Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12145
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bombowo zażartował, „zapłaci” na poważnie

Czwartek, 15 października 2009, 14:16
Aktualizacja: 15:30
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bombowo zażartował, „zapłaci” na poważnie
Fot. Policja
Kara do trzech lat więzienia grozi 18–letniemu jeleniogórzaninowi, który spowodował fałszywy alarm w sądzie informując wczoraj o rzekomym podłożeniu bomby w gmachu przy al. Wojska Polskiego. Mężczyzna spędzi w areszcie nadchodzące dwa miesiące.

Policjanci służb kryminalnych już kilka minut po zgłoszeniu namierzyli żartownisia. Stał w Cieplicach, przed budką telefoniczną, z której zadzwonił na 997 i poinformował o „bombie”. 18-latek trafił do policyjnego aresztu. Przyznał się do czynu, jednak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego to zrobił. Będzie miał czas, aby zastanowić się nad swoim postępowaniem. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu "bombiarza" na dwa miesiące.

– Wczoraj sprawca około godziny 10.35 zadzwonił na numer alarmowy policji i powiedział, że w jeleniogórskim sądzie podłożona jest bomba. Decyzją prezesa sądu ewakuowano 150 osób. Policjanci przeszukali wszystkie pomieszczenia, nie znaleźli żadnego ładunku wybuchowego. W akcji obok policjantów uczestniczyły również inne służby ratownicze – przypomina podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group