Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2579
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Biuro na medal!

Środa, 10 lipca 2019, 12:28
Aktualizacja: Piątek, 12 lipca 2019, 15:00
Autor: TS
Polska: Biuro na medal!
Fot. ts
Własny biznes to doskonały pomysł nie tylko na samorealizację zawodową, ale również na bardziej satysfakcjonujące zarobki. W końcu będą one zależeć tylko od ciebie i twojej operatywności!

Mieszkasz w Jeleniej Górze lub w jej okolicach? A może chciałbyś się tu przeprowadzić? Zamiast szukać pracy, pomyśl nad otwarcie firmy. Branż do wyboru jest mnóstwo i na pewno znajdziesz coś dla siebie. Najszybciej rozwija się sektor turystyki. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego na temat ruchu turystycznego, w tym roku Dolny Śląsk odwiedzi nawet 3,7 mln turystów. Około 70%z nich to nasi rodacy, a około 30% turyści zagraniczni, głównie Niemcy, Czesi czy obywatele Wielkiej Brytanii. Jeszcze jest czas, aby założyć firmę i skorzystać z tego boomu, bo sezon w tym regionie trwa cały rok. Na początek trzeba dopełnić wszelkich formalności związanych z rejestracją firmy oraz zgłoszeniem jej działalności w ZUS oraz Urzędzie Skarbowym. Na szczęście nie musisz w tym celu odwiedzać jeleniogórskich urzędów osobiście. Większość formalności można załatwić online, przez specjalne platformy internetowe, a potem można już ruszać do pracy. No, może jeszcze niezupełnie – trzeba przecież urządzić biuro, które będzie siedzibą nowej firmy. Na szczęście w okolicach Jeleniej Góry nie brakuje większych i mniejszych nieruchomości na wynajem dla firm.

Po pierwsze: biurko
Biuro, w którym firma będzie prowadziła swoją działalność, trzeba wyposażyć – przede wszystkim w meble. Podstawowym elementem są biurka. Ich wybór w sklepach stacjonarnych i internetowych oferujących wyposażenie dla firm jest naprawdę ogromny. Jak wybrać takie, które będą służyły najlepiej i najdłużej? Przede wszystkim powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Podstawowym kryterium jest tutaj wzrost osoby, która przy takim biurku będzie pracowała kilka, a czasami nawet kilkanaście godzin dziennie. Większość dostępnych w sklepach biurek ma blat mocowany na wysokości około 72 cm – odpowiedni dla osób średniego wzrostu. Osoby wysokie lub niskie będą się czuły przy nim niekomfortowo, zmuszone do siedzenia w pozycji wyprężonej lub zgiętej. Czy można zawczasu zaradzić takim problemom? Tak – kupując biurko z blatem sterowanym elektrycznie. Takie meble ma w swojej ofercie firma AJ Produkty. Może to być na przykład model Modulus. Różnica między najniższym i najwyższym położeniem biurka wynosi kilkadziesiąt centymetrów– to oznacza, że biurko posiada wyjątkowo rozległy zakres regulacji wysokości. Zapewnia to dużą funkcjonalność i sprawia, że mebel z łatwością można dopasować do każdego użytkownika.

Po drugie: krzesła
Biurka już mamy, teraz pora na zakup krzeseł. Wybór, podobnie jak w poprzednim przypadku, jest ogromny. Trzeba jednak pamiętać, że krzesło biurowe musi być nie tylko estetyczne i trwałe, ale przede wszystkim wygodne i ergonomiczne, czyli bezpieczne dla osoby, która będzie go używać. Musi mieć regulowaną wysokość siedziska i możliwość ustawienia w pożądanej pozycji nachylenia oparcia. Kółka ułatwiają szybką zmianę położenia krzesła w stosunku do biurka i sięgnięcie po różne przedmioty bez konieczności ciągłego wstawania, które obciąża stawy kolanowe. Podłokietniki z kolei zapewnią stabilne oparcie dla rąk. Siedzisko nie może być zbyt twarde, ale z drugiej strony nie powinno się zapadać pod ciężarem siedzącego. Może to być na przykład krzesło biurowe wyposażone w tzw. mechanizm synchroniczny, który sprawia, że siedzisko i oparcie poruszają się w sposób korygujący postawę podczas siedzenia.

Po trzecie: akcesoria biurowe
Mamy już biurka i krzesła – nasza firma może rozpocząć pracę. Aby była łatwiejsza, warto zaopatrzyć się również w kilka akcesoriów biurowych. Może to być na przykład tablica suchościeralna. To doskonałe narzędzie do sporządzania notatek, szybkich szkiców bądź pomysłów podczas prezentacji. Mniejsze modele są dobre dla pojedynczych pracowników, którzy będą je trzymali w pobliżu swoich biurek, większe natomiast sprawdzą się w salach konferencyjnych.
Własna firma może być nie tylko źródłem zysków, ale również miejscem komfortowej pracy. Aby tak się jednak stało, warto dobrze przemyśleć jej wyposażenie i kupić wyposażenie nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim bezpieczne i trwałe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group