Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 14257
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bóbr zalał drogę przy estakadzie obok Tesco i kilka dróg w powiecie

Niedziela, 2 czerwca 2013, 19:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 czerwca 2013, 10:18
Autor: Mea
Jelenia Góra: Bóbr zalał drogę przy estakadzie obok Tesco i kilka dróg w powiecie
Fot. mea
Lepiej nie jechać dzisiaj Aleją Jana Pawła II, gdzie woda z rzeki Bóbr zalała wszystkie pasy ruchu przed estakadą obok Tesco. Obecnie przechodzi fala kulminacyjna na tej rzece. Nieprzejezdna jest nadal droga w Bobrowie i Trzcińsku, most przy Pałacu w Łomnicy, ulice: Stawowa w Karpnikach i Chłopska w Janowicach Wielkich.

Rzeka Bóbr wylała na pola w okolicach Osiedla Robotniczego w Jeleniej Górze. Lepiej więc jechać na Zabobrze ul. Wojska Polskiego. Aleja Jana Pawła II z kierunku Zabobrza jest zamknięta, a objazd policjanci prowadzą przez parking marketu Tesco. Przepuszczane są jedynie tiry. Ze strony centrum Jeleniej Góry droga nie jest zablokowana przez policję, natomiast ogromna kałuża, która pokrywa wszystkie pasy jest tak głęboka, że kierowcy muszą jeździć chodnikiem, co bulwersuje pieszych.

- Odważni jadą przez głęboką kałużę, jednak autobus zgubił już prawdopodobnie element podwozia, natomiast samochód osobowy miał awarię i blokował innym skrót chodnikiem – mówił Edward z Jeleniej Góry, który obserwował "wodne manewry" kierowców.

Policja tłumaczy, że nie można całkowicie zamknąć tej drogi, bo to trasa krajowa. – Niestety nie da się w tym miejscu zrobić objazdu. Poziom rzeki Bóbr wzrósł na tyle, że wylały studzienki w tym miejscu – poinformowała Edyta Bagrowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Piotr Tutak z Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze poinformował, że obecnie przechodzi fala kulminacyjna przez Jelenią Górę na rzece Bóbr. – Poziom wody w tej rzece wynosi 362 cm. Stan alarmowy został przekroczony o 142 cm. Wylała już ona na pola w okolicy Osiedla Robotniczego i przy ul. Wincentego Pola. Znów pojawił się stan alarmowy na rzece Kamiennej, której poziom to 200 cm – powiedział Piotr Tutak. - Do rana ma padać, w nocy możliwe są burze – poinformował.

Obecnie strażacy zabezpieczają domy i brzegi rzeki workami z piaskiem przy ulicach: Wiejskiej, Osiedlu Robotniczym, Westerplatte, Obrońców Pokoju oraz Lwóweckiej. – Sytuacja unormowała się, mamy pojedyncze zgłoszenia – informuje dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Sytuacja w powiecie pogorszyła się szczególnie na rzece Bóbr. - W Wojanowie na tej rzece jest niemożliwy odczyt poziomu wody, bo prawdopodobnie zniszczone jest urządzenie do pomiaru. Rzeka "wyszła" tam z koryta. O godz. 14.00 jej poziom wynosił 387 cm, jednak otrzymaliśmy informację, że woda już powoli opada. W rzece Łomnica w Łomnicy o godz. 17.30 poziom wody wynosił 426 cm – informowała dyżurna Powiatowego Centrum Kryzysowego.

Nieprzejezdny jest most przy Pałacu Łomnica, droga w Wojanowie-Bobrowie. Nadal utrzymuje się stan alarmowy w Janowicach Wielkich i Trzcińsku.

W Barcinku w gminie Stara Kamienica woda w rzece Kamienica opadła i jest tam jedynie stan ostrzegawczy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
731
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group