Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 9157
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Broker stworzy dla nas kompleksowe ubezpieczenie

Piątek, 27 marca 2009, 10:00
Aktualizacja: Czwartek, 16 kwietnia 2009, 14:43
Autor: Tekst sponsorowany
Jelenia Góra: Broker stworzy dla nas kompleksowe ubezpieczenie
Fot. Ania
Rozpoczynając działalność gospodarczą musimy dopełnić wszelkich formalności, bez których nasza firma nie mogłaby istnieć. Dla większości młodych przedsiębiorców spory kłopot stanowi wybór odpowiedniego ubezpieczenia, bo powinno ono przede wszystkim spełniać ich oczekiwania, w chwili gdy będą musieli z niego skorzystać. Co oznacza, że muszą wybrać najbardziej optymalną opcję dla swojej firmy i wziąć pod uwagę to, że w wielu przypadkach niska cena oznacza niską jakość. W wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego i dopasowaniu oferty do konkretnej działalności może pomóc nieodpłatnie broker. To dzięki niemu bez straty cennego czasu i bieganiu od jednego przedstawiciela do drugiego, zawrzemy najkorzystniejszą dla nas umowę.

Warto wiedzieć, że brokerzy ubezpieczeniowi to niezależni konsultanci z dziedziny ubezpieczeń. Może to być osoba fizyczna albo prawna posiadająca, wydane przez organ nadzoru, zezwolenie na wykonywanie działalności brokerskiej i wpisana do rejestru brokerów ubezpieczeniowych. Z ich usług może skorzystać każde przedsiębiorstwo, nawet jednoosobowe. Broker pomoże nam więc w wyborze odpowiedniego ubezpieczenia, powie co w przypadku naszej działalności należy wziąć pod uwagę. Okazuje się bowiem, że wybór najprostszego i najtańszego jest często złą decyzją. Przeprowadzi wszystkie czynności związane z doprowadzeniem do podpisania umowy ubezpieczeniowej, którą klient chce zawrzeć – Nie jesteśmy agentami firmy ubezpieczeniowej. Reprezentujemy klienta w kontaktach z towarzystwami ubezpieczeniowymi, siedzimy więc po tej samej stronie stołu negocjacyjnego co on i nie sprzedajemy mu ubezpieczenia, a kupujemy je dla niego. Przy czym zmuszamy firmy ubezpieczeniowe do obniżenia składek i zaproponowania najkorzystniejszej oferty, bo w pewnym sensie stają one w konkursie. – mówi Andrzej Kamiński, prezes zarządu Kancelarii Brokerów Ubezpieczeniowych „ADVISOR” Sp. z o. o., która działa na terenie Jeleniej Góry i całego Dolnego Śląska od 1998 roku i posiada zezwolenie na prowadzenie tego typu działalności. Reprezentują ją doświadczeni pracownicy, z kilkunastoletnim stażem pracy.

Oferta dla wszystkich
Z usług brokerów powinny więc skorzystać nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale i te mniejsze. Prowadząc firmę handlową czy usługową również potrzebujemy odpowiedniego ubezpieczenia, które będzie bardzo pomocne w kwestiach finansowych i pomoże wyjściu z wszelkich trudności i kłopotów, po zajściu jakiegoś niekorzystnego dla nas zdarzenia losowego. Jest ono istotne także w przypadku firm jednoosobowych i przedstawicieli tzw. wolnych zawodów, jak architekt, inżynier budowlany, lekarz i wiele innych. Ich praca wiąże się bowiem z ogromnym ryzykiem zawodowym i nawet, gdy nie dysponują znacznym majątkiem, mogą narazić się na ogromne straty finansowe, na przykład stawiając złą diagnozę, w przypadku medyków lub źle nanosząc pomiary w przypadku projektantów. O ubezpieczenie powinny również zadbać wspólnoty mieszkaniowe, bo od momentu nabycia lokalu jego właściciel odpowiada za wszelkie wydarzenia na jego terenie, co oznacza, że za sople lodowe, spadające dachówki czy fragmenty elewacji odpowiadają właśnie oni. Broker pomoże nam w każdej sytuacji, wystarczy, że udzielimy mu pełnomocnictwa do reprezentowania naszych interesów w kwestiach związanych z ubezpieczeniem. Najpierw wybierze najkorzystniejsze dla nas oferty, przygotuje umowę ubezpieczenia z wybraną przez klienta firmą ubezpieczeniową, zadba o to, aby obie strony dopełniły wszelkich formalności w trakcie ubezpieczenia. A gdy wystąpi szkoda możemy liczyć na jego pomoc w sprawach o odszkodowanie. Co najważniejsze za swe usługi nie pobierze od nas żadnej opłaty , bo zgodnie z przyjętym standardem brokerowi płaci firma ubezpieczeniowa, a nie klient.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group