Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 2649
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bój o Dziatwę, odsłona druga

Czwartek, 10 kwietnia 2008, 17:50
Aktualizacja: 18:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bój o Dziatwę, odsłona druga
Teatr Agrafka MDK Jelenia Góra
Fot. TEJO
Wiedźmy, śpiące królewny, krasnoludki oraz postacie zupełnie niezwiązane z literaturą dla najmłodszych pojawiły się w czwartek na scenie Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu. Dobiegł końca drugi dzień VIII Jeleniogórskiego Forum Teatrów Dziecięcych.

ODK gości 21 grup nie tylko z regionu jeleniogórskiego. Większość z nich już występ ma za sobą i czeka na sobotni werdykt jury.

W drugim festiwalowym dniu szczególnie oklaskiwano Teatr Impresja z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze, który zaprezentował baśń o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Motyw ten przewijał się także w przedstawieniach przedszkolaków z Piechowic (Teatrzyk Chatka Puchatka) oraz uczniów SP nr 13 z grupy „Wesoła trzynastka”.

Ich starsze koleżanki z Wojcieszowa (Teatr Młody) przemieniły się w upiorne wiedźmy (chłopcy wcielili się w rolę nietoperzy) w sztuce o przemianie zła w dobro zatytułowanej „Prawo Jazdy”. Dobry młodzieżowy spektakl „Zabawa w pociąg, czyli stacja Budzikowo” pokazali wałbrzyszanie z Teatru „Iskierki” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 w Wałbrzychu. Sztukę oparto na melodiach ze znanych filmów oraz wierszu Juliana Tuwima „Lokomotywa”. W ciekawym pantomimicznym na poły przedstawieniu pokazał się Teatr Metafora z Młodzieżowego Domu Kultury.

- Widać wyraźnie, że są sztuki, w których wykonawcy czują się świetnie, oraz takie, gdzie ich obecność jest przymusem ¬– nadmieniali członkowie jury. Irmina Babińska, Koryna Opala-Wnuk oraz Krzysztof Rogacewicz zdecydują, kto pojedzie na Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” do Łodzi, po obejrzeniu piątkowej i ostatniej tury spektakli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group