Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 3895
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Blues w nietypowym wydaniu. „Obstawa Prezydenta” w Orient Expressie

Czwartek, 17 lutego 2011, 9:24
Aktualizacja: 9:24
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Blues w nietypowym wydaniu. „Obstawa Prezydenta” w Orient Expressie
Fot. ....
W najbliższą sobotę, 19 lutego 2011 w jeleniogórskim Orient Expressie wystąpi „Obstawa Prezydenta” – bolesławiecka grupa muzyczna, która, jak twierdzą sami artyści, od 1986 r. nieprzerwanie „serwuje” swoim fanom bluesa w nietypowym wydaniu.

Ci wszyscy, którzy zdecydują się wziąć udział w sobotnim koncercie „Obstawy Prezydenta” w Orient Expressie, mogą liczyć na jedno. Na dobrą zabawę, utrzymaną w klimatach bluesa w największym tego słowa znaczeniu. Bluesa żywego i autentycznego, skierowanego zarówno do „starych”, jak i „młodych” melomanów; dynamicznego, nieprzewidywalnego i, co ważne, bardzo krytycznie poruszającego tematy, których zazwyczaj „głośno się nie porusza” – biedy, przemocy i znaczenia terminu „wolność”. Bluesa, którego apoteozą w ubiegłym roku okazał się ostatni krążek zespołu, pt.: „O nic mnie nie pytaj”, okrzyknięty jednym z najciekawszych wydarzeń muzycznych A. D. 2010 i, w konsekwencji, nominowany do nagrody Fryderyka.

– „Obstawa Prezydenta” to jedna z tych formacji muzycznych, których koncertów, po prostu, nie da się zapomnieć. Jestem pewna, że i tym razem nie będzie inaczej – mówi nam Alicja Dusińska, właścicielka restauracji Orient Express i Karkonoskiego Salonu Sztuki. – Serdecznie zapraszam każdego, kto chciałby posłuchać dobrego bluesa, okraszonego nieco poczciwym, starym rockiem – dodaje.

Należy podkreślić, że to właśnie utwory z ostatniej płyty „Obstawy Prezydenta” stanowią „clou” programu sobotniego koncertu. I bardzo dobrze, albowiem każdy z nich udowadnia, iż zespół jest w świetnej formie nie tylko pod względem muzycznym, lecz także tekstowym. Czy będzie „show”? Na pewno. Początek imprezy – godz. 19.00. Cena biletu: 25/15 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group