Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5336
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Budynek z tradycją do wzięcia. Na hotel i restaurację

Piątek, 1 lipca 2011, 8:05
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Budynek z tradycją do wzięcia. Na hotel i restaurację
Samorząd chce przywrócić pierwotną funkcję budynkowi po Izbie Skarbowej.
Fot. Archiwum
Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż budynku przy Wzgórzu Kościuszki 2 w Jeleniej Górze, po byłej izbie skarbowej, gdzie przed wojną mieścił się hotel z restauracją. Samorządowcy chcą przywrócić obiektowi ten profil działalności.

Przetarg planowany był na wczoraj, ale do negocjacji nie było chętnych. Jest już zapowiedź kolejnych przetargów. Tymczasem wyłoniono firmę, która do końca roku zajmie się ochroną budynku.

Obiekt, o którym mowa, mieści się na Wzgórzu Kościuszki, dawnym wzgórzu szubienicznym przekształconym w 1780r. w miejskie tereny zielone przez ówczesnego burmistrza Johannesa Schönaua. Przed wojną w tym budynku funkcjonował hotel z restauracją. Następnie na około 20 lat umiejscowiony został tu jeleniogórski oddział izby skarbowej we Wrocławiu. Urząd miasta przejął ten budynek po likwidacji izby, od 2009 roku. Teraz miasto chce sprzedać obiekt pod przedwojenną działalność czyli na hotel z restauracją.

W ostatnich dniach wyłoniono firmę, która do końca roku zajmie się całodobową ochroną obiektu. Do tego przetargu zgłosiło się aż 19 przedsiębiorców z całej Polski, w tym: z Opola, Olsztyna, Warszawy, Krakowa, Nowego Sącza, Chorzowa, Legnicy, Świebodzina, Wrocławia, Poznania czy Złotoryi. Wygrała najtańsza oferta firmy „Asysta Bis” ze Świebodzina, która zaproponowała kwotę około 18 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group