Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 6817
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bój firm o remont byłego klasztoru

Poniedziałek, 26 lipca 2010, 8:25
Aktualizacja: 8:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bój firm o remont byłego klasztoru
Fot. MT
Cztery przedsiębiorstwa w tym dwa konsorcja wzięły udział w przetargu na roboty budowlane dla projektu „Zespół Pocysterski w Jeleniej Górze Cieplicach”.

Otwarcie ofert miało miejsce w miniony piątek – poinformował magistrat. Na to zadanie zarezerwowano kwotę 13 362 000, 00 PLN. Wartość złożonych ofert oscylowała pomiędzy 15 102 380,00 PLN a 11 956 000,00 PLN. Obecnie trwa weryfikacja ofert pod względem formalnym i merytorycznym.

Zniszczone dziś obiekty nabiorą nowego blasku dzięki pracom remontowo-konserwacyjnym w ramach tego zadania. Budynkom poklasztornym nie tylko wróci świetność, lecz także zostaną one zagospodarowane na potrzeby Muzeum Przyrodniczego oraz Cieplickiego Centrum Kultury „Przystań Twórcza”.

Oby był to pierwszy krok do ożywienia tej części uzdrowiska, która niegdyś stanowiła serce zdroju. Życie kurortu koncentrowało się bowiem na dzisiejszej ulicy Ściegiennego, przed tzw. Długim Domem, a nie na placu Piastowskim.
Rewitalizacja budynków w połączeniu z odpowiednim urządzeniem promenady nad rzeką Kamienną z pewnością dodałaby zdrojowi splendoru właściwego randze uzdrowiska.

Projekt „Zespół Pocysterski w Jeleniej Górze – Cieplicach” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group