Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8327
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bo w nich płynie złodziejska krew

Wtorek, 29 lipca 2008, 8:05
Aktualizacja: 8:12
Autor: TEJO
Niewiele dała nauczka, jaką dostał 16–latek, który kilka dni temu obrabował cukiernię przy ulicy Bankowej. Wypuszczony na wolność wyrostek nie próżnował: z kolegą włamał się do kwiaciarni i okradł ją.

Łupem złodziei padło 169 zł, pieczątka właściciela oraz inne drobne przedmioty. Zdegenerowanych małolatów policjanci złapali po pościgu. Stróże prawa zostali wysłani na miejsce zdarzenia po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym.

Zauważyli na ulicy Bankowej dwóch chłopców, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Policjanci ruszyli za nimi w pościg i po chwili ich zatrzymali. Sprawcami okazali się dwaj jeleniogórzanie w wieku 16 i 17 lat. Nieletni mieli również skradzione z kwiaciarni fanty.

– Jak się później okazało, nieletni razem włamali się kilka dni wcześniej do kiosku cukierniczego w Jeleniej Górze, skąd ukradli kasę fiskalną i 8 kg ciastek. 16-latek ma dodatkowo na swoim koncie dwie kradzieże z włamaniem do samochodów oraz kradzież z włamaniem do piwnicy. Tych wszystkich przestępstw dopuścił się w lipcu tego roku – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Złodziejami zajmie się sąd dla nieletnich. Czy – jak to najczęściej bywa – okaże się pobłażliwy i małoletni przestępcy nie odczują na własnej skórze skutków przestępstwa? Jeśli tak będzie, na pewno będą kraść dalej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group