Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9513
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bombowy żart w sądzie. Ludzie ewakuowani

Środa, 14 października 2009, 11:16
Aktualizacja: 16:08
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bombowy żart w sądzie. Ludzie ewakuowani
Fot. Angela
Przed godziną 11.00 policjanci odebrali zgłoszenie o podłożeniu bomby w jeleniogórskim sądzie przy ulicy Wojska Polskiego. Zgłaszający 18 – latek został zatrzymany. Dla bezpieczeństwa ewakuowano wszystkich pracowników sądu – około 100 osób. Po przeszukaniu sądu okazało się, że zgłoszenie było głupim żartem. Chuliganowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Ponad godzinę przeszukiwano jeleniogórski sąd przy ulicy Wojska Polskiego, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem miał zostać podłożony ładunek wybuchowy. Podejrzewano, że może być to głupi żart 18 – latka, którego chwilę po zgłoszeniu zatrzymała policja, jednak dla bezpieczeństwa ewakuowano wszystkich pracowników sądu. Na czas kontroli budynku stali oni nieopodal sądu i marzli przy deszczowo-śnieżnej pogodzie.

Na miejsce wezwano straż pożarną, która zabezpieczała teren i policję, która wyłączyła część ulicy Wojska Polskiego z ruchu. Podstawiono również karetkę pogotowia. Przez zamknięcie odcinka ulicy Wojska Polskiego ruch był utrudniony, a boczne ulice, na które kierowane były pojazdy tonęły w korkach.

Obecnie wiadomo, że w jeleniogórskim sądzie bomby nie znaleziono. Po szczegółowym sprawdzeniu wszystkich pięter sądu, akcję zakończono i odwołano. Pracownicy sądu wrócili do pracy, a ulica Wojska Polskiego jest już przejezdna. Zgłoszenie było głupim żartem 18 - latka, który obecnie jest przesłuchiwany. Nie wiadomo dlaczego zdecydował się on na taki telefon, ale pewne jest, że wybryk nie ujdzie mu na sucho.

Sprawca może zostać ukarany karą pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Musi się też liczyć ze zwrotem kosztów akcji policyjnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group