Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6690
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bogusław Chrabota w Książnicy Karkonoskiej

Niedziela, 4 lipca 2021, 12:01
Autor: Ewa Fit
Jelenia Góra: Bogusław Chrabota w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Ewa Fit
W sobotnie (3.07) popołudnie w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej odbyło się spotkanie z czytelnikami połączone z promocją książki "Influenza Magna. U progów wieczności" Bogusława Chraboty. Licznie zgromadzonych gości, wśród których dostrzec można było prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka, powitał dyrektor Książnicy Marcin Zawiła.

Bogusław Chrabota już po raz trzeci odwiedził nasze miasto, z którym - jak powiedział - jest związany emocjonalnie. Na pytanie o genezę książki rzekł, że historie w niej zawarte kiełkowały w nim latami i dopiero niedawno gotowy był ubrać je w słowa. Prace nad powieścią rozpoczął w kwietniu ubiegłego roku, a na Boże Narodzenie była już gotowa. Trzymając się pewnej dyscypliny, pisał jeden rozdział dziennie. Każdy z nich pisany tzw. krótką frazą przybrał formę scenariusza, mającego początek i pointę, ułatwiając w ten sposób czytanie. Nie brakło w niej również wątków autobiograficznych - jednymi z bohaterów są pradziadkowie pisarza.

Po trwającym niemal dwie godziny spotkaniu zakończonym owacjami na stojąco, goście mieli okazję nabyć książkę z osobistym podpisem autora.

Bogusław Chrabota - politolog, prawnik i dziennikarz telewizyjny. Od 2013 roku redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita".
"Influenza magna. U progów wieczności" - książka ukazująca schyłek belle epoque w Europie, w której okrucieństwa I wojny światowej przeplatają się z porażającą epidemią hiszpanki. Na tle tragicznych wydarzeń pojawiają się barwne postacie tamtego okresu: Egon Schiele, Gustav Klimt, Georg Trakl czy Sigmund Freud. Ich biograficzne wątki stały kanwą, na której autor zbudował swoją opowieść. Tekst aktualny zwłaszcza dzisiaj, gdy świat zmaga się ze swoją wersją zarazy.

Twoja reakcja na artykuł?

8
53%
Cieszy
1
7%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
3
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group