Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 11669
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biznes nie zna granic – Forum Kooperacji Firm w Jeleniej Górze

Piątek, 7 listopada 2014, 8:34
Aktualizacja: Sobota, 8 listopada 2014, 8:11
Autor: Mea
Jelenia Góra: Biznes nie zna granic – Forum Kooperacji Firm w Jeleniej Górze
Fot. Mea
Ok. 300 osób ze 130 firm wzięło udział we wczorajszym (06.11.) Polsko–Niemiecko–Czeskim Forum Kooperacji Firm w Hotelu Mercury. – Uczestnicy to przedsiębiorcy z branż : technologii, informacyjnych, logistycznych, metalowych, maszynowych, elektrycznych, energetycznych, ochrony środowiska, budowlanych oraz tworzyw sztucznych – wymienia Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego, dzięki projektowi ”Innowacja kontaktów gospodarczych w Euroregionie Nysa”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

- KARR-owi udało się zgromadzić różne firmy poszukujące kontaktów z innymi przedsiębiorcami zarówno w kraju, jak i za granicą. Dzięki forum udaje im się znaleźć partnera do współpracy. Konferencja porusza różnorodne problemy w prowadzeniu małych i średnich firm oraz sposoby ich rozwiązywania - mówi Grażyna Malczuk, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Ważnym elementem tego spotkania jest giełda kooperacyjna. - Polega ona na indywidualnym doborze partnerów do rozmów poprzez internetowy system kojarzenia firm. Dzięki niej powstanie forum oraz strona internetowa www.forum.karr.pl, na której będzie można odnaleźć przedsiębiorców biorących udział w spotkaniu. Co roku rośnie zainteresowanie konferencją, a jej uczestnicy nawiązują coraz więcej kontaktów – stwierdził Cezary Przybylski.

– Od 2008 r. budujemy elektrownie fotowoltaiczne w Unii Europejskiej i na Ukrainie. Zbudowaliśmy już 12 MWp na dachach obiektów przemysłowych, mieszkalnych i użyteczności publicznej. Wykonujemy projekty elektrowni, energoelektryczne, doradzamy też wybór technologii - mówił Richard Turek z firmy Natural Stones. - Cieszymy się z uczestnictwa w konferencji, ponieważ interesy nie znają granic. Chcemy pozyskiwać klientów zarówno w Polsce, jak i w Niemczech – dodał.

Podczas wykładów poruszano tematykę m.in. zastosowania technologii informacyjnej, stanu polsko-niemieckich i polsko-czeskich relacji gospodarczych oraz trendów w czesko-niemieckich stosunkach handlowych.

- W dobie Internetu łatwo jest nawiązać kontakt, jednak bezpośrednie spotkanie oraz rozmowa są o wiele ważniejsze i pozwalają na pozyskanie potrzebnych informacji o potencjalnych kontrahentach. Liczymy na kolejne takie forum w Jeleniej Górze – mówi Aneta Rzepińska z Izby Gospodarczej Śląsk, która zrzesza przedsiębiorców z województw opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego.

Przedsiębiorcy wystawili również stoiska, na których rozdawali broszury informacyjne. – Jesteśmy z firmy Arcus i dystrybuujemy urządzenia drukujące. Już trzeci raz bierzemy udział w tej konferencji. Dzięki niej udało nam się pozyskać nowych klientów - podkreślała Joanna Mikoda-Różańska z firmy Arcus.

Film Telewizji StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
483
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group