Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5786
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budynek przedszkola „wchłoną” Termy Cieplickie

Wtorek, 8 kwietnia 2014, 8:46
Aktualizacja: Środa, 9 kwietnia 2014, 8:05
Autor: Angela
Jelenia Góra: Budynek przedszkola „wchłoną” Termy Cieplickie
Fot. Angela
Po orzeczeniu sądu i decyzji Miasta obiekt, w którym obecnie mieści się Przedszkole „Zaczarowany Parasol” w Cieplicach jesienią br. zostanie włączony do spółki Termy Cieplickie. – Gdyby Miasto wykazało choć odrobinę dobrej woli, przedszkole byłoby już dawno wyprowadzone z tego budynku i uniknęlibyśmy spraw sądowych – mówi dyrektor przedszkola Dorota Czekaj.

Po latach rozmów z dyrekcją przedszkola, w lutym minionego roku władze Jeleniej Góry wypowiedziały placówce umowę dzierżawy budynku. Na wniosek Doroty Czekaj sprawa trafiła do sądu, który kilka dni temu orzekł, że Miasto wypowiedziało umowę zgodnie z prawem.

– Umowa dzierżawy tego obiektu została wypowiedziana, a teraz cierpliwie czekamy do końca roku szkolnego na przeniesienie placówki – mówi prezydent Marcin Zawiła. – Obiekt zostanie włączony do spółki Termy Cieplickie i być może zostanie przeznaczony na hotel lub na salon spa – dodaje.

– To, czy zdążymy w terminie przygotować nową lokalizację zależy w dużej mierze od urzędu – odpowiada Dorota Czekaj. – Ja od trzech lat składałam wnioski o wskazanie innej lokalizacji, ale Miasto takiej nie wskazało. Zapewniano mnie, że nie ma takiej potrzeby, po czym wypowiedziano mi umowę dzierżawy. Od dwóch lat szukałam obiektu na własną rękę i od pół roku trwają prace adaptacyjne w nowej lokalizacji, która jest niedaleko obecnej. Tego całego zamieszania, włącznie z budową na oczach dzieci, można było uniknąć. Mam nadzieję, że chociaż teraz Miasto nam trochę pomoże administracyjnie w przygotowaniu nowego lokum na czas, a jeśli nie zdążymy, da nam jeszcze chwile na dokończenie tej inwestycji, by nie przerywać zajęć dla dzieci – dodaje dyrektor.

Obecnie w Przedszkolu „Zaczarowany Parasol” jest 60 dzieci. W nowej lokalizacji ma być do 100 maluchów. Zaplanowano oddział żłobkowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group