Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14218
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bóg nie umarł, Jezus żyje! Trzecioklasiści i historia Zbawienia.

Czwartek, 5 kwietnia 2012, 13:31
Aktualizacja: 13:37
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Bóg nie umarł, Jezus żyje! Trzecioklasiści i historia Zbawienia.
Fot. RED
W Wielki Czwartek, dzień rozpoczęcia Triduum Paschalnego i wiosennej przerwy świątecznej w szkołach, trzecioklasiści z „siódemki” na scenie w Miejskim Przedszkolu nr 2 odegrali inscenizację wielkanocną pt. „Bóg nie umarł, Jezus żyje”.

Uczniowskie widowisko ukazało w prostej, obrazowej i potoczystej formie historię biblijną, dając szansę poznawczą i docierając do każdego przedszkolaka. Zaczyna się od stworzenia świata, nieba, słońca, księżyca, roślin i zwierząt. Potem na świecie pojawiają się Adam i Ewa - pierwsi ludzie chytrze manipulowani przez węża. Zostaje popełniony grzech pierworodny. I choć Bóg robi to z autentycznym żalem, musi z raju wygnać Adama i Ewę.

Młodzi aktorzy świetnie operowali lalkami, a ponieważ scenariusz został stworzony z myślą o przedszkolakach, Adam i Ewa są tutaj odziani, inaczej niż choćby u znanego francuskiego rysownika-humorysty Jeana Effela, gdzie przecież są nadzy.

Dalsza treść powstała w oparciu o ewangeliczne opisy scen związanych z przyjściem na świat, śmiercią, zmartwychwstaniem i wniebowstąpieniem Jezusa. Dzieci dały świadectwo o Chrystusie Zmartwychwstałym wyśpiewując m.in. znany werset 3:16 z Ewangelii apostoła Jana - „Bóg umiłował świat”.

W scenariuszu wykorzystano także piosenkę z muzyką i ze słowami Roberta Friedricha „Moje serce śpi”, w której została podjęta próba przedstawienia natury relacji międzyludzkich i szukania odpowiedzi na pytanie, gdzie odnaleźć miłość i przebaczenie.

Na zakończenie spotkania wraz z przekazanymi sobie życzeniami świątecznej radości i miłości dzieci z przedszkola nr 2 na kolorowych dzwoneczkach zagrały kompozycję Christophera Beatty pt. „Holy Ground”. Młodym wykonawcom oraz ich opiekunowi i wychowawcy Piotrowi Grosmanowi podziękowała Grażyna Skalska, dyrektorka “dwójki”. Trzecioklasiści dostali koszyk ze słodkimi prezentami. Przedszkolaki zaśpiewały też im piosenkę życząc Wesołych Świąt Wielkanocnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
819
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
Z drogi śledzie, ciężarówka jedzie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group