Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5223
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Boże Narodzenie będzie po lodzie?

Wtorek, 4 grudnia 2007, 7:13
Aktualizacja: 16:02
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Boże Narodzenie będzie po lodzie?
Fot. Agnieszka Gierus
Według ludowych mądrości święta będą śnieżne i mroźne. Pogoda w dniu św. Barbary ma wróżyć aurę na Boże Narodzenie. – Przepowiednia czasami się sprawdza, ale więcej w tym przypadku niż reguły – mówią meteorolodzy.

Barbary po wodzie, Boże Narodzenie po lodzie – oto treść wspomnianego przysłowia, które dostosowuje się do obecnie panującej aury. Jest ciepło i mokro, a większość marzy o prawdziwej zimie w święta. Według cytowanego zdania, może być dobrej myśli.

Ale nie zawsze to przysłowie się sprawdza. W ubiegłym roku cały grudzień był bardzo ciepły i pogoda w dniu św. Barbary wcale nie zapowiedziała śnieżnego Bożego Narodzenia. W tym roku atak zimy ma nastąpić w grudniu, być może już na święta. Później ma się znów zrobić wiosennie. Jak będzie? Okaże się wkrótce.

Póki co, coraz więcej świątecznych akcentów w mieście. W poniedziałek pracownicy MPGK ubierali choinkę na placu Ratuszowym. W tym roku drzewko będzie miało srebrne ozdoby i niebieskie lampki. Podobnie ma być przystrojony sam rynek. – Będzie inaczej niż w latach poprzednich – zapowiedział prezydent miasta Marek Obrębalski.

Nie zmienią się za to dekoracje przy śródmiejskim trakcie: ulicach 1 Maja i Konopnickiej. Na bardziej wymyślne ozdoby miasta nie stać. Będą więc tradycyjne stroiki z choinką zawieszone na latarniach. – Zakopane wydało na wystrój świąteczny ponad milion złotych, my taką kwotą nie dysonujemy – usprawiedliwiał się zastępca prezydenta Zbigniew Szereniuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group