Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 5287
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brukują pełną parą

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 3 sierpnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Nabierają tempa prace przy modernizacji placu Piastowskiego. Nic dziwnego, bo obiecany termin ich zakończenia to sierpień. Większość robót już wykonano, ale wciąż są one uciążliwe dla mieszkańców reprezentacyjnego traktu w Cieplicach.

Aktualnie robotnicy już układają kostkę granitową na odcinku placu przy ulicy Wolności. W pozostałych miejscach, głównie przed pałacem Schaffgotschów, roboty jeszcze nie zostały zakończone.

Rozkopana jezdnia i chodniki, hałas od rana do wieczora towarzyszą ciepliczanom, turystom i kuracjuszom niemal codziennie. Najbardziej narzekają ludzie starsi, którzy mają kłopot z przejściem w niektórych miejscach.
W niektórych miejscach są głębokie wykopy: trwa osadzanie studzienek i kolektorów.

– Na szczęście remont już nie jest tak uciążliwy dla ludzi, którzy przebywają w sanatoriach w pobliżu Domu Zdrojowego – mówi Alina Andrzejewska, która na kurację przyjechała do Cieplic z Bydgoszczy.

Plac Piastowski wygląda coraz ładniej. Samo położenie kostki nie będzie oznaczało, jednak, końca robót. Zgodnie z założeniami projektu mają powstać klomby, ławki i inne elementy małej architektury. Nie wiadomo, czy zostaną zbudowane jeszcze w tym roku.

Na razie ucichła sprawa podniesiona przez Józefa Gajewskiego, radnego z Jagniątkowa, który postulował powołanie specjalnej komisji, która zbadałaby dokładność robót na placu Piastowskim. Rajcy mają wakacje.

Przypomnijmy, że wątpliwości budził poziom położenia kostki brukowej. Sugerowano, że robotnicy kładą ją za wysoko w stosunku do piwnicznych okienek okolicznych kamienic. Miałoby to grozić ich zalaniem w przypadku intensywnego deszczu.

Lato, póki co, opadów oszczędziło. Czy rzeczywiście podczas ulew piwnice budynków przy placu Piastowskim zostaną zalane? To okaże się przy załamaniu pogody, najpewniej już jesienią.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Jelenigórzanin 3-08-2006 15:32
Przynajmniej fajne lampy postawili, wiecej by takich mogli dać w mieście.
~Przyjaciel miasta 3-08-2006 16:24
Na wybory bedzie wybrukowane i bedzie co do ulotki wyborczej wsadzic :)
~.::Czarna Panterka::. 3-08-2006 17:22
hiahia jest i Marcinek na foteczce..:P:P:P pozdro..:)
~kama 3-08-2006 21:00
Nareszcie Cieplice będą ładnie wyglądać....
~student 3-08-2006 23:42
do Jeleniogórzanina: moze i fajne, ale troche ich za duzo moim zdaniem - raz bylem tam nocą i jak dla mnie to jest strata energii, bo przy samej Politechnice starczylyby spokojnie lampy pojedyncze, a nie podwójne... no ale to tylko taka moja subiektywna opinia...
~Patol 4-08-2006 0:51
Prawda jest taka ze im sie robić nei chce!! PO 14 tam juz sie prawie nic nie dzieje!!
~monikakb 4-08-2006 7:59
a kto zwróci kobieta za fleki, zdarte na kostce brukowej. praktyka jest taka, że conajmniej raz na miesiąc zmieniam fleki w obasach.
~wyplosz 4-08-2006 10:58
Ulozenie kostki pozostawia wiele do zyczenia w jednym miejscu jest rowno z wielkimi plytami a drugim wystaje w sposob razacy. Ciekawe co zrobi miasto jak jakas staruszka sie wylozy na chodniku przez to i pozwie miasto.
~ania 4-08-2006 11:42
trudno krytykować robotników, że po 14 nic nie robia. mieszkan placu i czasem ok. 18 jeszcze biegają, coś robią. nie powinno się ich krytykować, w taki upał ciężko pracować, kostka nagrzewa sie bardziej nić asfalt. Ci ludzie muszą odpoczywac a prawda jest taka, ze wcale się aż tak bardzo nie obijają. jak tak łatwo Ci krytykować to sam idź do takiej pracy, zobaczymy jak będziesz zasuwał, klecząc na kolanach. Ci ludzie naprawdę pracują i sie starają.
~bej 4-08-2006 11:55
Plac wygląda wspaniale, brawa dla projektanta.Ale wykonawcy, w ubiegłym roku roboty się ślimaczyły, na 10 robotników 3 pracowało reszta patrzyłą. Obecnie robota idzie pełną parą ale wykonawstwo jest fatalne kostka kłądziona luźno, nierówno są góry i doliny, duże płyty czasem odbijają. Całość wygląda na typową przedwyborczą improwizację.
~Lech 4-08-2006 17:37
Nic nie szkodzi! Przechodnie udepczą wystające kostki... Jak by było równo to mogłoby być ślisko a tak ludzie będą się tylko potykać;)
~Ten co zobaczył 4-08-2006 17:55
Zastanawia mnie czy ktoś dozoruje te prace. W wielu miejscach płyty ruszają się i klekocą. Co będzie za kilka miesięcy i na wiosnę??? Nawet niechlujnie ułożoną kostkeż ktoś <<usunął>> aby nikt nie wyciął orła. Dlaczego taką robotę robią ludzie nie mający o niej zielonego pojęcia? Czy chodzi o to, że są tani??? Mam nadzieję, że na koniec będzie jakaś komisja odbierająca całośc dzieła i nie przymknie na to oka.
~mieszczuch 5-08-2006 20:59
Dlaczego nie będzie na placu fontann i drzew.Zapewne to ma być plac ćwiczeń dla niepełnosprawnych na wózkach formuły ? W całej dzielnicy uzdrowiskowej nie uświadczy się toalety dostepnej dla niepełnosprawnych, nie tylko na wózkach, ale i tych o lasce.Jakby były fontanny i drzewa to mozna byłoby w ich osłonie... teraz to nawet piesek nie ma gdzie nóżkę podnieść.PRECZ Z POMYSŁEM NA DZIELNICĘ. MY CHCEMY TOALET, TAKŻE DLA PIESKÓW !!!!. A co, może nie ma równouprawnienia.
~Lech: do mieszczuch 6-08-2006 13:43
Jakbyś zasponsorował, to pewnie by zrobili... Może będą za rok (albo za 4 lata) rozwalać i modernizować - wcale bym się nie zdziwił...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group