Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 9140
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Bracia złodzieje i… „saneczkarze”

Piątek, 27 marca 2009, 8:57
Aktualizacja: 8:58
Autor: TEJO
REGION: Bracia złodzieje i… „saneczkarze”
Fot. KMP
Do tradycji sań rogatych w niechlubny sposób nawiązali dwaj przestępcy z Kowar. Pojazd posłużył im jednak nie do transportu ludzi, ale skradzionych elementów konstrukcyjnych. Płozy zostawiły jednak ślady, po których do złodziei trafili policjanci.

W minioną środę policjanci z Kowar ustalili i zatrzymali dwóch braci, mieszkańców tej miejscowości w wieku 20 i 21 lat, którzy podejrzani są o kradzież. O przestępstwie powiadomił policję właściciel jednej z firm, który stwierdził, że w nocy na jej terenie dokonano kradzieży. Łupem złodziei padły metalowe elementy konstrukcyjne o wartości blisko 1000 zł.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawców. Około trzech godzin później mężczyźni podejrzewani o tę kradzież byli już w policyjnym areszcie. Okazali się nimi dwaj bracia w wieku 20 i 21 lat.
– Skradzione elementy metalowe były bardzo ciężkie. Jeden słup ważył około 60 kg. W związku z tym mężczyźni skonstruowali specjalne sanie, którymi wywieźli metal pod osłoną nocy – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Mieszkańcy Kowar trafili do policyjnego aresztu. Przyznali się do kradzieży. Teraz za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group