Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 5896
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Budowa obwodnicy pod Śnieżką w cieniu referendum

Wiadomości: KARPACZ
Czwartek, 12 maja 2011, 13:43
Aktualizacja: 14:01
Autor: D. Górski
Fot. D. Górski
Dziś w centrum Karpacza rozpoczęto prace przygotowawcze przed budową obwodnicy centrum kurortu pod Śnieżką. Wczoraj nastąpiło przekazanie placu budowy, której nie chcą niektórzy mieszkańcy wnoszący o rozpisanie referendum w tej sprawie.

Do robót przystąpiono niezwłocznie po decyzji przekazania placu budowy, choć dopiero w jutro (piątek, 13 maja), odbędzie się VII Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, na której zostanie powołana komisja do sprawdzenia, czy wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum w sprawie realizacji inwestycji odpowiada przepisom ustawy.

Jeżeli w trakcie prac komisji powyższy wniosek zostanie pozytywnie zweryfikowany do realizacji, czego efektem będzie rozpisanie referendum, to ewentualny wynik będzie można poznać po długim czasie koniecznym do przeprowadzenia wszystkich procedur. Wówczas inwestycja w terenie będzie już w poważnym stopniu zaawansowania.

Gdyby referendum doszło jednak do skutku i zakończyło się negatywną opinią wobec prowadzonej inwestycji, to plac budowy trzeba będzie doprowadzić do stanu sprzed rozpoczęcia prowadzenia robót budowlanych.
Póki co prace zaczęły się na terenie placu zabaw usytuowanym za Domem Wypoczynkowym Bachus, gdzie są demontowane urządzenia. Pierwszy etap zadania jest realizowany w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

Obejmuje on odcinek o długości 435 metrów bieżących i przewiduje przebudowę ulicy Parkowej, wykonanie nowego odcinka od włączenia w ulicę Konstytucji 3 Maja na wysokości DW Bachus, a także budowę parkingów dla samochodów osobowych. Termin zakończenia pierwszego etapu: 30 listopada 2011 r. Drugi etap obejmuje dalszy odcinek ulicy Parkowej, prowadzony tunelem pod stokiem „Kolorowa” i kończący się na włączeniu do ul. Konstytucji 3 Maja powyżej DW „Królowa Karkonoszy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group