Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 6069
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budżet na przyszły rok (prawie) gotowy

Czwartek, 22 grudnia 2016, 8:00
Aktualizacja: 8:03
Autor: UM
Jelenia Góra: Budżet na przyszły rok (prawie) gotowy
Fot. Archiwum
Trwają ostatnie już prace nad projektem budżetu Jeleniej Góry na przyszły rok. Przygotowany projekt będzie przedmiotem obrad Rady Miejskiej jeszcze w grudniu br.

Po zaprezentowaniu projektu, a wcześniej poddaniu go społecznej ocenie, skorygowaniu po wnioskach radnych i komisji Rady, obecnie finalizuje się etap tzw. autopoprawek.

W ramach autopoprawek budżet uzupełniono m.in. o montaż wiaty przystankowej na osiedlu Orle przy ul. Rataja, dokumentację na budowę chodnika wzdłuż ulicy Krośnieńskiej jako ciągu pieszo-rowerowego, wykonanie dokumentacji II etapu remontu drogi w ciągu ulicy Łomnickiej, poszerzenie zadania dotyczącego przebudowy nawierzchni w centrum Jeleniej Góry o remont schodów z ul. Fortecznej na Podwale.

- Zadań drogowych, które wpisujemy do budżetu 2017 jest więcej – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta – bo chcemy też wykonać dokumentację na budowę ronda u zbiegu ulic Wolności, Cervi i Cieplickiej. Jest też kilka zadań, które wpisujemy warunkowo, to znaczy podejmiemy ich realizację w zależności od tego, czy uda się w trakcie roku pozyskać pieniądze ze źródeł pozabudżetowych, a tym obszarze m.in. planujemy doświetlenie przejścia z ulicy Nadbrzeżnej do ul. Wolności, modernizację części ulicy Wiłkomirskiego, i in.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group