Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6656
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Blokują im życie

Wtorek, 17 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 9:39
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Jelenia Góra Nie mogą wykupić mieszkań, bo budynek nie jest zmierzony

Mieszkańcy domu przy ulicy Kopernika nie mogą wykupić swoich mieszkań, bo sąsiedzi nie zgadzają się na ich zmierzenie. Pomiary są niezbędne, aby dokonać kompletnej inwentaryzacji budynku. Bez niej gmina nie sprzeda mieszkań. Sprawa ciągnie się już dwa lata

Jeżeli nie zostaną dokonane pomiary u sąsiadów, nie będziemy mogli wykupić swoich mieszkań. Jestem już na skraju załamania nerwowego – skarży się Stefan Grabski, mieszkaniec budynku przy ulicy Kopernika. W takiej samej sytuacji jak on, jest jeszcze sześciu lokatorów. Wszyscy złożyli wnioski o wykup mieszkań i czekają na zakończenie pomiarów. Pozostali lokatorzy wykupili swoje mieszkania wcześniej.

Nietypowa sytuacja
– Po raz pierwszy spotykam się z taką sytuacją, a zmierzyłem już kilkadziesiąt nieruchomości – w tym budynku ponad pięćdziesiąt mieszkań, garaże i lokale użytkowe – mówi Jerzy Schoenborn, rzeczoznawca, który mierzył mieszkania na ul. Kopernika.

Związane ręce
Dla niego sytuacja jest również kłopotliwa, bo bez pomiarów nie może wykonać dokumentacji. Właściciel mieszkania może zgodnie z prawem nie pozwolić na mierzenie mieszkania, ale powinien wyrazić sprzeciw na piśmie. Wtedy przy sporządzaniu dokumentacji bierze się pod uwagę dane z dokumentów.
Jednak sąsiad pana Grabskiego tego nie zrobił, czym związał ręce zarówno rzeczoznawcy, jak i innym lokatorom. Jak twierdzi rzeczoznawca, ten sprzeciw ostatecznie bije w osobę, która nie zgadza się na pomiar. W razie późniejszych wątpliwości będzie ponosił ewentualne koszty zmian w dokumentacji.

(...)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group