Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5648
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: „Blues nad Bobrem” z udziałem jeleniogórskich artystów i adeptów estrady

Czwartek, 4 sierpnia 2011, 7:58
Aktualizacja: 21:12
Autor: Accipiter
REGION: „Blues nad Bobrem” z udziałem jeleniogórskich artystów i adeptów estrady
Fot. Archiwum
Malownicza sceneria Zamku Kliczków w podbolesławieckiej wsi Kliczków, w gminie Osiecznica, od najbliższej niedzieli do przyszłego poniedziałku stanie się areną szeregu prestiżowych atrakcji dwudziestej pierwszej edycji festiwalu „Blues nad Bobrem”. Podczas imprezy wystąpią m.in. jeleniogórscy artyści: Dominika Michalak oraz Jacek Jaguś. A w warsztatach muzycznych weźmie udział pięciu jeleniogórzan i jeden kowarzanin.

Letnie warsztaty muzyczne

W niedzielę (7 sierpnia) wieczorem we wspaniałych wnętrzach kliczkowskiego zamku rozpoczną się Warsztaty Muzyczne im. Wojtka Seweryna. Podczas ośmiu dni nauki młodzi muzycy będą szkolić swoje umiejętności pod okiem najwybitniejszych artystów polskiej estrady. Codziennie pięć godzin zajęć, w tym wykłady na temat historii muzyki rozrywkowej i zagadnień prawnych zwianych z rynkiem muzycznym, tzw. comba warsztatowe, czyli wspólne granie w małych grupach, a wieczorem - jam sessions, czyli swobodne granie i śpiewanie przed publicznością.

Na liście 198. zakwalifikowanych osób z całej Polski znalazło się również pięciu jeleniogórzan i jeden kowarzanin. W warsztatach gitarowych prowadzonych przez jeleniogórskiego wokalistę i gitarzystę bluesowego Jacka Jagusia, Artura Lesickiego, Katarzynę Maliszewską, Leszka Cichońskiego, Marka Napiórkowskiego, Jacka Królika i Marka Raduli wezmą udział jeleniogórscy adepci: Michał Młyńczak i Szymon Stergiadis oraz pochodzący z Kowar - Mikołaj Rajkowski.

Na profesjonalny kurs nauki gry na gitarze akustycznej dla początkujących, który poprowadzi Roman Puchowski, uczęszczać będzie z kolei jeleniogórzanin Damian Jarosch. Lekcje gry na perkusji udzielą wykładowcy warsztatów: Tomasz Łosowski i Zbigniew Lewandowski, a wśród studentów będzie pochodzący z Jeleniej Góry Mateusz Łebek. Natomiast w zajęciach wokalnych pod kierunkiem Krystyny Prońko, Jacka Siciareka i Aleksandry Sozańskiej-Kut uczestniczyć ma m.in. mieszkanka Jeleniej Góry Katarzyna Dworak.

Recital Dominiki Michalak w kościele w Bolesławcu

W sobotę, 13 sierpnia, o godzinie 19. w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy os. Kwiatowym w Bolesławcu będzie miała miejsce Msza Święta w oprawie bluesowej. Uczestniczący w nabożeństwie wykładowcy i warsztatowicze wzbogacą liturgię pieśniami religijnymi, gospel i bluesowymi. A po nabożeństwie w kościele odbędzie się recital w wykonaniu jeleniogórzanki Dominiki Michalak z zespołem.

Koncerty na małym dziedzińcu Zamku Kliczków

10 sierpnia (środa) o godzinie 20. zagra gitarowe trio mistrzów: były basista i jeden z założycieli zespołu Republika - Paweł Kuczyński, gitarzysta zespołów Budka Suflera, ΠR2, Banda i Wanda i Bajm, aranżer, kompozytor i muzyk sesyjny Marek Raduli oraz gitarzysta basowy Krzysztof Ścierański.

12 sierpnia (piątek) o godzinie 20. koncert połączony z sesją nagraniową płyty DVD, projekt będący zwieńczeniem trasy koncertowej promującej płytę „Noise Live - koncert w Trójce”. Bilety do nabycia w TicektPro.

14 sierpnia (niedziela) o godzinie16.30 w XVIII Przeglądzie Zespołów Bluesowych Kliczków wystąpią: Harmonijkowy atak z jeleniogórskim muzykiem Jackiem Jagusiem, a także Hard Times z Krakowa, Driftin Sheep Wojtka Garwolińskiego, Amnezja i ubiegłoroczni laureaci przeglądu. Warto dodać, że laureatem jednego z przeglądów była formacja J.J. Band, której współzałożycielem jest Jacek Jaguś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group