Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 4112
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bomb(k)owa przygoda w Muzeum Karkonoskim

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 12 grudnia 2008, 14:59
Aktualizacja: 15:00
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Piękno świątecznych ozdób docenia każdy, ale nie każdy może własnoręcznie spróbować takie piękno stworzyć. Okazję ku temu mieli dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10, którzy uczyli się malować choinkowe bombki.

Na warsztaty zaprasza jeleniogórską młodzież MK, które wraz z Fabryką Bombek w Złotoryi, propaguje sztukę zdobienia tych najpiękniejszych, a jednocześnie bardzo kruchych ozdób choinkowych.

Dziewczęta i chłopcy dostali „surowe” bombki, farbki, pędzelek i instruktarz, co zrobić, aby z kawałka kulistego szkła bez wyrazu wyczarować kolorowe cudo. Wyjaśniono im, jak należy mieszać kolory, której farbki użyć, aby ozdoby miały specyficzny blask oraz jakie ornamenty nakładać najłatwiej.

Efekt przerósł oczekiwania, bo już po kilkunastu minutach każdy z uczestników warsztatów mógł cieszyć oko rodzącym się, może jeszcze nieco nieporadnym, ale zawsze własnoręcznym choinkowym dziełem.

– Kolejne warsztaty planujemy w przyszłym tygodniu w poniedziałek i wtorek (15 – 16 grudnia) w dwóch turach w godz. 9.00 - 10.30 i 11.00 - 12.30 oraz w środę, 17 grudnia, o godz. 11.30 – zaprasza Aneta Firszt z działu promocji Muzeum Karkonoskiego. Przy okazji zwiedzania wystawy „Wokół Jeleniej Góry” można też w placówce kupić niepowtarzalne bombki różnych wymiarów i w zróżnicowanej cenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group