• Czwartek, 24 października 2019
  • Godz. 2:28
  • Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
  • Czytających: 3951
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Bójki w podziemiu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 lutego 2019, 6:01
Aktualizacja: Czwartek, 14 lutego 2019, 6:16
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Angelika Grzywacz- Dudek
W minioną środę (6.02) 14–latka z okolic Jeleniej Góry została dotkliwie pobita przez swoją rówieśniczkę. Napastniczka podstępem zwabiła swoją ofiarę do podziemnego przejścia nieopodal Galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze, gdzie na oczach około 120 osób, zwołanych przez komunikator gg, kopała ją po głowie, szarpała za włosy, uderzała jej głową o mur. – To, co spotkało moją córkę, to tylko jedno z wielu tego typu zdarzeń w tym miejscu – mówi pani Izabella, która chce ostrzec innych rodziców i uświadomić im, co dzisiejsza młodzież robi w wolnym czasie.

Wszystko zaczęło się od niewinnego spotkania w Galerii Nowy Rynek, gdzie 5. lutego napastniczka wtrąciła się w rozmowę 14-letniej Ani i jej koleżanki (imię poszkodowanej zostało zmienione na prośbę jej matki). Podczas tego zajścia miało dość do słownych przepychanek i gróźb. Nieporozumienie dziewczyny miały zakończyć na messengerze już po powrocie do domu.

Ania nie znała tej dziewczyny. To ona znalazła ją na messengerze i napisała do niej. A że moja córka nie jest aniołkiem, to na pytanie „czy cię oklepać” odpowiadała ciętą ripostą, że skoro ta jest taka twarda, to niech się z nią spotka i zmierzy – opowiada mama 14-latki. – Później jednak, po długiej kłótni, dziewczyny się pogodziły. Tamta napastniczka – też 14-latka- zaproponowała, żeby następnego dnia spotkały się w tym podziemnym przejściu i przytuliły się. Kiedy moja córka pojechała na miejsce, zobaczyła mnóstwo ludzi, a zamiast przytulania, doszło do bójki, w której tamta dziewczyna kopnęła moją córkę w nos, kopała ją po twarzy, uderzała jej głową o mur, szarpała ją za włosy. Całość była nagrywana i na żywo puszczona w Internecie.
Całe szczęście, że moja starsza córka zobaczyła to nagranie i na czas zaalarmowała mnie. Ja wsiadłam w samochód i ruszyłam na miejsce, po drodze powiadomiłam policję. Skojarzyłam, gdzie to może być, bo Ania 6 lutego miała się spotkać z koleżanką na pizzy w galerii. Kiedy dojechałam, było po wszystkim. Zabrałam córkę do auta i powiedziałam do tych stojących ludzi, by przyprowadzili mi tą 14-letnią napastniczkę. Po chwili przyszła ona do mojego auta… razem z 60-osobową ekipą. Zaniemówiłam. Nie wiedziałam co mam myśleć i robić. Byłam przerażona. Na szczęście na miejsce przyjechała już policja i ta młodzież uciekła. Złożyłyśmy zeznania. Policjant poradził nam, by jechać z córką na obdukcję. Wróciłam do domu po pieniądze i w drodze do Bukowca Ania zemdlała mi w aucie, dostała krwotoku i cała się trzęsła. Wezwałam karetkę pogotowia, która zabrała ją do szpitala – dodaje pani Izabella.

Filmiki i zapiski z komunikatorów zostały zabezpieczone przez policję, która prowadzi w tej sprawie dochodzenie. I jak się okazuje, to nie jest jedyne tego typu zdarzenia, na które młodzież umawiała się w ostatnim czasie.

Policjanci z wydziału ds. nieletnich i patologii z naszej komendy prowadzą czynności w kierunku naruszenia nietykalności cielesnej 14-letniej dziewczyny – potwierdza podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – 7 lutego br. otrzymaliśmy bowiem od matki pokrzywdzonej oficjalne zawiadomienie w tej sprawie, z którego wynika, że 6. lutego około godz. 16.00 w podziemnym przejściu przy Al. Jana Pawła II doszło do bójki dwóch nieletnich w wieku 14 lat. Sprawa zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Niezależnie od postępowania sądowego, funkcjonariusze będą prowadzili dalsze czynności. Duża rola w tym zakresie leży też po stronie szkół. Funkcjonariusze natomiast cały czas weryfikują i analizują przekazane im informacje na temat tzw. ustawek nieletnich. Do podobnych zdarzeń miało dojść 7 i 9 lutego br., ale policjanci, którzy pojechali na miejsce, najprawdopodobniej spłoszyli zarówno sprawców, jak i gapiów – dodaje E. Bagrowska.

O podobnych zdarzeniach, organizowanych w tym miejscu mówią też taksówkarze, którzy nieopodal mają swój postój.

Już kilka razy organizowane były tu takie spędy, ale do dzisiaj nie wiedziałem w ogóle o co chodzi – mówi Andrzej Pakosz. – Dopiero moja żona, która jest nauczycielką uświadomiła mnie, że są to „ustawki”, podczas których biją się dziewczyny z dziewczynami i chłopaki z chłopakami, a inni robią zakłady za pieniądze kto wygra – mówi taksówkach z iTaxi. – Tu czasami nawet jest ponad 150 osób. W ostatni weekend dwie nastolatki biły się o jakiegoś „Sopla”. Jedna z nich wylądowała w szpitalu z połamanymi żebrami. Ostatni raz taki tłum widziałem w piątek, albo w sobotę, a w niedzielę byli tu policjanci. Wtedy nie wiedziałem co się dzieje. Teraz już wiem. Kiedy zobaczę coś takiego, od razu zgłoszę policji. Sam mam dzieci i naprawdę strach się bać, co tym młodym ludziom przychodzi do głowy. Oni muszą brać jakieś narkotyki, bo przecież normalne to nie jest – dodaje taksówkarz.

Pani Izabella nagłaśniając sprawę chce uświadomić wszystkim rodzicom o skali zagrożenia tym zjawiskiem.

Nie chodzi tu tylko już o moją córkę, która do tej pory nie może pozbyć się bólu głowy i nie chce jeść, ale chcę uzmysłowić rodzicom, co ich dzieci mogą robić po szkole, w czasie wolnym, podczas ferii – mówi pani Izabella. – Poza tymi bijącymi się dziewczynami, na miejscu było bowiem około 120 osób, które „podjudzały”, śmiały się, prowokowały i co najgorsze - nie zareagowały na to, co dzieje się w tym tunelu, mimo że moja córka była cała zakrwawiona. Czekając na parkingu na policję, usłyszałam od taksówkarzy, że takie ustawki w okresie ferii są organizowane po dwa razy dziennie, a w okresie roku szkolnego kilka razy w tygodniu. Tragiczne jest to, że nikt na to nie reaguje, nikt tego nie zgłasza policji, bo wszyscy się boją. Przez to kiedyś dojdzie do prawdziwej tragedii i jakieś dziecko zostanie tam zabite – dodaje mama Ani.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w najbliższym czasie Miasto planuje w tym miejscu zamontowanie miejskiego monitoringu.

Twoja reakcja na artykuł?

37
8%
Cieszy
3
1%
Dziwi
9
2%
Nudzi
11
2%
Smuci
50
11%
Złości
339
76%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (211) Dodaj komentarz

~rattlehead 12-02-2019 6:15
Nie mam słów, niech sąd wyda wyrok jak dla osoby pełnoletniej, a obserwatorów skazać za współudział i brak udzielenia pomocy
~xq 12-02-2019 9:20
do: ~rattlehead (6:15)
Zona nauczycicielka wiedziała ze to są ustawki ! I co i nic nie zrobiła nikogo nie powiadomiła.Wątpliwe jest ze dyrekcjie pobliskich szkół o niczym nie wiedzieli.Te dzieci nie przyszły z miasta tylko to w znacznej częsci uczniowie tych szkół.
~qqq 12-02-2019 10:32
do: ~xq (9:20)
szóstego lutego były ferie w naszym województwie, wiec chyba jednak nie przyszli ze szkoły. Skazać gówniarę jak dorosłą a resztę za współudział
~państwo teoretyczne 12-02-2019 14:22
do: ~rattlehead (6:15)
To jest właśnie GIMBAZA.
~X 12-02-2019 14:26
do: ~rattlehead (6:15)
W innym artykule jest napisane, że dziewczyny ustawiły się między sobą za pieniądze.
~Syh 12-02-2019 14:44
do: ~xq (9:20)
Ferie w dolnośląskie do 8 lutego -odbieraj się od uczycieli
~xq 12-02-2019 14:49
do: ~Syh (14:44)
W treści masz napisane że nie jest to jednostkowe zdazenie
~Gość 12-02-2019 17:00
do: ~państwo teoretyczne (14:22)
14 lat to podstawówka, która miała być lekiem na gimnazja. I co? I kicha.
~ 12-02-2019 17:46
do: ~Gość (17:00)
A gimnazja też miały być lekiem i co też kicha
~precz z PiSPOPSLSLD i pozost 12-02-2019 18:47
do: ~rattlehead (6:15)
no to się teraz nauczyciele mogą wykazać i zacząć uczyć młodzież jak mają żyć - ,,, rodzice spłodzili dzieci które lubią przemoc - powinno sie całą to grupę co to oglądała zutylizować, polak polakowi krzywdy nie zrobi ale anty polak to już tak - to jest faszyzm i holokaust na polakach
~Sylwia67 12-02-2019 20:38
do: ~rattlehead (6:15)
To było ustawione spotkanie, a że jedna dostała łomot to teraz podnosi się żal. Ta co oberwała to nie jest święta, jak ją mamusia opisuje. Może kadrę pedagogów w Łomnicy przydałoby się wziąć na tapetę, bo zawsze wiedzą po fakcie ):
~ 12-02-2019 21:33
do: ~rattlehead (6:15)
Nie pojmuję : jak to jest ?Wydano wiele uchwał ze dziecka nie wolno uderzyc /klaps/krzyczec na niego (bla bla bla) itd bo ucierpi jego psychika i bedzie agresywny.No to nikt ich nie ,, klapsuje,, I CO WYRASTA? -zbóje chuligani dzikie potwory których boja się nauczyciele i nawet rodzice ,dorośli też.Niczego i nikogo nie szanują , a jakie wyrażenia ?zachowanie? na co ich stać to skóra cierpnie.Smarkulom trzeba schodzić z drogi!!bo nieobliczalne dzikusy mogą skrzywdzić i co im sie zrobi? Ta demoralizacja postepuje od czasów pierwszych rządów PIS-u kiedy Giertych chciał wprowadzić mundurki i doprowadzić szkoły do normalności .Potem PO odwołało wszystko i zaczęła się demoralizacja i zdziczenie.Dzieci ubliżają rodzicom ponizają a matki stały się niewolnicami i służkami tych stworów Skąd te wyrostki wiedzą jak bić? gdzie mają wzór? po co te uchwały i zakazy? żeby smarkacze 7-15 lat zagrazały starszym? to wbrew naturze .Mamunie bronią te potworki kochane bo taka moda tak się dba niby o dzieci a gdzie wychowanie żeby szanować innych? Kto wreszcie się opanuje i zastanowi co się stało?
~KIziamizia 13-02-2019 11:48
do: ~rattlehead (6:15)
JA spytam tylko nieśmiale , gdzie jest monitoring w tym akurat miejscu? Niebawem będzie jak we włoskim Neapolu? przejścia podziemne puste, a biegamy po ulicach??? Gdzie jest monitoring w takich miejscach? Pewnie jak ktoś z Ratusza "dostanie i zostanie tam oklepany" to może dotrze taka potrzeba?
~kmam 13-02-2019 13:19
do: ~KIziamizia (11:48)
monitoring? tam nawet lampy nie wytrzymują oklepywania przez dzieci. na początku były lekkie lampy, nie wytrzymały chyba tygodnia. później było ciemno, ciemno, ciemno. no i zamontowano pancerne lampy w obudowie z kratami. i jak myślicie, wytrzymały? teraz zamontowano lampy jak do czołgów, na wszystko odporne. ciekawe ile wytrzymają. i wy mówicie o monitoringu w TYM miejscu. Jeżeli ktoś zwróci mi uwagę na małe litery na początku zdania, wykaże, że przeczytał mój komentarz :)
~ 13-02-2019 13:22
do: ~ (21:33)
Prawo nie pozwala uderzyć dziecka ale czemu tylko dorosłemu a innemu dziecku już nie ?
~Bóg 17-02-2019 5:13
do: ~ (21:33)
To własnie dzieci co so bite bija ..bo innego nie znaja :)...bardzo smutna historia, matka musi czuc sie bezsilna....nie wiem ale chyba bym nie dal rady ...
~Ben 12-02-2019 6:47
W Jeleniej Górze po '89 nie było tak poważnego problemu jak ten. Mam nadzieję że Policja i Rada Miasta nie zamiotą tego pod dywan.
~kmam 12-02-2019 20:56
do: ~Ben (6:47)
Przedtem nie mieli tego cholernego przejścia. Teraz hordy "młodzieży" i meneli włóczą się w przejściu wśród petów, śmieci, potłuczonych butelek. W poniedziałek tyle było potłuczonego szkła, śmieci plastiku. Małolaty podpierają ściany, rzucają mięsem, chleją i palą. Gdyby przejście nie było zaprojektowane przez nawiedzonego architekta, nie byłoby takich akcji. Zamiast poprowadzić przejście na wprost i po prostu obniżyć w tym miejscu ulicę Obrońców Pokoju, to szalony architekt zrobił zaułki dla band. Co mu łaziło po głowie, do tej pory nie wiem. Proponuję aby szanowni włodarze tego miasta przed wejściem do ratusza też zrobili sobie taki labirynt, oczywiście częściowo zadaszony, aby dzieci też mogły się tam pobawić. Wejście oczywiście tylko przez labirynt albo obejście przez kilka ulic aby go uniknąć.
~Po 12-02-2019 6:49
To tam nie ma monitoringu? Nigdy tam nie byłem ale w takim miejscu aż się prosi o monitoring. Nic dziwnego, że młodzież upodobala sobie te miejsca na tzw. "ustawki". Trzeba coś z tym zrobić jak najszybciej bo tragedia wisi na włosku.
~kmam 12-02-2019 20:59
do: ~Po (6:49)
Na komentarze w Jelonce nikt nigdy nie zareagował. Znam osoby które też tam oberwały a były tylko przechodniami. Sprawy zgłoszone były policji.
~Apex 12-02-2019 6:59
I wychodzi nam bokiem zaistrzone prawa dziecka. Teraz jak dasz dzieciakowi klapsa to do wiezienia mozna trafic z pietnem kata. A w miedzy czasie wokolo dorastaja mali przestepcy. Oczywiscie nie twierdze ze wszystkie dzieci to bandziory ale widzialem na wlasne oczy przypadki dzieci ktore mozna bylo spokojnie nazwac zwyrodnialcami.
~OlaF 12-02-2019 7:02
po pierwsze, ustalić i ścigać również 120 obserwatorów - te dzieciaki powinny mieć adnotację w szkole, obniżone zachowanie i obowiązkowe konsultacje w poradni lub u psychologa, skoro lubią i zwołują takie kibicowanie!! po drugie tą agresywną skierować do sądu i dać wyrok w zawiasach, wtedy reszcie takich typków minie chęć do podobnych ustawek, proste!
~Pani szaletowa 12-02-2019 8:22
do: ~OlaF (7:02)
Ttu trzeba pujść trochę dalej: w większości to nieletni zatem gdzie byli prawni opiekunowie? Jeśli nie mieli opieki i nadzoru proponuję od razu po 500 zł dla rodziców, jednostki agresywne objąć dozorem, dalsza kolejność co się działo ze służbami, które na pewno wiedzą co tam się dzieje i może już czas aby prewencyjne radiowozy nie bawiły się w drogówkę na obwodnicy tylko zajęły się patrolowaniem takich miejsc. Może od czasu do czasu sprawdzić trzeźwość i na obecność narkotyków szalejące grupy młodzieży w tej okolicy...
~ 12-02-2019 13:24
do: ~Pani szaletowa (8:22)
Rodzice ? No ale ta młodzież chidzi do szkoły gdzie spotyka róznych takich co mają różny wpływ i wtedy wzorce wpajane przez rodziców idą na bok więc jak karać to i rodziców i wszystkich z którymi dzieci mają styczność, a tak poważnie to przymusowe roboty publiczne by smarkaczom poukładały klepki w głowie
~kmam 12-02-2019 21:01
do: ~Pani szaletowa (8:22)
Nie ... tu trzeba pójść trochę bliżej. Zabrać 500+ patologii.
~🙄 13-02-2019 20:35
do: ~OlaF (7:02)
W zawiasach? To gówniarę niczego nie nauczy. Powinna trafić do więzienia, a tam osadzeni powinni spuścić jej taki łomot, że zapamięta do końca życia.
~jamjesttu 12-02-2019 7:05
Pomieszalo sie szczylom w glowach. Rasna zwyrodnialcy. Nie mowie o calej mlodziezy,ale wiekszy odsetek bedzie tzw marginesem. To jest skutek bezstresowego wychowywania.
~polak_katolik 12-02-2019 7:10
Za filmowanie w pionie ziemniakiem należy sie wpdol. Znudzone banany. Każdemu dać sprzątanie ulicy przez 3 miesiące w centrum w samo południe to im się odechce patologii.
~ 12-02-2019 10:11
do: ~polak_katolik (7:10)
po za tym skoro nie potrafią zachowywać się jak ludzie to podczas prac trzymać ich na łańcuchu a po pracy zamykać w klatce jak zwierzęta którymi chcą być
~nixx 12-02-2019 13:18
do: ~ (10:11)
Szkoda że na Rynku nie ma już pręgierza...
~kolak_patolik 13-02-2019 16:44
do: ~polak_katolik (7:10)
Filmuje się w pionie, dzbanie, bo jest to robione aplikacją na telefonie, dzbanie, z przeznaczeniem do oglądania w telefonie, dzbanie. Sam się oklep.
~pantograf 14-02-2019 14:47
do: ~kolak_patolik (16:44)
Ale wiesz, że telefon można obrócić do poziomu przy oglądaniu filmu, czy może jeszcze nie odkryłeś tej funkcjonalności?
~lechujarek 12-02-2019 7:22
tą gówniare do pierdla to oczywiste ale tych obserwatorów wyłapał bym co do jednego i w pełni zasłużony współudział w próbie usiłowania zabójstwa....
~Max_Payne 12-02-2019 7:26
Banda głupich gnoi. Patologia i znieczulica.. Jeśli temat bójek w tym miejscu jest tak dobrze znany, to gdzie była policja czy "wielce szanowna" straż miejska? Takie akcje powinno się monitorować na portalach społecznościowych na bieżąco, a administrator bądź moderator portalu, natychmiast powinien reagować, kontaktując się z odpowiednimi służbami ze dojdzie do ustawki smarkaczy. Monitoring sprawy nie załatwi, bo gnoje go zniszczą w 5 sekund. Działania prewencyjne i tylko takie mogą przynieść rozwiązanie problemu. Żenada !!!
~ 12-02-2019 11:17
do: ~Max_Payne (7:26)
Dokładnie tam monitoring do niczego nie jest potrzebny.Gdzie jest straż miejska i policja. Nigdy nie widziałam tam patroli a mieszkam 10 lat. A okazuje się, że wszyscy widzieli wszyscy wiedzą a nikt nie reaguje. A więc mamy co mamy
~HJj 12-02-2019 7:32
Tak sobie rodzice wychowali dzieci. A w zasadzie nie wychowali - dać dziecku pieniądze, smartfon, byle d... nie zawracał
~jazzy 12-02-2019 8:18
do: ~HJj (7:32)
zgadza sie.rozwydrzone co niektóre, bo im sie wszystko nalezy
~ 12-02-2019 17:33
do: ~jazzy (8:18)
A później dobrze wychowane dzieci trafiają w szkole na te źle wychowane
~Mieszkaniec 12-02-2019 7:49
To jest jest grupa 150ciu degenaratów, to jest realne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców i normalnych dzieci, trzeba koniecznie wszystkich pociągnąć do odpowiedzialności dla przykładu bo niedługo strach będzie wyjść na ulicę.
~ 12-02-2019 7:52
Będzie monitoring to młodzież pójdzie w inne miejsca. Poszkodowani za to będą miejscowe pijaczyny.
~ 12-02-2019 11:22
do: ~ (7:52)
Tutaj po za młodzieżą nikt inny nie przebywa. Dopóki nie było galeri nawet młodzieży nie było widać. Poza tymi którzy wracali ze szkoły. Odkąd jest galeria tam jest meksyk. Picie palenie cpanie itp. Ale monitoring tego nie rozwiąże. Gdzie są patrole policji czy straży.Na pewno nie tam
~Tylkokorwinmikke 13-02-2019 12:52
do: ~ (11:22)
Bo w tej galerii przesiaduje ciągłe banda przygłupów zamiast chodzić na lekcje
~Spacerująca 25-02-2019 20:22
do: ~ (11:22)
Patrole? Spią w samochodach na Wzgórzu Kościuszki. Wielokrotnie byłam tego świadkiem, spacerując tam z psem.
~Straż , Policja prosimy 12-02-2019 7:59
o więcej patroli tam i- na drodze za Mechanikiem jak działk-OZNACZYĆ JAKO NIEBEZPIECZNE MIEJSCE!!! Nagabywał mnie tam jakiś gnojek. Postanowiłam wrócić spacerem do domu, przy działkach na zakręcie zatrzymał się samochód. Młodzian wysiadł, bez krępacji zrobił siusiu i zapytał, czy mnie podwieźć! Powiedziałam, że nie. Dalej słyszę, jedzie powolutku. Zdrętwiałam, bo zatrzymał się i ponownie mnie pyta, a może jednak podwieźć. Kategorycznie odmówiłam. Odjechał, ale było nieswojo.
~Do pani Izabeli 12-02-2019 8:15
Pani córka jest tak samo winna jak tamta dziewczyna. Najlepiej zgłosić szybko na policję i się wybielac. Z tego filmiku nie wygląda na to żeby pani córka została tam zwabiona. Jedna i druga powinna odpowiedzieć tak samo.
~Ot, tyle 12-02-2019 12:28
do: ~Do pani Izabeli (8:15)
Rękę na zgodę można podać sobie w każdym miejscu, tak samo z przytuleniem się. To przerażające, co się stało, ale gdy dziewczyna sugeruje umówienie się w tak ustronnym miejscu, ta druga powinna pójść po rozum do głowy i nie przyjść, tylko powiadomić policję. Nie wiadomo, czy pobicia nie przypłaci kalectwem. Skoro wiadomo, że w tym zakichanym tunelu są "ustawki", dlaczego osoby, które o tym wiedzą nie poinformowały policji?!
~ 12-02-2019 13:31
do: ~Ot, tyle (12:28)
Jak widać w artykule przynajmniej część grona pedagogicznego wiedziała, no ale po co się wysilać ? Co tam przemoc między dziećmi ? "Dadzą se po razie" "końskie zaloty" itd. I tak już od dawna w iększości szkół od początku polskiej edukacji, warto odkopać program "Zero tolerancji dla przemocy w szkole" z 2006r, a zwłaszcza punkt o pociąganiu do odpowiedzialności nauczyciela/pedagoga nie reagującego na podobne rzeczy
~Tosia 11 12-02-2019 18:07
do: ~ (13:31)
Niestety, potwierdzam , źe szkoła w takich sprawach kładzie uszy po sobie. Byleby upchać, byleby wypchnąć. Dalej niech się inni męczą. Býwa, że nauczyciel boi się agtesywnego ucznia. .
~ 12-02-2019 19:22
do: ~Do pani Izabeli (8:15)
Popieram
~... 12-02-2019 8:17
Banda dzbanow...
~Jojo 12-02-2019 8:17
Ograniczyc gnoja internet pozabierac telefony
~ryniu 12-02-2019 8:21
A gdzie jest Straż Miejska gdzie ich patrole zamiast zakładać blokady na kola to wysyłać na piesze patrole a nie po krzakach się kryją w samochodach, za co pobierają pieniądze.
~ 12-02-2019 11:47
do: ~ryniu (8:21)
Dokładnie. Przez 10 lat tam nie widziałam żadnego
~kmam 13-02-2019 14:05
do: ~ryniu (8:21)
Może od razu pouczą zmotoryzowanych że Zielna jest ścieżką rowerową, a nie skrótem dla samochodów
~kolak_patolik 13-02-2019 16:52
do: ~ryniu (8:21)
Straż Miejska przyjeżdża na wezwanie. Jeżeli jej tam nie ma to znaczy że nikt tego nie zrobił. Może ty ich wezwiesz następnym razem,
~Q 12-02-2019 8:28
Zamknąć tunel z obydwu stron gdy będzie "akcja", a potem nalać do środka gnojówki. Nagrać filmik i na youtube, ubaw gwarantowany.
~iras 12-02-2019 11:10
do: ~Q (8:28)
Raczej zagazować.
~Ala 12-02-2019 8:31
MASAKRA gnoje sami się jeszcze nakręcają słownie i telefonem puszczają te nagrania w internecie. PUSTAKI bez ambicji!!!!!! PUSTAKI BEZ AMBICJI!!!!!
~zaboberek 12-02-2019 8:40
Jestem ciekawy,czy matka tej pobitej dziewczyny,byłaby taka skora do powiadomienia policji,gdyby to jej córunia skopałaby swoją przeciwniczkę.Sama przyznaje,że jej córka nie jest taka święta,więc skąd takie oburzenie?
~HJj 12-02-2019 9:00
do: ~zaboberek (8:40)
Dokładnie. Poza tym, "umówiły się żeby przytulić"... Jasne
~ 14-02-2019 6:58
do: ~zaboberek (8:40)
Bo kazda matka bronic bd swojego dziecka ja to bym ... i matce tej dziweczyny i tej cwaniarze .
~gość22 12-02-2019 8:41
Piękna sprawa! Młodzież intelektualnie się rozwija - już nie łapią pokemonów!? Myślałem, że już otępieni przez komputerowy wirtualny świat siedzą tylko w domach. A tu proszę - młodzież żyje jak za starych lat. Kiedyś to się tłukli na każdym podwórku, dzielnica na dzielnice, wieś kontra wieś itd. Ale ogólnie to szanujcie się ludziska!
~JaCięNieMoge 12-02-2019 8:57
Nie wiem,czy 150 osób,czy 50, ale wszyscy z filmu powinni być ustaleni i przeczołgani przed sądem dla nieletnich za podżeganie do bójki.Tak to chyba się nazywa.Tępe gnoje.
~Hm... 12-02-2019 9:05
Zaraz, ale to ofiara zaproponowała ustawkę. Przeliczyła się i została ukarana.
~Do pani Izabeli 12-02-2019 9:06
Pani izabelo czy napewno widziała pani dobry filmik. Bo jak widzę pani córka też nie jest bez winy i napewno nie została tam zwabiona. Proszę sobie obejrzeć drugi filmik
~Czereśniak 12-02-2019 9:08
Takie debilne usrawki to jak widać chora zabawa dla ograniczonych umysłowo gówniarzy. Skopał bym dupę jednemu z drugim to gnoje chodzili by jak zegarek.
~ktoś 12-02-2019 9:09
no to córeczce też nic nie brakuje. Skoro sama zaproponowała ustawkę i oberwała bo pewnie była słabsza, to czemu mamusia tylko patrzy z jednej strony. Może i córeczkę należałoby przywołać do porządku , a mamusia sama powinna się w pierś uderzyć, bo chyba wychowanie córki też się kłania. Tak jedna jak i druga dziewczyna powinny odpowiadać przed sądem dla nieletnich z pełnymi konsekwencjami, niezależnie od wyniku ustawki, która w ogóle nie powinna mieć miejsca.
~M 12-02-2019 15:19
do: ~ktoś (9:09)
Pani Izabeli nie chodzi o jej córkę czytać nie potraficie ta pani dobrze wie że jej córka nie jest bez winy .... Ale chodzi jej o to co się dzieje jak dzieci zalatwiaja swoje nie dorosłe problemy .... Cholera zobaczycie kogoś z nas dziecko straci wkoncu życie ... A to że ta pani zgłosiła to na policję jest normalna rzeczą i tak spokojna kobieta ja na jej miejscu i tak bym natlukla gówniarze i jej rodzicom ..... W jakich wartościach jej wychowywana ? W żadnych!!!!!! Bij aż zabijesz i osiągniesz swój cel? Chore bachory!
~efendi 12-02-2019 9:17
A może po prostu zgromadzili się aby złapać się za ręce w formie wielkiego serca dla wielkiego Jurka Owsiaka a przy okazji pobawili si e w róbta co chceta !
~canon49 12-02-2019 9:35
Patologia jeleniogórska.
~efendi 12-02-2019 9:36
daj spokój! o poważnych sprawach ludzie mówią!
~mnmnbmnmn 12-02-2019 9:39
Tu Już nie ma co ratować, trzeba zagazować to towarzystwo zanim złoży jaja
~OJTAM 12-02-2019 9:42
A niech się bawią dzieci...
~Tommi 12-02-2019 9:45
Widziałem te grupe mlodzierzy po godz 16,morze byla 16-10,szli w kierunku tego podziemia przy postoju taxi zdziwilem sie gdzie tyle mlodzierzy leci. Nieprzypuszczałbym ze cos podobnego morze sie wydarzyc, szedlem gorą w kierunku aniluxu.Wojny potrzeba zeby cos pier..... ło!!!!! Powiem krutko BRAK HITLERA TO Z CHOŁOTĄ ZROBIŁBY PORZĄDEK.
~tfuj lekasz 12-02-2019 9:59
do: ~Tommi (9:45)
tak pacjencie to morze się młodzierzy pżydażyć
~ 12-02-2019 11:30
do: ~Tommi (9:45)
W sumie było ich może z 60 osób napew nie 120 😉
~ 12-02-2019 13:36
do: ~Tommi (9:45)
Chcesz wojny to sobie pojedż tam gdzie ona jest
~ 12-02-2019 16:28
do: ~Tommi (9:45)
Kup słownik i skorzystaj z niego
~Bambo 12-02-2019 9:53
Tego nie da się komentować nie używając języka nienawiści zwłaszcza ze chodzi o jakiś spór pomiędzy malolatami. Myślę baz rozstrzygania o winie bo to nie moja głowa że umieszczając ten filmik dobrze zrobił by uświadomić coś rodzicom. To rodzice wychowują dzieci i są za nie odpowiedzialni. Tu widać zbiegowisko i tunel. Na jego końcu jest jednak światełko!!! Teraz zróbcie jakiś marsz przeciwko przemocy. A czy sytuacja w tym czy w innym miejscu się powtórzy? Zobaczymy.
~ciemny ludu 12-02-2019 9:57
Dobra zmiana.
~ 12-02-2019 10:12
do: ~ciemny ludu (9:57)
tak bo za po przedniej zmiany było cudownie, zielona wyspa mlekiem i miodem płynąca i młodzież się nie biła
~pepe 12-02-2019 9:57
ukarac wszystkich obserwatorow małe ...
komentarz usunięty
~kmam 13-02-2019 13:36
odpowiedź na usunięty komentarz
no, no, no. ale oświecony. tam całe miasto się spotyka. konkretnie te dziewoje, to podobno z "dziesiątki".
~ 12-02-2019 10:14
Brak komuny ,pałkami by im wytłumaczyli gdzie ich miejsce a policja jest bezradna bo bachora nie może ruszyć bo mamusia poda go do sądu a to jest wina włodarzy że wiedzą i pozwalają na takie rzeczy , jak dorosną to zabraknie miejsca w kryminale i na cmentarzu ,porządne dziecko ucieka za granicę a pozostaje patologia i jeszcze im trzeba dać
~zaboberek 12-02-2019 15:21
do: ~ (10:14)
W czasach tzw "słusznie minionych",było coś takiego jak Kolegium Orzekające.Za takie coś,była grzywna(płacili rodzice,bo młodzi nie mieli kasy) i prace społeczno-użytkowe,czyli sprzątanie na ulicach.Jak rodzice musieli zapłacić kasę,to potrafili wytłumaczyć małolatom,gdzie ich miejsce.Wiem,że teraz są inne czasy,ale coś takiego było i spełniało swoją rolę.
~ 12-02-2019 10:24
"zwołanych przez komunikator gg" - to gg jeszcze funkcjonuje?! Potem nagle redaktor stwierdza, że to jednak messenger...
~Hdiabsihd 12-02-2019 13:01
do: ~ (10:24)
To był jakże uwielbiany przez smarkaczy „snapik”
~kmam 13-02-2019 13:47
do: ~Hdiabsihd (13:01)
z "psimi mordami"?
~X 12-02-2019 10:29
Świat się powoli kończy
~Ali 12-02-2019 10:34
Tak byliśmy zachwyceni zachodnim bezstresowym wychowaniem naszych dzieci. W szkole nie można krzyknąć,w domu nie można dać klapsa.Dzieci mają teraz niezły imunnitet. Brakuje dyscypliny,milicji,służby wojskowej. My rodzice nie zabieramy dzieci w góry,do lasu,na biwaki itp. 30 lat temu też brałem udział w bójkach,z procy wybijałem szyby itp. Ale wiedziałem ,że: Jak po godzinie.22 będę głośno to przyjadą niebiescy i dostanę ostry wpiedol. Jak narozrabiam w szkole to od dyrektorki będzie wpiedol.A biła nas bambusowym kijem z rzemieniami na końcu których były metalowe kulki. Po powrocie ze szkoły był kolejny wpiedol ale już od rodziców. Na treningu karate było ciężko,a za durne zachowanie był wpiedol. Wiedziałem,że jak narozrabiam to ciężko za to zapłacę. Za młodego nauczyłem się szacunku do innych,pomagania innym,pracy,oszczedzania itp. Do wychowania potrzebna jest dyscyplina!!! Bez tego młodzi wyrosną na chwasty. A co się robi z chwastami? Wiecie sami.
~@ 12-02-2019 10:42
Uczestnicy powinni mieć to odnotowane w zachowaniu i odczuć konsekwencje przy rekrutacji do dalszych szkół. Nie wszyscy są z rodzin "patologicznych", ale też tzw "lepszych" domów, bo zamozniejszych i coś im odbija. Rodzice też powinni ponieść konsekwencje. Szybko winna reagować szkoła i dyrektorzy.
~Były uczeń 12-02-2019 10:48
Problem nie od dziś a trwa latami! Pare lat temu chodziłam do mechanika. To jak szłam na autobus powrotny koledzy z klasy zrywali się z lekcji by bezpiecznie mnie odprowadzić na pks a niby tylko taki kawałeczek a już było tam strach przejść nie wspomne o tych co zaczepiają nawet starsze osoby.
komentarz usunięty
~ 12-02-2019 11:07
odpowiedź na usunięty komentarz
trzeba było tego nie nagrywać dziewucho Tylko wezwac pomoc!!
~JaCięNieMoge 12-02-2019 11:40
odpowiedź na usunięty komentarz
Pierwszy z gapiów i tym samym uczestników bójki ( tak to zdaje się wyglada w prawie) właśnie sam się przyznal publicznie do winy i zaorał:) Idź na policję i zgłoś,że tam stalaś i kręciłaś .
~Hdiabsihd 12-02-2019 12:59
odpowiedź na usunięty komentarz
W tym komentarzu jedyne co mi sie rzuca w oczy to totalny brak rozumowania i perfidnosc autora, przez co totalny brak wychowania. Nie dośc ze szczeniara tam była i nie reagowała, a jeszcze nagrywała i udostępniała nagranie innym to teraz prostacko domaga sie usunięcia go z portalu. Skoro wczesniej Ci nie przeszkadzało publikowanie go, to co sie nagle zmieniło?! A.... juz wiem. Strach Cie myszko obleciał, bo sprawa zaczęła śmierdzieć i juz nie jest wesoło. BARDZO DOBRZE. Mam nadzieje, ze da Ci to nauczkę i następnym razem sie zastanowisz czy bycie fajnym w mniemaniu pseudo znajomych poprzez takie zachowania i „podążanie za tłumem” Ci posłuży.
~ 12-02-2019 16:42
do: ~ (11:07)
Nie nagrywałam tego, w tym czasie byłam za granicą:) wstawiłam filmik który ktoś mi wysłał po czym go usunęłam ale i tak trafił do dużej ilości osób.
~kmam 13-02-2019 13:43
do: ~ (16:42)
To po coś wstawiała. Udostępnianie czegoś takiego wiąże się z konsekwencjami. I życzę ci aby te konsekwencje były dla ciebie dotkliwe.
~Error 12-02-2019 10:59
Brakuje mi w tym jednego. Mama Ani powinna zaproponować ustawkę mamie napastniczki...
~ktoś 12-02-2019 11:00
to nie szkoła i nie dyrekcja winna przeprowadzać dochodzenie. Od tego jest Policja , Straż Miejska. A zacząć od rodziców . Rodzice chcą by to szkoła uczyła wychowania , a to ich obowiązek, odpowiednio wychować dziecko i nie jak ma ponad 15 lat bo to już grubo za póżno. Stwarzajmy dalej prawo bezstresowego wychowania, to takie właśnie efekty są.Rośnie bezkarna patologia : ustawki , włamania zabijanie ludzi autami i nie tylko.
~zorientowany 12-02-2019 11:15
do: ~ktoś (11:00)
Opowiadasz bzdury. Znam szkołę w J.G., gdzie dyrektor po wykryciu fatalnego zachowania nastolatków (17 lat) w sieci bardzo ostro i profesjonalnie zareagował. Policja była dodatkowo zaproszona. Uczniom groziło wydalenie ze szkoły, tylko poręczenie nauczycieli i autentyczne żal uczniów, którzy dopiero wtedy zdali sobie sprawę z konsekwencji nie doprowadziło do usunięcia ich ze szkoły.
~ 13-02-2019 13:30
do: ~zorientowany (11:15)
Wydalenie im groziło ? Takie wydalenia powinny być z jednoczesnym posłaniem do zakładu zamkniętego
~Zenek 12-02-2019 11:01
Karać jak pełnoletnich.skoro jest na tyle świadoma żeby zaplanować takie coś to niech pierdzi jak dorosła.
~Boże 12-02-2019 11:08
Ale bym oklepala tych co tam stali i ta mało gowniare
~reeeeer 12-02-2019 11:34
Małolaty nie mają dyscypliny,dobrze ktoś napisał,teraz to dziecku dac smartfon,laptop byle d.... nie zawracal a potem tak jest,brak słów,a gdzie policja,straż miejska,zgłosić do szkół i niech gowniaki poniosą konsekwencje
~Ktoś... 12-02-2019 11:36
Rośnie przyszłość Polski 500+...
~ 12-02-2019 11:41
Od kiedy tam zmieści się 120 osób chyba że na zlocie Owsiaka wtedy bachor jeden przy drugim a tu widać jeszcze luz ,nie ma kamery już naliczyli 120 osób
~ 12-02-2019 11:57
do: ~ (11:41)
Jelonka jak zaw koloryzuje
~ 12-02-2019 11:45
Brakuje komuny wszyscy chodzili by na baczność wywózka wszystkich do lasu i w...eby policyjną pałą .
~ 12-02-2019 12:07
do: ~ (11:45)
Komunę to ty chyba znasz z filmów ,wtedy to dopiero były młócki.
~Ot, tyle 12-02-2019 12:39
do: ~ (12:07)
ZOMOwcy pałowali demonstrantów, bo taki był ustrój, ale gdy ktoś wracał późnym wieczorem z pracy, czy późną jesienią ze szkoły, nie musiał obawiać się o swoje życie. Milicja patrolowała ulice. Dziś zamiast przechodzić na skróty przejściem podziemnym wolę przejść dalej, ale bezpiecznie. Miejsc ustronnych unikam, jak ognia. Zresztą w samym centrum można zostać pobitym, napadniętym. Młodzieży wszystko wolno. Kary za ich czyny są bardzo niskie, bo trzeba im dać szansę, tak właśnie argumentują sądy. Oprawcy śmieją się ofiarom w twarz. To jest zatrważające :/
komentarz usunięty
~Gość 12-02-2019 20:28
odpowiedź na usunięty komentarz
Pęknie powiedziane.
~ 12-02-2019 11:59
Taki spokój był zanim galer powstała.....
~Po 12-02-2019 12:03
Piękny materiał dowodowy.
~jazzy 12-02-2019 12:05
na filmiku powyżej młodziez prezentuje ...nic madrego.głupie rozwydrzone nic dodac nic ujac. bic sie tez trzeba umiec a to po prostu kogiel mogiel we łbie . ktos filmuje jakis chłoptas w rurkach , ktory nie ma nic z meskosci, dziewuchy niedowartosciowane...najwazniejsze doczepiane miotełki na oczach..hi
~Taki mamy klimat 12-02-2019 12:05
Teraz to i tak małolaty są spokojne.W latach 80,90 to dopiero były sparingi ,aż dudniło.
~Pass 12-02-2019 12:09
Całe towarzystwo przebrać w jaskrawe kamizelki - i do sprzątania ręcznego psich kup - tak przez najbliższe trzy miesiące. Okrasić to zdjęciami na media społecznościowe z uwzględnieniem twarzy i "zbiorów" - i na takie dzbany wystarczy.
~ 12-02-2019 12:12
Ale o co matce chodzi?A jakby Jessica wygrała to co?Nie ma tematu?Trzeba było wychowywać , a nie robić karierę w biedronce.....
~ 12-02-2019 12:14
Nie stawia się kropki po cyfrze w datach porządkowych. A cała sprawa to jedna wielka granda...
~Gość 12-02-2019 12:20
Tamten Andrzej jeżdzi srebrnym Mercedesem w kombi.:-)))
~s. 12-02-2019 12:32
Lać pryszczate bydło i patrzeć czy równo puchnie. Wychowanie przez ciężką pracę fizyczną daje dobre efekty.
~ 12-02-2019 13:01
Co za sucz ta w bialym cwaniara gdyby ta w niebieskim miala zwiazane wlosy to by napewno dala by jej rade chwycila za wlosy i mocna sie zrobila . . Gdyby mojej córce tak zrobila sama bym jej wpierniiczyla .
~Monia 12-02-2019 19:17
do: ~ (13:01)
Żałosne małolaty nawet bić się nie potrafia żenada i czym tu w sieci fisiowac .... Czas na spring mamusiek i tatuskow .... Nie daj Bóg jakaś mała dziunia tknelaby któreś z moich dzieci żadna policja by nie dopomogła .
~ayy 12-02-2019 13:09
największa karą dla nich to odciac od internetu pokasować fejsbuki i usunąc instagramy no i kamery co by snapczaty nie działały, .... to jest najwieksza kara...
~Ryś 12-02-2019 13:20
Biedna poszkodowana jest znana w Łomnicy ze swojej " świętości"
~Xd 12-02-2019 13:35
Policja na pewno o tym wiedziała, tylko tak na prawdę co zrobią ? Musieliby tam stać cały czas. Za moich szkolnych czasów też były takie "ustawki" ale nie tak brutalne. Była to bardziej głupia zabawa niż mordobicie. A ci taksówkarze to pizdy. Wymuszać pierwszeństwo albo zapominać o kierunkowskazach to pierwsi, a ruszyć d0pę z jakąś rurą albo kluczem do kół i rozgonić towarzystwo to zbyt ze$rany. A rodzice są sami sobie winni skoro tak się dziećmi interesują. Najpierw na dzieci chuchają i dmuchają, a jak dzieciak kończy naście lat to wolna amerykanka i robią z rodzicami co chcą.
~jsasss 12-02-2019 13:38
Naogladaja się filmikóww necie z przemocą a potem w realu naśladują bohaterów albo "szkoła" tam też tylko wymalowane gowniary ze sztucznymi rzesami,przemoc,znieczulica i nic więcej,jestem w szoku ze takie bójki są urzadzane co jakiś czas i nikt nie reaguje,do poprawczaka albo gdzieś odizolowac z ciężkimi pracami to odechcialoby się im glupot
~ 12-02-2019 17:45
do: ~jsasss (13:38)
Szkoły to coraz bardziej dzungla w której uczniowie zamiast spokojnie się uczyć to muszą walczyć o wyższą pozycję w stadzie może jeszcze więzienna grypserka by nie być cwelem ? A grono pedagogiczne ma gdzieś bo to tylko dzieci
~Tak 12-02-2019 13:55
Moim zdaniem powinni robić ,,halo,, nie do tego że smarki się bija tylko do tego że nikt nie reaguje tylko nagrywają, sprzeczki zawsze były i będą tego się nie zmieni a rodzice tych pampersiaków powinni się wziąć za wychowywanie swoich dzieci tak jak to się powinno robić a nie że daje się im włazić w dupę za przeproszeniem a później takie są efekty.
~To moja schizofrenia 12-02-2019 15:04
To córeczka tej "mamusi" zainicjowała bójke. Wiem, że są z nią problemy. Matka powinna zabrać "dziewczynie" wszystkie urządzenia, pozbawić Internetu. Albo najlepiej, nie zostawiać córeczki samej I róbta co chceta, tylko lepiej ją wychować. To wina wychowania. A córeczka też pewnie dresiara z bloków. Wstyd jakie pokolenie rośnie. Mam nadzieję, że moje dzieci wyrosną na lepszych ludzi.
~ 12-02-2019 20:57
do: ~To moja schizofrenia (15:04)
Chce pan/i zeby córcia mamie wkropiła? pewnie w zebach musiała by oddać i komputer i telefon.
~ 12-02-2019 23:48
do: ~To moja schizofrenia (15:04)
nie zostawiać samej ? pracuje się co najmniej 8 godz + dojazd , lekcje trwają o wiele krócej i są często w innych godzinach niż godziny pracy
~Jg 12-02-2019 15:07
Pewnie wracali z religji. Lub etyki
~ 12-02-2019 15:14
do: ~Jg (15:07)
No właśnie młodzieży bardziej by się przydały jakieś lejcje radzenia sobie ze stresem , rozwiązywania konfliktów, prowadzone przez wykwalifikowany personel a nie panią od innego przedmiotu która skończyła 1-weekendowy kurs z całjiem obcej dziedziny
~ 12-02-2019 15:09
Karać nauczycieli nie reagujących w żaden sposób na przemoc między dziećmi i jeszcze zrzucającymi wszystko na rodziców poszkodowanego dziecka
~ 12-02-2019 15:11
do: ~ (15:09)
Na które np kalsa się uwzięła, po za tym gdzie te wszystkie organizacje dzielnie walczące z nietolerancją, mową nienawiści itd , przecież to wszystko zaczyna się w szkole wśród młodzieży - praca u podstaw
~xq 12-02-2019 15:35
do: ~ (15:09)
Nauczyciel chce mieć podwyzke,laurke i świety spokój
~PL 12-02-2019 15:26
A w koło grupa prawdziwych CIOT i P- -D z telefonikami -
~XD 12-02-2019 15:26
Więcej policji a gdzie jest straż miejska na takich przejściach powinny być patrole to się w głowie nie mieści. Straż miejska i policja powina dawać bezpieczeństwo młodzieży a nie mandaty lepić każdy powinien czuć się bezpiecznie w Jeleniej Górze policja powinna pieszo patrolować ulice i takie zakamarki dla młodzieży.
~XD 12-02-2019 15:42
W takich miejscach powinien być monitoring dlaczego nie ma 😡
~bk 12-02-2019 15:45
ciekawe czy ci co przyszli z napastniczka by byli tacy madrzy jakby na mnie na trafili raz dwa by wyladowali na intensywnej terapii
~ 13-02-2019 17:44
do: ~bk (15:45)
Brzmi jak samosąd no ale skoro nauczyciele olewają przemoc między dziećmi i na dodatek w 2006 roku udało im się wymigać od programu Zero tolerancji dla przemicy w szkole, a dokładniej od paragrafu wg którego nauczyciel nie reagujący na przemoc między dziećmi byłby pociągany do odpowiedzialności , no to tylko patrzeć jak samosądy masowo się zdarzać będą, bo instynkt rodzicielski jest dość silny i nikt nie lubi jak jakiś rozpuszczony bachor krzywdzi mu dziecko
~bk 12-02-2019 15:47
oczywiscie nie namawiam do przemocy ale jesli by chodzilo o moje dziecko to nie byloby litosci
~jsasss 12-02-2019 15:51
Zaraz będzie o tym w wydarzeniach na polsacie
~KRECIK 12-02-2019 16:24
Cholerne gówniaki z nudów w zadkach się przewraca.
~ 12-02-2019 16:25
Ustawki w tym miejscu to niejedyny problem ,w tygodniu nie da się tam przejść spokojnie bo ucząca się młodzież ze szkoły obok użądza tam sobie palarnie -często czuć zapach palonej marichuany .
~ 12-02-2019 16:35
Dla czego nie można usuwać ,przy tej technice lekarz może stwierdzić czy urodzi się normalne czy chore ,a tak ćpają ,piją i pózniej wychodzą przygłupy ,mamusia bierze kasiorę ,dziecko samopas i bachory żądzą i mówią że nie będzie na emerytury bo nie ma młodych ,przecież ta banda nie będzie pracować jak państwo im daje bo są takie biedne jeszcze dają mamusią emeryturę co w życiu nie pracowała
~K-l 12-02-2019 16:50
Gówniarze zbyt zbyt prymitywni żeby ruszyć intelekt którego ze świecą nie znajdziesz. Jak prymitywni ludzie z epoki kamienia łupanego. Ech, szkoda że nie ma przymusowego poboru do wojska. Okazałoby się że wielu z płaczem by zwiało do mamusi
~bk 12-02-2019 17:05
a tak sie zastanawiajac, stoi tam paru wyrostkow i co to za przyszly mezczyzna,co nie ma odwagi rpzerwac biatyki czy cos zrobic, jak dziewczyna zostala sciagnieta podstepem, brak honoru odwagi, najlepiej zalozyc rurki komorka w rece i udaje ze maczo...zwykla przepraszam za stwierdzenie ciot@ a nie przyszly mezczyzna tylko w grupie madry a tak to w pysk by dostal i ciekawe czym chce taki jeden z drugim dziewczynie zaimponowac, ze patrzy czy filmuje takie cos////
~bk 12-02-2019 17:06
K=I wojsko powinno byc dla takich lalusi w rurkach jestem za poborem
~ 12-02-2019 17:39
do: ~bk (17:06)
A ty powinieneś iśc do tego wojska jako pierwszy, może ci wbiją trochę oleju do głowy i wtedy zauważysz że wiek 14 lat to jeszcze dość daleko do wieku poborowego, a ja jako pidatnik nie zgadzam się żeby wojsko za moje pieniądze bawiło się w poprawianie czyichś błędów wychowaczych tym bardziej że wiek poborowy to o wiele za późno na wychowanie
~bk 12-02-2019 20:11
do: ~ (17:39)
widac kolego, ze nie byles w wojsku a jesli nawet byles to chyba nie dostales kocowy od kaprala. wiadomo,ze 14latkow nie biora do wojska troche trzeba nauczyc sie czytac miedzy wierszami,chyba,ze cie nie nauczono w szkole
~ 12-02-2019 23:45
do: ~bk (17:06)
do wojska idzie się dopiero w wieku 20 lat , więc jak ma to rozwiązać problemy z nastolatkami ?
~bk 19-02-2019 11:46
do: ~ (23:45)
czlowieku w jakim roku? przeciez na komisje bylo sie wzywanym majac 18 lat
~ 12-02-2019 17:10
Jakoś na filmikach z bójki bicia o mur i specjalnego kopania nie było. Podkoloryzowane to troszkę. Nie pozdrawiam
~kmam 13-02-2019 13:40
do: ~ (17:10)
Ty wolisz filmy akcji, żeby krew tryskała wkoło? Następnym razem idź na spacer do przejścia, może się załapiesz na jakiegoś typa, który sprawi ci łomot.
komentarz usunięty
~kmam 13-02-2019 13:46
odpowiedź na usunięty komentarz
Osobniki były z całego miasta, a dwie mał.piat.ki podobno z "dziesiątki". Więc o którą szkołę ci chodzi?
~D 12-02-2019 17:24
Wyłapać kto tam był i starym zabrać 500+, i to super kara bo by wtedy interesowali się co robią ich dzieci a inni żeby nie stracić to by chodzili za swoimi dziećmi i patrzyli co robią i to by była ich praca.
~Argarnd 12-02-2019 17:38
To już nie są nastolatki tylko podstępne, zdegenerowane pokemony nienawiści i pogardy strzelające laserami zgorszenia.
~Straszne 12-02-2019 17:47
Każdy kto nagrywał ten akt przestępstwa, podżegał tam do niego. Mam wielką prośbę! ZAOPIEKUJCIE SIĘ TYMI WSZYSTKIMI BANDYTAMI! To pokazuje, w jakim kierunku poszło wychowanie w szkole i w domu. Nigdy takiego czegoś nie widziałem! To jest nieprawdopodobna agresja. Ciosy takie, że dziewczyna mogła zginać, każde uderzenie w głowę to ryzyko utraty zdrowia lub życia. Jeśli ustawki w tym miejscu to norma, to pytam się GDZIE BYŁA POLICJA I OD CZEGO ONI SĄ? Ludzie do czego to wszystko zmierza??? Wystarczyło je tylko rozdzielić Czy serio w tym całym tłumie, nie znalazł się NIKT? Serio? To jest całkowicie zepsute pokolenie, jest mi za nich wszystkich WSTYD!
~nbbb 12-02-2019 18:29
Popieram,degeneracja, zero jakiegokolwiek człowieczeństwa, dno
~ 12-02-2019 18:38
Wszystkich zamknąć na długie lata bo to będzie jeszcze gorzej. Przyszłość naszego narodu-psychopaci.Wychodzi wychowanie bezstresowe.
~xq 12-02-2019 18:50
Jest jeszcze sprawa o pdżeganie do pobicia.W tle wyrażnie słychać dziewczyne jak krzyczy : jedziesz ją, jedziesz ją...Prokurator ma spory materiał dowodowy.Większośc tych tzw.twardzieli juz ze strachu usuneła ze swoich komórek filmiki a w majtach pełno moczu
~Wisnia 12-02-2019 20:18
do: ~xq (18:50)
Materiał ma i gowno z tym zrobi dostanie kopertę i zamknie ...
~Wisnia 12-02-2019 20:22
do: ~Wisnia (20:18)
Spora część tych z... na pewno pochodzi z majetnych rodzin gdzie na wychowanie kladzie sie lache
~Wisnia 12-02-2019 19:46
Wszyscy wiedzieli nikt nic nie zrobił wszyscy zainteresowani ale po fakcie,policja powinna namierzyć kiedy będzie taka ustawka zamknąć tunel z dwoch stron pały i wpie...dol zeby gowna po ścianach pryskaly to nowoczesnosc nietykalność bezstresowe wychowanie szkolnictwo leżące poniżej dna, rodzice mający w dupie co robią ich dzieci rząd i ich debilne pomysly i ustawy,gdzie straż miejska?gdzie policja?gdzie władze miasta?jak zwykle w czarnej dupie
~kmam 12-02-2019 21:02
do: ~Wisnia (19:46)
Tam już jest g... na ścianach.
~ 12-02-2019 20:08
Dlaczego tam nie ma monitoringu?
~Dwa plus dwa 12-02-2019 20:19
patologia!!!!
~ 12-02-2019 20:30
Żałosne to jest gówno prawda!
~ 12-02-2019 20:31
Sama chciała się bić są na to nawet dowody.
~ooo 12-02-2019 21:00
500+ to malo. Dac po 1000 + , bedzie jeszcze lepiej ."Biedne dzieci ". A pale policyjna i lac na odlew to rozpasane ,rozwydrzone bandziorstwo i do roboty tak jak ktos wczesniej napisal, ,pod nadzorem" . sprzatac glowne ulice J>G> .
~s. 12-02-2019 21:03
Obraz z monitoringu miasta powinien być dostępny w sieci. Kilka kamer wystarczy.
~ooo 12-02-2019 21:09
WISNIA - ---- pomysl !!!!!!! co nauczyciel moze zrobic poza lekcjami i poza terenem szkoly ?????? Jakie ma prawa ????
~Wisnia 13-02-2019 7:31
do: ~ooo (21:09)
Masz racje,Poza szkołą niewiele ale powrót do dyscypliny w szkole
~Ana 12-02-2019 22:07
Współcześni gladiatorzy krew, pot i rozrywka, historia zatacza koło.........
~Kiki2 12-02-2019 22:42
Filmik obowiązkowo puścić w każdej szkole. Zobowiązać nauczycieli do ujawnienia danych widocznych tam uczniów. Ukarać wszystkich. Np. 3 miesiące sprzątania w oznaczonych kamizelkach psich kup, wyszorowamie tego tunelu z ekstrementów, sprzątanie przystanków z petów, sprzątanie kibli w ich ulubionej galerii Nowy Rynek...
~jędrek 12-02-2019 23:14
Ta gruba , w białym ma 14 lat?To jakaś kobyła....
~pomysł 12-02-2019 23:31
Przeniesc walki dzieciaków na Konopnickiej i 1 Maja to się ożywi centrum miasta
~Kierowca 13-02-2019 6:09
Nie mówcie o nich zwyrodnialcy... być może były tam też wasze dzieci!!! Może czas porozmawiać i zainteresować się co nasze pociechy robią w wolnym czasie!
~Gość 13-02-2019 7:58
Autorko, naucz się odróżniać myślnik od łącznika. Piszemy „14-latka”, a nie „14–latka”. Nawet własne nazwisko masz napisane z błędem! :) Winno być „Grzywacz-Dudek”, a nie „Grzywacz– Dudek”.
~ktoś 13-02-2019 7:59
dajmy jeszcze stałą emeryturę tatusiom , którzy zrobili więcej niż 3 dzieci. Mamusie już mają zagwarantowaną taka emeryturę. Normalny odpowiedzialny człowiek pracuje do 60-67 lat by zarobic marna emeryturę, często nie zdąży jej wziąć. A tu pstryk. Metoda na życie zróbmy sobie dzieci 500+ , siedź my w domku całe życie emeryturka+ . Nic tylko robić dzieci. państwo ubierze ,, wyżywi, da książki, bilety . to jest nieróbstwo
~,,,,, 13-02-2019 8:52
Jestem w szoku po tym materiale,takie gowniary robią ustawki,biją się jak zawodowe kaw,a nikt nie reaguje i to jest najgorsze!!!!!!co będzie jak będą miały20-30lat,strach pomyśleć,brak slow
~,,,,, 13-02-2019 8:52
Zawodowe ksw
~Gość 13-02-2019 9:44
..., już nie idzie tego czytać, zawsze coś. Ludzie nawzajem się pozabijają bo sprawiedliwości nie ma.
~ 13-02-2019 9:54
To wszystko przez tą ... wolność!!!!! Trzeba człowiekowi maksymalnie prawa ograniczyć i wolność zabrać bo potem dzieją się takie rzeczy! Za takie zawody i bójki powinny być kary śmierci, a wolność słowa nie powinna istnieć i być cenzurowana!! Za komuny każdy chodził jak w zegarku a teraz to patola jest na ulicach. Pownni zrobić tak : zakaz korzystania z komunikatorów przed 16 rokiem życia + kontrola rodzicielska na telefonie i za złamnie tego punktu więzienie, dodatkowo każde dziecko do 18 roku życia powinno być prowadzane ZA RĄCZKĘ przez rodziców żeby się nie rowydrzyły te bahory, własnie takie wychowanie jest dobre a nie jakies patologiczne samopas I po trzecie skoro było tam tyle incydentów to czemu jeszcze kurea nie ma tam kamer i monitoringu? U mnie w miescie nie jest tak patologicznie i juz po jednej takiej akcji stałoby tam 8 kamer i 3 patrole policji codziennie, najlepiej jakby policjianci jeszcze stróżowali w nocy tą okolicę. I taka lafiryna w wieku 14 lat zwerbowała 60 osób.. taki to społeczenstowo jest głupie, za polską tak trzeba walczyc i nie mowic zlego slowa o niej nawet jak niemiec ci przystaei karabin w głowę to nie przestaeac chwalic polski i ... niemców! Tak nam dopomóż Bóg! Żedana ze posłuchały się jakies szmaty a nie posluchaly się tradycji patriotycznej bo rodzicom bo to rodzic powinien miec kontrole nad dzieckiem a nie odwrotnie
~sergiuszjg 13-02-2019 10:03
Hej chodziłem do podstawówki w latach 70 tych i szkoły średniej w 80 tych i było dokładnie tak samo, bójki się zdarzały szło się po szkole aby sobie wyjaśnić jakiś problem dawaliśmy sobie po razie i było Ok, Owszem nie było sprzętu tel. itp. A teraz jaka afera o jeju jacy wszyscy poprawni Policja kto za to odpowiedzialny karać tych i tamtych, bo smarkacze się poszarpali. Obyśmy tylko takie problemy mieli.
~Loveyourlife 13-02-2019 11:58
do: ~sergiuszjg (10:03)
Jakby same we dwie spotkaly się w jakimś ustronnym miejscu, to by nie było takiego zamieszania... a że chcialy zrobić widowisko, no cóż, każdy kij ma dwa końce 😁 rozumu to to w ogóle nie posiada 😉
~ 13-02-2019 13:31
do: ~sergiuszjg (10:03)
Nie, nie było ok. I jest tym bardziej nie ok że mimo tylu lat państwo nic z tym nie zrobiło
~🙄 13-02-2019 20:53
do: ~sergiuszjg (10:03)
Kiedyś chłopacy się pobili, ale zostali też w szkole zdyscyplinowani. W ogóle młodzież miała szacunek do starszych, do nauczycieli. Jeden chłopak z mojej klasy zbił szybę w budynku, który uznał za opuszczony. Kiedy do naszej wychowawczyni doszły o tym słuchy, kazała sprawcy udać się do szklarza i zapłacić za szybę. Posłuchał. Inny ukradł w domu koleżanki 5000 zł - to było w latach 80tych i oprócz nauczycielskiego nakazu oddania pieniędzy, ojciec spuścił mu porządne lanie pasem.
~NaWczasach 20-02-2019 18:14
do: ~sergiuszjg (10:03)
Absolutnie zgadzam się, to samo działo się jak chodziłam do szkoły. Bitwy pomiędzy chłopakami, dziewczynami, wszystko jakoś się samemu rozwiązywało. Ale tak, to były inne czasy, więcej... godności.
~jaś 13-02-2019 10:42
Przywalić sądownie z 50tyś zł kary i niech idzie z torbami . A zaraz skończą się takie ustawki .
~xD 13-02-2019 12:47
99% to patologia z nowego rynku, a reszta z okolicznego "mechanika" XDDD
~🙄 13-02-2019 20:43
do: ~xD (12:47)
Był obskurny dworzec PKS. Szwendali się podejrzani ludzie i nikt z tym nic nie robił. Wracając do domu, wyjęłam z portfela drobne na bilet. Wieczorem zorientowałam się, że jakiś pijaczek na dworcu ukradł mi portfel 😤, bo po powrocie nigdzie już nie wychodziłam. Teraz w gelerii jest przynajmniej ochrona, ale też ludzie i jest bezpieczniej. Co mają "ustawki" do czynienia z galerią 🙄
~David 13-02-2019 13:51
Przydaloby sie dobrze poznac sytuacje a nie pisac klamstwa :))
~kmam 13-02-2019 14:14
do: ~David (13:51)
Czekamy na twoją prawdę. Napisz o rozbijanych butelkach, opakowaniach po jedzeniu (jak można jeść z syfem dookoła ), paleniu i petach, wysmarowanych ścianach z bluzgami na każdy temat (to podobno graffiti). Małolatach umalowanych i ubranych jak ostatnie ..... . itd. ... to będzie twoja prawda?
~ 13-02-2019 17:45
Ukarać publicznośc tej bitki oraz nauczycieli którzy wiedzieli o regularnych ustawkach w tym miejscu
~anonim 13-02-2019 23:37
fajnie by było gdyby napisała byłaby tu prawda
~Jelenia Góra 14-02-2019 12:17
W tym miejscu od dawna powinny być kamery i oświetlenie jak i wielu innych miejscach w JG - strach przechodzić tam w godzinach wieczornych. Mam nadzieję że miasto zacznie coś robić w tym kierunku. Młodzież ma w tej chwili za dużo wolności i luzu.. Brak zainteresowań i pasji kończą się takimi historiami jak ta. Przykre..
~ 15-02-2019 9:23
kto ta mlodziez ma wychowac ? za komuny byly czyny spoleczne. harcerstwo i organizacje mlodziezowe oraz szeroko rozwiniety SPORT a w chwli obecnej za wszystko trzeba placic a dzialacze i politycy pytaja najpierw za ile, Patologia idzie z gory i nie ma sie czemu dziwic ze taka mamy mlodziez co sama sobie szuka wrazen i rozrywki.
~ 15-02-2019 9:29
Przeczytałam wiele komentarzy i posłuchajcie dawniej jak się narozrabiało wpierdol w szkole i tato poprawił i siedział człek jak mysz pod miotłą.do szkoły mundurek kołnierzyk wyprasowany spódnica w odpowiedniej długości jak na ulicy coś nie pasowało podszedł starszy człek wykręcił ucho i skarcił.Dzisiaj już od przedszkola ma prawa brzdąc wrzeszczy,tupie rzuca zabawkami za takie coś dawniej klęczał by na kolanach w kącie i była cisza to samo było w szkole -karność.A czyja to wina część winy ponosi szkoła wiedziała nauczycielka o ustawkach gdyby to zgłosiła na policję było by to pod obserwacją chodzą patrole bez munduru i jak by dama tam dostała wpieprz tak aż by w gacie narobiła i ledwo do domu się dowlokła nie podnosiła by łap.I zobaczcie nie zdziwię się jak za klika tygodni ta poszkodowana wynajmie kilku kolesi i tę która tak biła- pokarzą gdzie raki zimują tak kończy- cwaniak.A można było towarzystwo otoczyć wyłapać i rodzic niech by sobie odebrał z pokwitowaniem- z klauzulką jeszcze raz i do pierdla na 10 lat.A tu mamusie majtki wypiorą lepsze bo koleżanka ma to ona też i wieczna rywalizacja wyjazdy na zielone szkoły a tam pijane po parapetach chodzą.Stringi ma wyżej pasa ,że ją w pół przecina.Gołe plecy ,piersi gołe i tłucze ją bo co ona ma ze sobą zrobić hormony igrają.A my jak chodziliśmy do szkoły był dzienniczek w którym były adnotacje robiło się zakupy starszym sprzątało w instytucjach pracowało się na ocenę z zachowania prace na rzecz szkoły były obowiązkowe 2 godz tygodniowo w sobotę w szkole do 13-tej. Kawiarnie były wyznaczone dla młodzieży,a nie można było
~ąąąąśśśśęęęę 15-02-2019 15:36
Ludzie, zobaczcie na swoje komentarze. Waszym zdaniem są winni; rodzice, nauczyciele, miasto...? A pannice w wieku lat 14 to w kompletnej nieświadomości i przypadkiem zdołały łby ufarbować, piercingi przebić, pazury naostrzyć i na ustawkę się umówić? Ktoś je tam przemocą zawlókł? Jakoś tysiące nastolatków z okolic jeleniej zajmowało się w tym czasie innymi sprawami w normalny sposób i w internecie o tym cisza, tylko te dwie wpadły na głupi pomysł i to jest WINA określonych instytucji? Statystycznie rzecz biorąc, w każdej populacji znajdą się kandydaci do Nagrody Darwina. Nie odmawiajmy dzieciakom prawa do samostanowienia o sobie i ponoszenia konsekwencji własnych działań, bo potem wyrastają na wiecznie wymagających opieki i prowadzenia za rękę- dorosłych
~ 15-02-2019 18:16
Młodzież z MECHANIKA zajmuje się dużo szlachetniejszymi sprawami np.zbieraniem karmy dla zwierząt lub sportem,a te smarkule nie dorosłymdo miana ucznia z MECHANIKA one nigdy do tego nie dorosną ich szkoły to pobliskie parki i pijalnie piwa gdzie niema uczniów z normalnych szkół
~ 16-02-2019 2:12
Tylko w Nowym rynku nie ma pizzy :/
~ 16-02-2019 2:12
Tylko w nowym rynku nie ma pizzy, a mama wspomniala ze tam sie umowily...
~Obserwa 17-02-2019 14:23
Co raz więcej dziewczyn teraz pije cpa, to nie jest fajne ale to wina rodziców, chłopcy też Parkowa i inne kluby wpuszczają gownazerie A pozni3j jest tak A nie inaczej
~Muczi 19-02-2019 10:40
Walnijcie się dobrze w te puste głowy(Ci co ta chcą skazać te dziewczyny za jakąś ustawkę) nikt tam przez przypadek się nie znalazł, więc jak chcą sobie łby po rozwalać i nikomu tym krzywdy nie robią to droga wolna. To się nazywa selekcja naturalna proszę Państwa!!!
~kmam 19-02-2019 20:00
do: ~Muczi (10:40)
Może one ring sobie zrobią przed twoim domem. To jest przejście podziemne. Tam chodzą jeszcze normalni ludzie oprócz idiotek, które robią sobie ustawkę i na tym zarabiają. W przeciwieństwie do wielu osób z tego forum nie winię tylko rodziców. To wina CAŁEGO systemu wychowawczego.
~ 19-02-2019 22:17
Podwójne zaproszenie do Kina to ściema.Najlepszy film wszech czasów z Europy to Nietykalni....reszta niech spada!
~czytelnik_jg 19-02-2019 22:34
Sąd dla nieletnich , obie wywalić ze szkoły resztę widzów nagana dyrektora . W ramach karnych prac społecznych całe towarzystwo zamiatanie ratusza od 10-18 przez całe wakacje .a system wychowawczy jest taki jak się w domu kultury nie nauczy od rodziców to go szkoła nie wyprostuje .
~dżimi Hendriks 20-02-2019 0:19
Każdy rodzi się Wolny,i każdy ma wybór.Wybieracie bandytów z PO.....to do kogo kurwa pretensje??:?
~dżimi Hendriks 20-02-2019 0:21
WON Jeleniogórska Czerwona Zarazo !!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group