Środa, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 2606
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Budowa centrum kształcenia idzie pełną parą

Wtorek, 27 lipca 2010, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Budowa centrum kształcenia idzie pełną parą
Fot. Angela
Z końcem czerwca rozpoczęła się przebudowa i adaptacja budynku dawnego internatu Mechanika na nowoczesne centrum kształcenia zawodowego. Po zakończeniu inwestycji powstanie dziewięć nowoczesnych sal wraz z profesjonalnym wyposażeniem za 2 miliony 120 tys. zł.

Prace prowadzi generalny wykonawca, firma RBM, Tadeusz Nowak z Brzegu Dolnego z podwykonawczą firmą remontowo-budowlaną Lisbud z Jeleniej Góry.

– Zakończyliśmy wszelkiego rodzaju prace rozbiórkowe istniejących stropów, zbite zostały tynki i zdjęliśmy dach. Obecnie weszliśmy w etap wzmacniania i izolacji istniejący fundamentów. W następnym etapie rozpoczynamy prace żelbetowe związane z konstrukcjami nowych stropów i szybu windowego – mówi Marcin Lis z podwykonawczej firmy Lisbud z Jeleniej Góry.

Na najwyższym piętrze będzie znajdowała się pracownia informatyczna z najnowocześniejszym oprogramowaniem i urządzeniami do nauczania informatyki. Piętro niżej będzie pracowania kosztorysowania mechatroniki i projektowania w budownictwie, pod nią będzie pracownia automatyki i robotyki, a najniżej będzie znajdowała się pracowania obróbki skrawania metali, gdzie będzie ustawiony robot przemysłowy i spawalnia.

W obiekcie będzie zamontowana winda, a sale będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostanie przebudowana instalacja wodno – kanalizacyjna, elektryczna i centralnego ogrzewania. Wymienione zostaną stropy. Powstaną też nowe sanitariaty.

Na budynku zostanie wykonana termomodernizacja: wymiana okien i drzwi, ściany z zewnątrz będą ocieplone, a w przyszłym roku budynek zyska też nową elewację i ocieplenie stropodachu.
Centrum posłuży uczniom z całego miasta. Kształcić się w nim będą uczniowie nie tylko z „Mechanika”, ale również z innych szkół. Według pierwotnych placów prace miały się zakończyć 22 września br., ale już wiadomo, że opóźniona procedura przetargowa spowoduje przesuniecie tego terminu. Koszt tego zadania to 2 mln 120 tys. zł, z czego 1mln 400 tys. zł będzie stanowiło dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group