym skutki ustawy przegłosowanej przez PiS w sali kolumnowej 16 grudnia 2016 r.

Zarówno zastępcy prezydenta Jeleniej Góry (Jerzy Łużniak – PO i Piotr Paczóski – SLD), jak i posłanka Zofia Czernow (PO) zapewniali mundurowych o swoim wsparciu. Podczas dyskusji podkreślono również, że nie można stosować odpowiedzialności zbiorowej, a mundurowi, którzy popełnili przestępstwo w czasach PRL powinni być rozliczani indywidualnie przez niezależny sąd, a nie polityków. Do tej pory skutkiem wejścia w życie przepisów ma być 20 zgonów (samobójstwa, zawały itp. przyczyny).

Szczegółowo osoby podlegające ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin, określa art. 13b.

Czytaj również

Komentarze (138) Dodaj komentarz

~321 7-10-2017 8:52
Komuchy wyja!!!brawo wrescie sprawiedliwosc!!!
~ksawercia 7-10-2017 9:18
Kiedyś będą wyły pisiory ,bo dzisiaj zawłaszczają Polskę. Będą ustawy które odbiorą wszystkim "Misiewiczom" tłuste emerytury. Pogonią następcy takie obłudne damy jak: Sadurska ,Kępa, na czele z Beatą Szydło.
~s. 7-10-2017 9:18
Na pierwszym zdjęciu, "międzynarodówkę" śpiewali ?
~698 7-10-2017 9:34
I gdzie tu sprawiedliwosc,mlodzi,zdrowi mezczyzni po 15 latach pracy za biurkiem w mundurowce dostaja po kilka tys.Pielegniarka ma pracowac na najciezszych oddzialach typu SOR,psychiatria po 350 godzin w miesiacu do 60 rz.Nawet bardzo bogate panstwa jak UK nie daja im takich przywilejow.
~ 7-10-2017 9:44
Nareszcie Ubeków ormowców i innych tzw mundurowych i sługusów PRL dosięgła surowa ręka Prawa i Sprawiedliwości 40 letni emeryci i 3000 emerytury a normalny człowiek niech zapierrdala do śmierci
~Obs 7-10-2017 10:01
Pamiętajcie wszyscy którzy teraz jak pieski latacie na rozkaz tej kosowskiej władzy, ze kiedyś i wam ktoś może taki cos zrobić. Chore panstwo które tak traktuje swoich funkcjonariuszy i nie mowie tu o prawdziwych ubekach tylko o zwykłych ludziach mających tylko styczność z tym resortem.
~nihilscire 7-10-2017 10:04
...proponuję, żeby po upadku pisu wprowadzić ustawę depisacyjna i ukarać z cala surowością wszystkich decydentów pis oraz wszystkich tych, którzy ich popierali...
~poGROMCA 7-10-2017 10:14
na pierwszym zdjęciu sami czerwoni czyli sierp i młot najbiedniejsi jeleniogórzanie
~uuppeek 7-10-2017 10:42
Przy stole przeciez siedzi przynajmniej jeden pracownik WSI, wszyscy wiedza o kogo chodzi .... Wiecie kto to byl tzw oficer polityczny zwany wychowawczym ? A jego przelozony to tez jest czysty ? :)
~Ochucki 7-10-2017 10:46
Zwykłemu milicjantowi czy żołnierzowi nik emerytury nie obniży. To dotyczy UBekow, SBekow, ludzi którzy było skłonni służyć Kiszczakowi i ferajnie, pałować ludzi a nawet do nich strzelać. Nawet po obniżce ich emerytury sa wyższe niż wielu porządnych cieżko pracujących ludzi. Z jakiej racji? Wtedy nie mieli wstydu i teraz tez go nie maja. Mrozowi dziwie sie ze chciał z nimi rozmawiać, ale to twardy chłop wiec sobie poradził.
~pytanko 7-10-2017 10:50
Czy po upadku dyktatury Sejm uchwali ,prawo, aby zabrać emerytury tym co łamią dziś prawo>/?Jedna taka ma w rodzinie kleche to się wyzywią a resztę to kot nakarmi?
~soclib 7-10-2017 10:51
Czy księży współpracowników UB,SB co pobierają emerytury też dotknie ręka pisu? Przyjdzie czas i na karierowiczów z pod znaku religii smoleńskiej.Dożyjemy tych dni .
~lesław 7-10-2017 10:55
Dobrze było i się skończyło. Po więcej do Moskwy może wyślą i w nagrodę dadzą wczasy za Ural. Syberia czeka na takich,gdzie ich miejsce.
~Ochucki 7-10-2017 11:01
Zwykłemu milicjantowi czy żołnierzowi nik emerytury nie obniży. To dotyczy UBekow, SBekow, ludzi którzy było skłonni służyć Kiszczakowi i ferajnie, pałować ludzi a nawet do nich strzelać. Nawet po obniżce ich emerytury sa wyższe niż wielu porządnych cieżko pracujących ludzi. Z jakiej racji? Wtedy nie mieli wstydu i teraz tez go nie maja. Mrozowi dziwie sie ze chciał z nimi rozmawiać, ale to twardy chłop wiec sobie poradził.
~Real 7-10-2017 11:01
I pomyśleć, że w 2005 r. głosowałem na PO. Zdumiewające co się z nimi stało, stają w jednym szeregu z SB, WSW, II Zarządem Sztabu Generalnego LWP, nie Wojska Polskiego tylko Ludowego WP !!! Ps. po więcej kasy to do byłych pracodawców w Moskwie proszę apelować ;)
~Tosia 11 7-10-2017 11:06
Ile jadu po obu stronach barykady. Jednak jeżeli już ,to wolę tych, którzy są zwolennikami ustawy dezubekizacyjnej. Przynajmniej trochę będzie sprawiedliwości. Poza tym ekipa popierająca ubeków ujawniła się w całej okazałości. Warto wiedzieć who is who.
~normalność 7-10-2017 11:09
Obniżenie do średniej krajowej, to żadna kara. Średnią krajową osiąga grubo poniżej 50% emerytów, którzy zapieprzali po 40 lat. Natomiast ci tak mocno skrzywdzeni po 15 latach otrzymywali uprzywilejowane świadczenia. Dziwi mnie stanowisko PO, a może nie powinno dziwić...
~rozbawiony 7-10-2017 11:17
Szkoda tylko że w swoich szeregach nie przeszkadzają im komuchy,jak np.towarzysz prokurator
~ 7-10-2017 11:29
Precz z KOMUNĄ
~anonim1 7-10-2017 11:29
Pisiory!!!!hahahahahahahahahahahaha.....
~do 11.29 7-10-2017 11:36
Popieram! Precz z komunią!
~nawet 7-10-2017 11:39
jak zabiorą pisiotom ,to się niektórzy wyzywia mając księdza w rodzinie.A największa obłuda i herezja w tym ,że podobno 10 % klechow było agentami i są niewiini jak lilije?Ubecy dlaczego w tej sprawie milczycie.-?I dobrze ,bodopiero by się rozpetasla burza nad nowogrodzką?
~iii 7-10-2017 11:40
prezydent Jerzy Łużniak z PO w tym roku we wrześniu był na obchodach 35 rocznicy NSZZ Solidarność w Bazylice Erazm i Pankracego później składał kwiaty pod tablicą pamiątkową a dziś popiera protest sb-eków i Rozenka. Żałosne
~ja 7-10-2017 11:41
A ci co byli współpracownikami SB? dlaczego prowadzą dobrze prosperujące firmy i zarabiają kupę kasy i nic się z nimi nie robi? wystarczy wpisać nazwiska i wiadomo kto kim jest
~B+ 7-10-2017 11:43
SLD to wiadomo, ale teraz już bez wątpliwości wiemy też po której stronie stała i stoi Platforma Obywatelska?!
~Pecunia non olet 7-10-2017 11:44
Pisiory zasmakowały w pieniądzach i dlatego będą szukać nowych źródeł finansowania. Gdy byli w opozycji wrzeszczeli na cały kraj o nepotyzmie i układach, obiecywali likwidacje tej patologii. Aż nadeszła "dobra zmiana". w której rodzina to podstawa i proszę jak wszystko pięknie idzie: kuzyni prezesa poustawiani jeden w TVP drugi w Lasach Państwowych, brat prokurator generalnego i jego żona w bankowości i ubezpieczeniach, mąż premier dostaje milionowe dotacje na swoją pseudoszkołę, rodzina wiceministra Jakiego w Opolu ustawiona w miejskich spółkach, synuś obatela Richarda tyra w PE, nawet Suski wepchnął brata do PSP a teraz córeczka Antoniego załapała się na pól miliona dotacji, Partia nie zapomina też o rodzinach zmarłych towarzyszy: obie Gosiewskie ustawione, córeczka Wassermana również.
~NSZ 7-10-2017 11:47
Komuchy smakują w pieniądzach od 1945 roku od czasów terroru stalinowskiego i po dzień dzisiejszy nie zostali za to rozliczeni, a po dziś dzień są beneficjentami ustroju totalitarnego. Brawo dla PiS za to, że wreszcie zaczęli to porządkować!!!!!
~jamnik 7-10-2017 11:55
Wszyscy emeryci powinni dostawać tyle, ile odłożyli bez żadnych przywilejów. Nie widzę nic dziwnego, że część mundurowych dostanie tyle kasy co większość pozostałych emerytów. Jeśli nie mogą się utrzymać za pieniądze w granicach 850 a 1700 zł to może zrozumieją dlaczego tylu ludzi wyjechało z Jeleniej za pracą gdzie indziej.
~iii 7-10-2017 11:58
Prezydent Jerzy Łużniak w tym roku we wrześniu uczestniczył w obchodach 35 rocznicy NSZZ Solidarności w Bazylice Erazma i Pankracego składał kwiaty pod tablicą pamiątkową, dziś wspiera protest sb-eków i Rozenka. Żałosne
~Anonim+ 7-10-2017 11:58
No cóż, są "równi i równiejsi" . Mam szczególną odrazę do niektórych ZOMOwców, a szczególnie ORMOwców, tam służyli wyjątkowe prymitywy z sadystycznymi ciągotami i dla nich taka "kara" była by uzasadniona. Nie podoba mi się, aż taka zmiana praw nabytych do wszystkich, nawet tych co służyli 1 dzień! Pominięto natomiast np. byłych sędziów i prokuratorów czasów komuny - obecnie gloryfikowanych! Czy tak ma wyglądać Prawo i Sprawiedliwość?
~Faszystowskie NSZ 7-10-2017 11:59
No właśnie! Cechą obecnej władzy jest tolerancja dla skrajnej prawicy /faszystów/ Widać to po chamskim traktowaniu przez reżimową Policję kobiet po demonstracji we Wrocławiu. Kobiety - uczestniczki demonstracji oskarżono o zakłócanie demonstracji wrocławskich faszystów z ONR! Czym? Bębnieniem! PiS boi się już bębnów. To chore histeryczne zachowania władzy. A przy okazji. Widać, że NSZ nie rozliczono do końca ze współpracy i hitlerowcami.
~Oko 7-10-2017 12:07
Informuję tylko, że można za 1500 wyżyć - to tylko kwestia przyzwyczajenia. Więc nie biadolić tylko przewartościować swoje nawyki i będzie ok. Czym się różnice od chociażby nauczyciela emeryta z tamtego okresu?
~Antykomunista 7-10-2017 12:19
Wszystkie komunistyczne kanalie bo tak trzeba ich nazwać powinni zostać pozbawieni wszystkiego a nie tylko obniżce emerytur ,są to osoby które występowały przeciwko wolnej Polsce,przeciwko rodakom dla własnych korzyści,w końcu jest chociaż odrobina sprawiedliwości.
~paradise 7-10-2017 12:22
pkt. 13 z postulatów Sierpień 80 " zabrać przywileje służbom MO, SB, UB itd" tyle lat trzeba było na to czekać!!!
~gość 7-10-2017 12:27
Po to Pisiory trzymają w swoich szeregach byłych komuchów s beków żeby wiedzieć jak trzymać ciemny lud za twarze,albo mają na nich też haki. Ale co tu mówić Pis wraca do komuny.
~Real 7-10-2017 12:32
Według sondażu gazety rp.pl ustawę popiera 39,6 % respondentów, przeciwko jest 31,7 %. I teraz uwaga, zwolennikami tej ustawy częściej są osoby o wykształceniu wyższym 42%, zarobkach powyżej 5 tyś. zł. 49% i z dużych miast 44%. I co ty na to Platformo?
~PO-ludzie bestie 7-10-2017 12:35
Że te postkomunistyczne zakały jeszcze mają coś do powiedzenia !!!!!!!!!!!!!
~POgarda 7-10-2017 12:36
Jak się patrzę na te ubolskie mordy to mi się niedobrze robi. Jeszcze 20 lat temu mogliby zakatować każdego. A teraz im się krzywda dzieje, bo mają takie same emerytury jak ich ofiary. Hańba
~Fazi 7-10-2017 12:42
Dlaczego obecni krzykacz,co tak negują tych co byli zwykłymi milicjantami za komuny.Zostali wykształceni za tamtych czasów,nie zrzekną się swoich dyplomów wyższych uczelni, przecież ta przeklęta i niedobra komuna ich wykształciła.Jak w tym państwie chcemy by wszyscy byli traktowani na równi to im należy zabrać te dyplomy.
~ 7-10-2017 12:49
Już ta czerwona zaraza się nachapała kasy, zabrać im do zera.
~Real 7-10-2017 12:53
12:42 nie wiesz, czy dezinformujesz? Ustawa nie dotyczy milicjantów, strażaków itd. Łatwo znaleźć w sieci.
~asd 7-10-2017 13:10
precz z komuną w szeregach pisu!
~borabora 7-10-2017 13:23
a łuzniak to co tez mundurowy czy tajny współp-racownik ?bo czerwony nos to widac ze tak a rodzenek przyjezdza i wszedzie jatrzy dawny zastepca urbana w NIE A CI CO NALEZELI DOSB MÓWIĄZE NIESZKODZILI ALE BYLI I TO BYŁO CICHE PRZYZWOLENIE TOTAK JAK ZHITLEROCAMI KTÓRZY MÓWIĄ ZE BYLI WPARTZANTCE ALE CHYBA W ENERDE
~1212123 7-10-2017 13:38
Brawo PiS!
~jua 7-10-2017 14:01
A ten wydzierający to z Janowic komuch
Arno 7-10-2017 14:04
Przyszła wreszcie sprawiedliwość to kwiczą. BRAWO PIS!!!!
~Antykomunista 7-10-2017 14:26
BRAWO.BRAWO i jeszcze raz brawo w końcu nastała partia która nie boi się wymierzyć sprawiedliwość tym komunistycznym SBECKIM przeklętym gnojom których nie brakuje na naszym terenie.
~werk 7-10-2017 14:52
...miał epizod...trzeba było nie mieć epizodu, to byście teraz nie wyli
~*4 7-10-2017 15:08
Godności o honoru to oni w ogóle nie mieli.
~ 7-10-2017 15:12
Czy te głosy krytykujące pracowników służb to onr - osądzić zbrodniarzy - zgoda - ale onr to faszyści - mam nadzieję, że was i wasze rodziny osądzą bardzo ostro. Nie dla odpowiedzialności zbiorowej waszmości
~ 7-10-2017 15:33
Odpowiedzialność zbiorowa nie jest niczym dobrym. Nie popieram tego typu działań w żadnym zakresie. Jest jednak "drobna" różnica między SB-kiem katującym ludzi aresztowanych z przyczyn politycznych, a panią urzędniczką pracującą w biurze paszportowym.
~walus 4 7-10-2017 15:36
Czerwone bąble,kiepsko bronili socjalizmu bram,przegrali i mają za swoje, ale jaja.
~Jel.. 7-10-2017 15:47
i jeszcze taka menda wystąpi w telewizji i powie że za 2000 zł.nie wyżyje-niech zamieni się z tymi co mają o 1000 zł mniej i muszą żyć nie mają innego wyjścia
~Grzechu 7-10-2017 16:11
I tutaj nasuwają się słowa ś.p. kiszczaka, niech mu ziemia cięzka będzie, jaka była siła Solidarności w 89 roku skoro dyskusja o odebraniu przywilejów rozpoczęła się dwadzieścia lat później. To nie jest kara tylko odebranie przywilejów emerytalnych. W SB czu UB nawet sprzątaczka miała 3 tys. emerytury.
~ 7-10-2017 16:15
Teraz można im tą kasę ograniczyć. Trzeba było gnojom zabrać w 1990 do zera wszystko. Każdemu jednemu. Sędziom, prokuratorom, policja też była lustrowana jak dziwka pod sklepem.
~kora 7-10-2017 16:17
może trzeba zabrać tym co w komunistycznych szkołach i uczelniach zrobili tytuły naukowe. Ludzie to jest chore nie dajcie sie manipulować.
~aaa 7-10-2017 16:40
Prawdziwe chrzescijanskie wypoiwiedi
~Real 7-10-2017 17:08
Epizod, kilka miesięcy służyli w SB, to jest najlepsze. Po okrągłym stole w 1988 r., po utworzeniu rządu Mazowieckiego we wrześniu 1989 r. ktoś wstępuje do SB. SB rozwiązano w maju 1990 r. W takim okresie, okresie przemian to tylko najgorsi z najgorszych mogli wstępować do tej formacji. Tacy ludzie są dużo gorsi od tych co służyli w niej wiele lat. Dobrze wiedzieli co robią.
~Czekista, ZBOWID-owcy i samotn 7-10-2017 17:16
Czekista "Rodzynek" ma śmiałość mówić o poszkodowanych rodzinach SB-ków?! A kto zamartwiał się nad matką Grzegorza Przemyka i innych ofiar komunistycznych służb??? Gdyby Ci ludzie mieli honor to w ogóle nawet nie protestowaliby i nie pokazywali swoich twarzy!! Brawo dla Senatora Krzysztofa Mroza za podjęcie rękawicy i stawienie się w paszczy lwa! Widać,że facet nie chowa głowy w piasek!! Co do pani Czernow i Łużniaka..no cóż brak słów na ich przyklaskiwanie ZBOWID-owcom, przykro, że zrobią dosłownie wszystko,żeby pozyskać kolejny elektorat nawet na takim niskim poziomie.
~ 7-10-2017 17:25
Zajmij się Rozenek jakąś normalną robotą, i nie zawracaj gitary. Co Ty człowieku możesz wiedzieć o czasach bezprawia z okresu UB, i SB. Chociaż mógłbyś nie ubliżać tym wszystkim żyjącym i nie żyjącym którzy byli represjonowani w tamtym czasie, swoimi głupimi wystąpieniami.
~IIIsort 7-10-2017 17:28
Grzegorz Przemyk był zwykłym chuliganem!!Darł morę to mu stłukli,ja jakoś nie bylem bity choć żyłem w takim samym czasie ,tylko mnie się chciało pracowac a nie bąki zbijać.Co tam słychać z modleniem się na granicach ,,,absurdu.?
~janki 7-10-2017 17:43
A SBcja placiła skladki rentowe? Nie ? to kiego .....?Mieli specjalne sklepy,talony na pralki,TV i inne,tanie kantyny,pensje wyższe kilkakrotnie od tych gnębionych...... Już swoje otrzymaliście
~janki 7-10-2017 17:50
Hej! Ten we flanelce to ,,wągiel'' przywiózł,czy wożny jakiś ? Nie uchodzi panie wielopartyjny,nie uchodzi.. Ażeby zachować dystans jako gospodarze panowie SBcy powinni prezentować się w dresach, bądż w kalesonach z draską niżej pleców.Nie dość że zdrajca to jeszcze burak..Na wieś przyjechał..
~ro 7-10-2017 17:54
Dla mnie to jest bezczelność, ci esbecy - bandyci, bo to byli bandyci, to byli oprawcy polskich patriotów, którzy dławili dążenia polskich patriotów do niepodległości, bo wiadomo, że wtedy Związek Radziecki miał tutaj swoich wasalów: ubeków, esbeków, którzy służyli wiernie obcemu mocarstwu, i ci ludzie jeszcze mówią, że za 2 tysiące im będzie trudno wyżyć.
~ 7-10-2017 18:04
Czyżby zosia Kilimandżaro się obawiała,że wyjdzie prawda.
~@#$%^&*( 7-10-2017 18:07
W czym wdowy i "sieroty" ( czyżby emerytowani ubecy pozostawili nieletnie dzieci?) pracowników UB są lepsze od innych polskich wdów i sierot? Nie wiem, czy wszyscy wykozystali swoje uprzywilejowane pozycje, ale większosć tak - najlepsze działki inwestycyjne zagarnęła dawna nomenklatura.
~ 7-10-2017 18:10
Nie rozumie dlaczego ktos ma brac emeryture 7 razy wieksza od mojej mamy
~Cieplik 7-10-2017 18:26
Panie Przemysławie dla czego kilka zdjęć tej samej twarzy pod rząd,nie można po jednej fotce i dośč.
~*4 7-10-2017 18:34
Kolegi ojciec w milicji " przepracowal" 8 lat łącznie ze szkołą milicyjną.Przed 50 już był emeryt z emerytura ponad 4tys.Zdrowy nie przepracowany dorabia w drugie tyle .Praktycznie co roku senatorium.Do niedawna wesoły beztroski niezestresowany.Obecnie widać coś nerwowy się zrobił zatroskany co on pocznie.
~do IIIsort 7-10-2017 18:37
G.Przemyk był chuliganem?? Szok! A znasz człowieczku historie Jego matki i wiesz dlaczego cała rodzina była na celowniku morderców z SS, przepraszam znaczybsie SB?! A jeżeli za "darcie mordy" mieliby zabijać to co zrobiliby z dzisiejszym kod-em?! Musisz jednym z leśnych dziadów lub bardzo ubogim intelektualnie człowieczkiem. P.S. za raz sierpem, raz młotem..!!
~S 7-10-2017 18:43
Łużniak i Czernow - pamiętajmy!
~S 7-10-2017 18:47
Dlaczego mają mieć średnią krajową emeryturę? Za przynależność do aparatu represji? Rozliczyć ii do więzienia albo na garnuszek opieki społecznej
~Mirek52 7-10-2017 19:01
Teraz zobacza co to jest życie !!!
~IIIsort 7-10-2017 19:23
Co innego matka a On był gówniarzem rozwydrzonym i zostal wykorzystany jako ofiara.
~Piotr Kowary 7-10-2017 19:33
W końcu lepiej póżno niż wcale
~r 7-10-2017 19:43
Lewakom bardziej pasują marsze przebierańców i gołodupców i mocne życie na spędach ! Nie dla nich modlitwy , bo oni są tacy europejscy i nowocześni! Tylko dlaczego krytykują innych? Co ich obchodzi,że ktoś się modli?
~yeah 7-10-2017 20:03
No i wyszły czerwone mordy ogorzałe i wyją bo im za pałowanie Polaków zabrali super emerytury i zrównali ze zwykłymi ludźmi.
~2016-2017 7-10-2017 20:08
Szambo wybiło na powierzchnię, gowno zalewa Ojczyznę, motłoch triumfuje - oto ma swoje pięć minut w Historii.
~r 7-10-2017 20:28
Lewakom bardziej pasują marsze przebierańców i gołodupców i mocne życie na spędach ! Nie dla nich modlitwy , bo oni są tacy europejscy i nowocześni! Tylko dlaczego krytykują innych? Co ich obchodzi,że ktoś się modli?
~danka1 7-10-2017 20:38
a jutro wszyscy kipiący nienawiścią katolicy pójdziecie do kościoła! co za kołtuństwo!
~buuu 7-10-2017 21:23
Młyny sprawiedliwości mielą powoli ale dokładnie.
~Antykomunista 7-10-2017 21:23
W internecie powinna być stworzona lista nazwisk i adresów zamieszkania wszystkich pieprzonych S beków,powinni być piętnowani na każdym kroku za krzywdy które wyrządzili niewinnym ludziom walczącym o wolność
~maria11 7-10-2017 21:27
kiedyś ceniłem p.Zofie a teraz sie za nią wstydzę ze o Jurku.Ł nie wspomne bo to żenada...ps. a demagogia ze komus sie cos zabiera i umrze z głodu okropna bo za tyle zyje 99 % Polaków
~do : | ~2016-2017 | 7-10-2017 21:35
| ~2016-2017 | c136.jelenia.zicom.pl (185.*.122.136 Masz rację, ale czy nie trochę za ostro o totalnej opozycji. Zresztą i tak PiS da sobie z tym motłochem radę.
~ 7-10-2017 21:36
Panie Łużniak ,Paczuski i pani Czernow nie jest wam wstyd stawać po stronie tych oprawców
~Młody Polak 7-10-2017 22:27
Mam 17 lat. Chciałbym się dowiedzieć czy ta ustawa dotyczy również posłów na sejm i członków rządów komunistycznych w Polsce ludowej czy tylko służb mundurowych z tamtych czasów ???
~Fis 7-10-2017 22:35
Kilku "ESBEKÓW" to zdobywcy brąząwego medalu na Mundialu w 74. Wszystkim zabrali emerytury bo formalnie byli zatrudnieni w "organach" Jest powstaniec warszawski ktory po wojnie był lekarzem w klinice MSW, jest sekretarka pracująca w Biurze Paszportów, jest pielęgniarka w Poliklinice MSWIA. Ciemnota plująca jadem jest szczęśliwa. Im zabrali i teraz mamy równo. Typowe żal.
~Prawnik 7-10-2017 22:48
Szkoda że wszyscy będziemy musieli za tę ustawę podwójnie zapłacić. Każdy komu zabtali w trybie tej ustawy emeryturę odzyska ją przed międzynarodowym trybunałem wraz z odsetkami, odszkodowaniem i zadośćuczynieniem. Zabraliście im 2000 oddacie 6000. Podstawą będą złamane fundamenty pañstwa prawa: 1. Zasada odpowiedzialności zbiorowej. 2. Brak możliwości działania prawa wstecz. I jeszcze kilka przepisów prawa międzynarodowego. Szkoda że to znowi ja będę misial im placić za ten bubel ptawny.
~Fis & Prawnik 7-10-2017 22:54
Kto będzie następny? Sędziowie, adwokaci, dziennikarze, intelektualiści. Coś Wam to przypomina
~ 7-10-2017 23:23
Nigdy ci oprawcy nie odkupią swoich win do ostatnich swoich dni będą musieli z tym żyć z większą czy mniejszą emeryturą ,godności którą się straciło nigdy się nie odzyska , kanalią się rodzi to przechodzi w genach .
~WEDER 8-10-2017 0:05
POPIERAM ustawe sprawiedliwosc musi byc zabiora smietanke a dadza siadle mleko to i placz i wielkie larum niech pozyja za 1000zl to zobacza jak to jest bo czuja sie dalej panami ale to nie te czasy
~i 8-10-2017 0:21
PiS to bolszewizm i kaczyzm !!! Jeszcze trochę czasu i też ich potraktuje odpowiednio nowy suweren !!!!!
~Gigaset 8-10-2017 6:25
To co dzisiaj robi PiS, przypomina mi to co działo się w latach 40 - 50 - 60. nowa władza prześladowała inteligencję, ludzi wykształconych i elity poprzedniej epoki i wstawiało na ich miejsce dorobkiewiczów, prostaków i małostkowych zawistników.
~pff 8-10-2017 6:34
No to dopadli oprawcow, pilkarzy i bokserów z klubów gwardyjskich, lekarzy ze szpitali MSW. A wszystko dlatego, ze Blaszczak wyrastal na legionowskim blokowisku na Piaskach w cieniu esbeckiej szkoly, karmiony kompleksami przez mamusię "oni tam szynke jedzo". Dzis dziala jak krzyzowiec-zabijmy wszystkich, a Bog swoich rozpozna.Kanalia.
~AD966 8-10-2017 6:44
Katalonia chce się wybić na niepodległość ,odłączyć się od katolicko-faszystowsko-franowskiej Hiszpanii.A zwolennicy/zaczadzeni pińcet/ pragną ustroju zamordystycznego .Nie podobał IM się PRL a sami go budują .Kler watykański ze wszelkimi schizmami drżą że utracą wpływy. A trzeba ICH rozliczyć ze skandali seksualnych ,przekrętów majątkowych, wykorzystywanie dzieci /to wina matek co same pchają swe dzieci w objęcia zboczków/.Czy przyszedł czas BAĆ SIĘ?//oko.press/rosnie-strach-wladza-chcesz-powiedziec-o-polityce-miej-sie-bacznosci/
~ 8-10-2017 6:54
Cytat z sieci;;;4. Czy podzielamy pogląd pana Jerzego Rastawickiego: · „Pełna racja Panie Januszu, ale odpowiedź na pytanie „co się z tym narodem stało” jest akurat prosta. Historia uczy nas jednego: JEŚLI W JAKIMKOLWIEK KRAJU KTOŚ SPRÓBOWAŁ WPROWADZIĆ NARODOWY SOCJALIZM, TO LUDZIE ZAKOCHUJĄ SIĘ W NIM NA ZABÓJ, A POPARCIE DLA NARODOWYCH SOCJALISTÓW PRZEKRACZA 50 PROCENT I DOCHODZI NAWET DO 90 PROCENT! Co to oznacza? Wygrać wybory może tylko ten, kto w narodowym socjaliźmie przelicytuje pisowski gang. Widzę tylko jedno ugrupowanie szeregowych wariatów socjalistycznych, czyli Partię Razem, która w rujnowaniu finansów państwa może przelicytować PiS. Partia Razem jest równie nieodpowiedzialna jak PiS, ale reprezentuje lewicę internacjonalistyczną, a PiS lewicę pobożną. Teraz w Polsce aby sprze
~soclib 8-10-2017 6:59
Dalszy ciąg;;; Teraz w Polsce aby sprzedać marksizm, trzeba go oblać cuchnącym sosem nacjonalistycznym, bo inaczej ludzie „komunizmu nie kupią”. Stąd z PiS może wygrać tylko „mega PiS”. Tacy ludzie muszę być nie tylko wariatami, nie tylko z lubością kłamać na lewo i prawo, ale także muszą być jeszcze większymi narodowymi socjalistami niż ferajna zawistnego gnoma z Żoliborza. Jaki jest wniosek? Idziemy na dno, a będzie tylko gorzej i gorzej” – 28 maja 2017 01:33..Trzeba mieć większy horyzont nie tylko TVPKurski i sekciarskie TVTrwam z radyjkiem..
~### 8-10-2017 8:18
raz sierpem, raz młotem czerwona hołotę!!!
~ 8-10-2017 8:40
No, zaraz się popłaczę. Dopadli biednych piłkarzy. I pielęgniarkę. A kto wie, może Prezes narodowo – socjalistyczny, wespół w zespół z Błaszczakiem, wezmą się za dzieci,, które były w przedszkolu a nawet żłobku MSW? Jaki ten świat jest prosty. Błaszczak dlatego …, że wyrastał na blokowisku w Legionowie … A Katalonia , …bo Kościół. A zapłacimy potrójnie, bo prawa nabyte dotyczą sbeckich emerytur, nie dotyczą np. wieku emerytalnego. Można obowiązkowo pracować do np. 95 roku życia, mimo iż , jak się zaczynało pracę, to … Trzeba mieć większy horyzont nie tylko TVN 24 i GW z radyjkiem. Tok FM. I koniecznie brać parasol, jak Lisweek i Na Temat zapowiadają słońce i brak opadów … Świat jest taaaaki prosty …dla prostych ludzi … A może prostaków ???
~ 8-10-2017 8:56
Jak widzę te buźki to wiem jedno. Głosuje na PiS.
~pff 8-10-2017 9:15
Bardzo śmieszne.Dopaść lekarzy-staruszków, ktorzy na Ołbińskiej narazali zycie w czasie epidemii ospy Buhahahahaha!!!!!! Ale jaja! W tym jednego umierajacego na raka w hospicjum Hahahahahaha !!!!!! I powstańca warszawskiego Huhuhuhu !!!!!!!! A co :D Ty vectrus jestes wesoly chlopak . Jak cale pisowskie , bezwolne stado.
~Real 8-10-2017 9:25
22:48 Prawnik, ależ poprzednio esbesja zaskarżyła ustawę do Trybunału w Strasburgu w 2010 r. Skargi zostały oddalone w 2013 r. i uzasadniono to także moralnie - "Trybunał przypomniał, że funkcjonariusze SB pracowali dla aparatu bezpieczeństwa wzorowanego na sowieckim KGB, porównał służby PRL do Stasi i Securitate i stwierdził, że powstały one po to, by łamać prawa człowieka".
~soclib 8-10-2017 9:25
vectruś a ty czym się różnisz od bolszewików ?
~ala 8-10-2017 9:36
Na wymiar sprawiedliwości wydajemy 1,8 % budżetu, a średnia dla Unii Europejskiej to jest niecałe 0,7 %. Czyli 2,5 razy więcej wydajemy w Polsce. Więc kilka miliardów złotych marnotrawimy na sądy, które wydają wyroki bardzo wolno i niesprawiedliwie /afery amber gold warszawska itp./
~pff 8-10-2017 10:06
Mnie rowniez irytują ubeckie , odpicowane wille w centrum JG , kto ma wiedziec, ten wie, ktore. Ale skrzywdzono wiele niewinnych osób, z których bezmyślnie zrobiono "ubeków".Piekla nie ma, ale Blaszczak na nie zasłuzył.
~Obs 8-10-2017 10:20
A co z sędziami i prokuratora mi, to ma być sprawiedliwe ze ludzi wykonujacych rozkazy karze sie wyłącznie. To skandal , PiS pod publikę robi przedstawienie a prokuratorów i sędziów nie tyka bo w swoich szeregach ich pełno ma
~ 8-10-2017 12:22
Chłopaki / i dziewczęta /nie kompromitujta się i nie rozśmieszajta mnie dorabianiem do waszych prostych pobudek jakichś obcych wam „ idei” i” argumentów” „ psychologiczno – prawno – ekonomiczno – państwowych itp. „. Wykrztuśna po prostu „ Nie lubię PiS i, niezależnie co zrobi to i tak będę po nim jechał „!!! Krul Jewropy na gdańskim blokowisku jest OK.. Sikoradek wychowany na bydgoskim blokowisku teraz jest OK., bo teraz jest z nami przeciwko PiS ???Emerytury obniżane sbekom za czasów PO są OK., obniżane przez „ siepaczy PiS „ są zbrodnią. Skrzywdzono ubeka ? To niech idzie do „ rozgrzanego „ sądu. Przecież tak radzono „ niezaradnym „ „ frajerom ,lokatorom „ reprywatyzowanych „ kamienic w W-wie. Tam ludzi pozbawiano mieszkań, nie tylko części emerytury do poziomu najniższej.
~pi 8-10-2017 13:06
Pisowskie bolszewiki w niedalekiej przyszłości też tak zostaniecie potraktowani , daliście przykład jak to się robi, ale będzie skowyt !!!
~Były POpapraniec 8-10-2017 13:30
Z dobrze poinformowanego żródła toczy się dyskurs rozprawa trzech Egzorcystów nad zachowaniem p.J.Łużniaka o i samo wykluczeniu z wspólnoty K.K. P.Zofia Czernow już jest nie tylko POza K.K.ale wykluczyła się z Chrześcijaństwa! Kto za tym obstaje przyjmuje cudze grzechy najcięższe do zmazania za K.K.K...!!! ??
czlowiekpuszcza 8-10-2017 14:59
Szkoda, że ich tam jeszcze za tym stołem nie zasiadło dwudziestu. Dostawali po 4-10 tys. emerytury, samochody, wakacje, mieszkania, domu dla dzieci lub dla wnuków, eldorado. Zapomnieli już dla kogo się wysługiwali i byli gotowi pałować normalnych ludzi. Widzę też, że ludzie PO w osobie zastępcy prezydenta miasta oraz posłanki też latają po KODach i ubeckich spędach. Dlatego w tym mieście zawsze było tak jak było. Na szczęście idą zmiany, jak widać na poziomie ogólnopolskim udało się PiSowi bardzo dużo i społeczeństwo to widzi. Dlatego teraz kandydat PiSu w wyborach samorządowych wygra. Wygra dlatego, że PiS jest obecnie jedyną gwarancja na to, że Jelenia Góra wyjdzie z zapaści w jakiej się znajduje. Brawo dla senatora, potrafi się postawić temu nieformalnemu układowi.
czlowiekpuszcza 8-10-2017 15:05
Jeszcze do tej bezimiennej, głupiej tłuszczy co powtarza, że zabiorą emerytury sportowcom, milicjantom itp. słuchacie fakenewsów to macie w głowie kisiel. Wyraźnie zostało powiedziane, że zabrane zostaną SBom i UBekom, zwykły milicjant może spać spokojnie. Albo jesteście kłamcami i robicie czarny PR albo jesteście w ujęciu klinicznym kretynami.
~Boss 8-10-2017 15:53
Najlepiej czepiać się aparatczyków z okresu socjalizmu a największych komuchów zbrodniarzy katów nie tykać bo to głównie żydzi i tak jak Baumana zapraszać na prelekcje żeby opowiadali jaką to krzywdę im świat wyrządził
~ 8-10-2017 15:54
Przecież sbecy i ci którzy ich popierają mają ewidentnie coś nie tak banią wystarczy popatrzeć na zdjęcia
~ 8-10-2017 16:02
Piękne zdjęcia komunistów z czerwonej doliny SUPER.
~oj tam, oj tam 8-10-2017 22:39
Gorąco polecam wszystkim w necie "Komentarz Tygodnia" Witolda Gadowskiego.
~Do policjantow 9-10-2017 11:36
Zastanoscie sie kogo rozkazy teraz wykonujecie , bo za pare lat i wam mogą przywileje odebrac
~emeryt 9-10-2017 17:05
do `ala z godz.9.36 8.1o.Wymiar sprawiedliwosci w Polsce nigdy nie byl sprawiedliwy i dalej bez zmian sa rowni. rowniejsi i nietykalni. oszusci homosexualisci,lekarze i prawnicy.licza sie tylko pieniadze oraz znajomosci i przedawnienie scigania.Dotyczy to rowniez obecnej prokuratury policji. jak najmniej roboty, to nie ja, to zle ustawy,przepisy, calkowity brak obiektywizmu. biurokracja, przewlekle terminy.Nie wiercie bajkom w TV to obluda i kasa a w szczegolnosci politykom to oszolomydla naiwnych.
~ag 10-10-2017 9:01
Sąd Rejonowy w Koszalinie zdecydował o wydaniu listu gończego za sędzią Januszem K. z Kościerzyny, skazanym prawomocnie na cztery lata więzienia za korupcję. Sędzia nie stawił się dobrowolnie w areszcie śledczym.K. przyjmował łapówki m.in. za wydawanie korzystnych orzeczeń. Prokuratura zarzucała mu m.in. przyjęcie za to korzyści w wysokości 100 tys. zł. Pomagał także pisać apelacje.
~ 10-10-2017 11:45
komu oni służyli z.s.r.r.
~ 10-10-2017 12:45
Kto na tych ludzi ze zdjęcia za stołem co stoją po stronie tych komunistycznych oprawców głosował powinien się dobrze zastanowić następnym razem zanim odda swój głos.
~ojej ała 10-10-2017 13:36
Zabijanie ludzi w bestialski sposób to epizod?
~ 11-10-2017 13:05
Na twarzach tych oprawców jest wypisane do czego byli zdolni wystarczy się przyjrzeć,dobrze że te zdjęcia się ukazały.
~PiotrowiczUbek 11-10-2017 13:57
e tam, jak milicja nie została objęta tą śmieszną ustawą to o czym tu gadać, może o Piotrowiczu, a może o tw. BALBINA:)
~pol 12-10-2017 0:56
to jest odpowiedzialnosc zbiorowa, czysty bolszewizm!!!! bibliotekarki, sprzataczki, sportowcy zatrudnieni na etatach w sb traca teraz emerytury, a Piotrowicz i inni prawdziwi oprawcy sa u władzy SKANDAL
~nie PRL 12-10-2017 7:31
To jest sprawiedliwość społeczna, dobry kierunek PIS.
~ 12-10-2017 23:28
Do pol.Nigy pani sprzątająca ani bibliotekarka czy sportowiec z tamtych czasów nie będzie dotknięty tą ustawą tylko wy sowieckie pomioty którzy czuliście się bezkarni dzisiaj zapłacicie za swoje bolszewickie postępowanie nie macie za grosz honoru bo w innym przypadku sami zrzekli byście się swoich przywilejów które nabyliście za ludzkie krzywdy,jak można z tym żyć.
~Pol 13-10-2017 9:45
Do komentarza wyżej. Właśnie o to chodzi w tej ustawie ze wszystkich wrzuca do jednego worka. Nie mam nic przeciwko ukaraniu prawdziwych sbkow, ale ona skrzywdzić wielu porządnych ludzi nie mających tak naprawdę nic wspólnego z reżimem komunistycznym. To po pierwsze a po drugie jak pisalem wczesniej co z emeryturami prokuratorów, sędziów i politykow z tamtych lat, to przecież oni pociągami za sznurki,?????????????
~Pol 13-10-2017 9:48
Dlaczego każe sie najniżej postawionych w hierarchii ludzi a tych co naprawdę decydowali , politycy sędziowie prokuratorzy wojewodowie prezydenci miast, dalej zachowają swoje przywileje, to ustawa pod publiczne nie mająca nic wspólnego z sprawiedliwoscia społeczna. Pisowni zależy tylko na rządzeniu i okradaniu i zadluzaniu naszego państwa.
~Pol 13-10-2017 9:50
Za Gierka tez sie wszystkim dobrze żyło a długi do dzisiaj splacamy i nasze dzieci będą je jeszcze spłacać, a po Pizie i nasze prawnuki
~Pol 13-10-2017 16:52
Za Gierka tez sie wszystkim dobrze żyło a długi do dzisiaj splacamy i nasze dzieci będą je jeszcze spłacać, a po Pizie i nasze prawnuki
~obs 14-10-2017 15:42
yyy
~ 14-10-2017 23:26
Wszystkie sowieckie pomioty już niedługo trafią do KOTŁA i to będzie prawdziwa sprawiedliwość.
~x 18-10-2017 21:06
PiS otworzyło puszkę pandory. Sprawa jest banalna i albo uznajemy układ okrągłostołowy albo i nie. Wybrano pierwszą opcję, dlatego emerytura to rzecz święta. Jeżeli nasi "władcy" chcą od nas przyzwoitości to niech sami ją zaprezentują. Niestety, ale taki jest fakt i jeśli chcemy rozliczyć tamte czasy to miejmy odwagę wsadzić ich do więzień. Bawienie się w janosika niczym się nie różni od ideologi, która teraz zostaje "zwalczana".
~ 20-10-2017 23:13
Okrągły stół to była zdrada a następnie obalenie rządu Olszewskiego co uniemożliwiło dekomunizację i przez wiele lat SB cja była bezkarna w końcu nadszedł czas rozliczenia.
adam57sochrau 26-10-2017 13:42
Do~ 07-10-2017 09:44 | ~ |Napisales prawde i ja sie tym zgadzam na 100 procent!!!
~POP 31-10-2017 14:50
Rozenkowi następnym razem kupcie marynarkę na pchlim targu , bo wyglada jak ubogi krewny przy genarale .
~Prepers 2-11-2017 21:10
Brawo PiS.
~bartosz 11-12-2017 11:28
Mam takiego sąsiada, Jerzego Pędziwiatra. Mówił, że pracował w MO i był w łączności. Teraz okazało się, że był esbekiem bo zabrali mu emeryturę. Brawo PIS!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Etykieta prawdę ci powie?  2
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 20.07.2018 r.  
Miej świadomość
Czego bałbyś się w średniowieczu?  7
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  73
Aktualności
KCGO – klamka zapadła  2
Aktualności
W Starej Kamienicy zagryzione zostały psy  14
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group