Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6945
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Budujemy nowy dom, jeszcze jeden nowy dom

Środa, 22 października 2008, 8:54
Aktualizacja: 15:10
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Budujemy nowy dom, jeszcze jeden nowy dom
Rozkopane miejsce, w którym niebawem wyrośnie kamienica przy pl. Wyszyńskiego.
Fot. TEJO
Fundamenty kamienicy mieszkalno usługowej przy placu Wyszyńskiego i ulicach Grodzkiej oraz Drucianej niebawem zostaną wylane na dnie głębokiego wykopu pozostawionego po przeprowadzeniu prac archeologicznych. Nowe budynki powstają też w innych miejscach śródmieścia.

O ile na wykopaliskach przy ulicy Jasnej i Grodzkiej wyrósł już gęsty „las” chwastów, o tyle na sąsiednim placu budowy coraz więcej ruchu. Ekipy budowlane już wykonały część wylewek. Niebawem staną tam fundamenty kamienicy, która od północnej strony ozdobi plac kard. Wyszyńskiego.

Na parterze będą sklepy i zakłady usługowe, wyżej – mieszkania, które zresztą już można kupić. Nie powstanie tu galeria handlowa, ani żaden inny wielkopowierzchniowy obiekt o takim przeznaczeniu, więc dodatkowe formalności są zbędne. Architektonicznie nowy budynek będzie nawiązywał stylistyką do dawnej zabudowy jeleniogórskiej starówki, ale nie będzie wierną rekonstrukcją wcześniej istniejących tu obiektów, wyburzonych w ramach „unowocześniania” jeleniogórskiego starego miasta.

Inną ulicą, która zmienia wygląd dzięki budowie nowego obiektu, jest Jelenia. Tu trwają prace wykończeniowe przy kamienicy dobudowanej do istniejącego już niedoszłego hotelu „Złoty Lew”, przekształconego w apartamentowiec. Jego powstanie zmieniło także wygląd północnej ściany ulicy Kopernika. Barokowa zabudowa tych traktów została bezpowrotnie zniszczona na początku lat 60. minionego stulecia.

Z kolei kamieniczka przy ul. Krótkiej róg Mrocznej już ma parter! Tu prace są prowadzone w godnym pochwały, ekspresowym tempie, a budynek rośnie w oczach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group