Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7051
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Brukują pełną parą

Czwartek, 3 sierpnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Brukują pełną parą
Fot. Arkadiusz Piekarz
Nabierają tempa prace przy modernizacji placu Piastowskiego. Nic dziwnego, bo obiecany termin ich zakończenia to sierpień. Większość robót już wykonano, ale wciąż są one uciążliwe dla mieszkańców reprezentacyjnego traktu w Cieplicach.

Aktualnie robotnicy już układają kostkę granitową na odcinku placu przy ulicy Wolności. W pozostałych miejscach, głównie przed pałacem Schaffgotschów, roboty jeszcze nie zostały zakończone.

Rozkopana jezdnia i chodniki, hałas od rana do wieczora towarzyszą ciepliczanom, turystom i kuracjuszom niemal codziennie. Najbardziej narzekają ludzie starsi, którzy mają kłopot z przejściem w niektórych miejscach.
W niektórych miejscach są głębokie wykopy: trwa osadzanie studzienek i kolektorów.

– Na szczęście remont już nie jest tak uciążliwy dla ludzi, którzy przebywają w sanatoriach w pobliżu Domu Zdrojowego – mówi Alina Andrzejewska, która na kurację przyjechała do Cieplic z Bydgoszczy.

Plac Piastowski wygląda coraz ładniej. Samo położenie kostki nie będzie oznaczało, jednak, końca robót. Zgodnie z założeniami projektu mają powstać klomby, ławki i inne elementy małej architektury. Nie wiadomo, czy zostaną zbudowane jeszcze w tym roku.

Na razie ucichła sprawa podniesiona przez Józefa Gajewskiego, radnego z Jagniątkowa, który postulował powołanie specjalnej komisji, która zbadałaby dokładność robót na placu Piastowskim. Rajcy mają wakacje.

Przypomnijmy, że wątpliwości budził poziom położenia kostki brukowej. Sugerowano, że robotnicy kładą ją za wysoko w stosunku do piwnicznych okienek okolicznych kamienic. Miałoby to grozić ich zalaniem w przypadku intensywnego deszczu.

Lato, póki co, opadów oszczędziło. Czy rzeczywiście podczas ulew piwnice budynków przy placu Piastowskim zostaną zalane? To okaże się przy załamaniu pogody, najpewniej już jesienią.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group