Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6923
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Brak kworum – brak sesji

Czwartek, 13 lutego 2020, 8:33
Aktualizacja: Piątek, 14 lutego 2020, 15:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Brak kworum – brak sesji
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz pierwszy w tej kadencji w Radzie Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice zabrakło kworum. Spośród 14 radnych, na środowej (12.02) sesji pojawiło się 6 osób, więc przy braku kworum przewodniczący Jerzy Bilski nie mógł otworzyć posiedzenia.

Na sesję przybyli ciepliccy radni: Jerzy Bilski, Jerzy Budziosz, Paweł Drewniak, Maciej Kaczor, Maciej Rusek i Marcin Sidziński. Nieobecni byli: Bernard Knobelski, Grzegorz Murawski, Czesław Niemiec, Jadwiga Perwenis, Marcin Polowczyk, Paweł Rabczyński, Marcin Roszak i Waldemar Sopuch. Była też przedstawicielka Rady Miejskiej Jeleniej Góry, która miała protokołować posiedzenie oraz dwóch mieszkańców, którzy również byli zawiedzeni postawą nieobecnych.

W porządku obrad znalazł się m.in. punkt dotyczący Regulaminu Pracy Rady Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice, a także szereg wniosków złożonych wcześniej przez nieobecnego na sesji Marcina Roszaka.

To pierwsza taka sytuacja, kiedy zabrakło kworum. Nie potrafię powiedzieć dlaczego - nie chcę tego komentować, bo nie używam brzydkich słów - wyznał Jerzy Bilski. - Radny Marcin Roszak zgłosił wiele ważnych wniosków, ale też nie przyszedł. Mam nadzieję, że na następnej sesji frekwencja będzie odpowiednia, czyli minimum 8 osób - dodał przewodniczący RDUC.

Ciepliccy radni szanując przybyłych mieszkańców odbyli z nimi dyskusję na temat bieżących spraw dzielnicy uzdrowiskowej, jednak z uwagi na brak kworum nie miała ona charakteru formalnego. Mieszkańcy zgłosili kilka spraw, którymi warto się zająć i liczą na wsparcie społecznej rady.

Kolejne posiedzenie zaplanowano na 4 marca o godz. 17:00 (w ZSO Nr 2 im. Norwida).

Twoja reakcja na artykuł?

2
6%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
10
31%
Złości
17
53%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group