Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2166
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Browar Śląski – reaktywacja w jubileusz

Piątek, 13 lutego 2009, 9:20
Aktualizacja: 9:21
Autor: TEJO
REGION: Browar Śląski – reaktywacja w jubileusz
Fot. Marcin Kaszuba. Lwówek Śląski Net
Mija 800 lat od czasu powstania najstarszego w Polsce (a podobno też w Europie) browaru w Lwówku. Na urodziny placówka wznowi produkcję chmielowego napitku. Wszystko za sprawą browaru Ciechan z Ciechanowa.

Jak doniosło Polskie Radio Wrocław dziś ma zostać podpisana umowa browarników z Mazowsza z syndykiem masy upadłościowej. Ciechan kupił Browar Śląski za 800 tysięcy złotych – to wieści nieoficjalne. W ciągu kilku miesięcy ma ruszyć linia produkcyjna w Lwówku. Na początku powstające tu piwo będzie butelkowane w Ciechanowie. Produkcja ma opierać się na tradycyjnych recepturach, do których przyzwyczaili się lokalni piwosze, gustujący w rycerskim i książęcym.

Samorządowcy z Wrocławia chcą – po sprzedaży części browaru Ciechanowi – utworzyć w pozostałej części nowoczesne muzeum browarnictwa. Ma to być nowoczesna placówka, która w pełni wykorzysta multimedialne możliwości ekspozycji. Jak zapowiedział Jerzy Pokój, przewodniczący sejmiku dolnośląskiego, ustawa w wychowaniu w trzeźwości nałoży na inwestora obowiązek udostępniania muzeum tylko osobom pełnoletnim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group