Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4606
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boże Narodzenie będzie po lodzie?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 4 grudnia 2007, 7:13
Aktualizacja: 16:02
Autor: TEJO
Fot. Agnieszka Gierus
Według ludowych mądrości święta będą śnieżne i mroźne. Pogoda w dniu św. Barbary ma wróżyć aurę na Boże Narodzenie. – Przepowiednia czasami się sprawdza, ale więcej w tym przypadku niż reguły – mówią meteorolodzy.

Barbary po wodzie, Boże Narodzenie po lodzie – oto treść wspomnianego przysłowia, które dostosowuje się do obecnie panującej aury. Jest ciepło i mokro, a większość marzy o prawdziwej zimie w święta. Według cytowanego zdania, może być dobrej myśli.

Ale nie zawsze to przysłowie się sprawdza. W ubiegłym roku cały grudzień był bardzo ciepły i pogoda w dniu św. Barbary wcale nie zapowiedziała śnieżnego Bożego Narodzenia. W tym roku atak zimy ma nastąpić w grudniu, być może już na święta. Później ma się znów zrobić wiosennie. Jak będzie? Okaże się wkrótce.

Póki co, coraz więcej świątecznych akcentów w mieście. W poniedziałek pracownicy MPGK ubierali choinkę na placu Ratuszowym. W tym roku drzewko będzie miało srebrne ozdoby i niebieskie lampki. Podobnie ma być przystrojony sam rynek. – Będzie inaczej niż w latach poprzednich – zapowiedział prezydent miasta Marek Obrębalski.

Nie zmienią się za to dekoracje przy śródmiejskim trakcie: ulicach 1 Maja i Konopnickiej. Na bardziej wymyślne ozdoby miasta nie stać. Będą więc tradycyjne stroiki z choinką zawieszone na latarniach. – Zakopane wydało na wystrój świąteczny ponad milion złotych, my taką kwotą nie dysonujemy – usprawiedliwiał się zastępca prezydenta Zbigniew Szereniuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~jeżozwierz2712 4-12-2007 12:57
Zima 2007/2008 będzie jak trzeba. Święta i Nowy Rok śnieżne i lekko mroźne, styczeń i luty naznaczone śniegiem i tęgim mrozem .
~janek 4-12-2007 14:02
OZDOBY STARE-źle, bo brzydko, wszyscy narzekają gdyby miasto zakupiło NOWE OZDOBY-też źle, bo miasto wydaje na pierdoły nigdy nikogo się w tym mieście nie zadowoli i gdyby do tych ozdób miasta, każdy swoje mieszkanie, nawet okna ozdobił-już całkiem inaczej do tego nie potrzeba konkursu na najładniejszą dekorację, tylko odrobina dobrej woli więc koniec narzekania i do roboty :D wspólnie możemy poprawić wygląd miasta ..i jeszcze pilnować swoje czworonogi, by się nie załatwiały na środku chodnika, a jak już się wydarzy, to sprzątnąć
joten52 4-12-2007 14:37
Wielka Księga Przysłów Samuela Adelberga podaje takie idiotyzmy jak nizej 1. "Święta Barbara po wodzie, Boze Narodzenie po lodzie (i odwrotnie). A zaraz dalej 2. Niechaj kazdy pamięta: Jaka Barbara takie i święta". I konia z rzędem temu, kto się w tym połapie... Te tak zwane mądrości ludowe, to tylklo wytwór chorej chłopskiej mentalności. Taki chłop (czytaj prosty lud), jak juz wróci z pola, najpierw się nachla samogonu po cebulki , potem dzieciska po kątach porozstawia, babę obije i.... NUUUUUUUUUUDA Zaczyna więc wymyślać różne takie bzdety, co je potem jeden z drugim ETNOGRAFPOŻALSIĘBOŻE mądrością ludową chrzci. No i efekty mamy jak na początku. Można się przekręcić z tego mądrzenia. Prowadze od lat notatki i najczęściej się nie sprawdza to po wodzie i po lodzie. Np. w ub. roku Baśka była mokra i Choinka takoż. Dlatego przysłowiowa bzdura jest bzdurą, a nie mądrością Narodu jak jakiś psychiczny wykombinował.
joten52 4-12-2007 14:41
Przez Plac Ratuszowy z wielka oświetloną choinka biegną dwa psy. Stają pod nią i leją - Popatrz - mówi jeden - co Europa to Europa. Nawet światło nam w kiblu założyli...
piipi 4-12-2007 23:52
....a to slyszeliscie - rozmawiaja(grusza) dwa golebie z jeleniogorskiego Placu Ratuszowego- Popatrz,ci z dolu ciagle tachaja z lasu ta jolke i mysla,ze tym razem korzenie zapusci.gru,gru,gru...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group