Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 6102
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Budżety obywatelskie – są problemy z realizacją

Środa, 4 listopada 2020, 6:01
Autor: WAC
Powiat: Budżety obywatelskie – są problemy z realizacją
Fot. WAC
Poznaliśmy właśnie wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Sytuacja pandemiczna sprawiła jednak, że nie we wszystkich miastach w powiecie procedury na nowy budżet partycypacyjny zostały przeprowadzone.

W budżecie Kowar na realizację zadań w ramach tegorocznego budżetu partycypacyjnego przeznaczono wstępnie kwotę 150 tysięcy złotych. Jednak sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że procedura związana ze zgłaszaniem i wyborem przez mieszkańców projektów, które chcieliby, aby zostały wykonane z miejskiego budżetu ostatecznie nie została przeprowadzona. W wyniku przesunięcia część środków z kowarskiego budżetu obywatelskiego została przeznaczona na wymianę pieców zasilanych paliwem stałym na gazowe, a reszta pozostała w miejskiej kasie.

Uznaliśmy, że szalejąca pandemia uniemożliwia nam przeprowadzenie spotkań prezentujących mieszkańcom zadnia zgłoszone do kowarskiego budżetu obywatelskiego - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Nie byliśmy też w stanie przeprowadzić debat na ich temat. Idea budżetu obywatelskiego, który debiutował u nas w 2019 rok, spotkała się wtedy z bardzo pozytywnym odbiorem przez kowarzan. Dlatego mam nadzieję, że jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli, powrócimy do niego w 2021 roku.

W Karpaczu zdołano wprawdzie przeprowadzić głosownie nad projektami zgłoszonymi do tamtejszego budżetu obywatelskiego, jednak radni zdecydowali, że środki na ich realizację w wysokości 300 tysięcy złotych zostaną przesunięte na walkę z koronawirusem.

Bez większych przeszkód za to przebiegła procedura wyboru inwestycji do wykonania w ramach budżetu obywatelskiego w Szklarskiej Porębie. Do wyboru mieszkańcy tego miasta mieli 10 projektów. Spośród nich największe uznanie głosujących zyskał projekt: „Kryształowy Plac Zabaw” na Osiedlu Huty. Do realizacji wybrano też budowę parkingu przy ul. Mickiewicza 16. Na oba zadania przeznaczono z miejskiej kasy 200 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
9%
Cieszy
6
27%
Hahaha
3
14%
Nudzi
2
9%
Smuci
3
14%
Złości
6
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
850
maksymalnie 150
81%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group