Niedziela, 13 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 10:13
Autor: Misiek
KS Biofactor pokonał zespół AZS AWF Kraków 31:28 (15:18).

Początkowo mecz nie układał się po myśli Biofactora. W 3 min. przegrywały one 2:1. Dwie minuty później po bramkach Karoliny Kasprzak i Estery Rykaczewskiej był remis 2:2. W 6 minucie padły dwie bramki dla zespołu z Krakowa. Przy stanie 3:5 (po bramce Magdy Tajerle) rywalki znów zdołały zdobyć dwie bramki pod rząd. Wtedy Trener Zdzisław Wąs postanowił wprowadzić na boisko Katarzynę Jeż. Z chwilą wejścia tej bardzo doświadczonej szczypiornistki gra Biofactora poprawiła się, kolejno do wyniku 6:7 doprowadziły Daria Chrząszcz, Estera Rykaczewska i ponownie Daria. Po stracie trzech bramek o czas poprosiła trenerka z Krakowa. Zaowocowało to kolejnymi dwoma bramkami dla jej zespołu. W 14 min na boisko weszła Małgorzata Jędrzejczak. Minutę później karnego w bramkę zamieniła Katarzyna Jeż. Nie przerwała jednak ona dobrej passy AZSu, który zdołał zdobyć ponownie trzy bramki pod rząd. W 17 minucie bramkę rzuciła Esia Rykaczewska (8:12). Przewaga powiększyła się jednak już minutę później, gry sędzia podyktował dla gości rzut karny. W 19 minucie o czas poprosił trener Biofactora. W 20 minucie bramkę przez rzut karny zdobyła Katarzyna Jeż. 21 minuta to 2 bramki dla Biofactora (Małgorzata Jędrzejczak i Karolina Kula - karny). 24 minuta należała do Karoliny Kuli. Rzuciła ona dwie bramki (jedną z rzutu karnego), jednak w 26 minucie jej passa została przerwana (niewykorzystany rzut karny). Od 28 minuty bramki dla Biofactora rzuciły jeszcze Esia Rykaczewska i Madzia Tajerle, jednak pierwsza połowę przegrały 15:18.

Już na początku drugiej połowy sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Katarzyna Jeż nie pomyliła się ani tym razem, ani drugim ponieważ już 3 minuty później wykonywała kolejny rzut karny. Przez kolejne 5 minut zespól Biofactora nie mógł przejść obrony AZSu. 39 minuta należała do najbardziej ekscytujących w całym meczu. Przy wyniku 17:21 bramkę zdobyła Karolina Kula. Następnie zawodniczka z Krakowa ujrzała czerwoną kartkę za faul na Lidii Marceluk (kolejny rzut karny wyegzekwowany przez Katarzynę Jeż). W 40 minucie fantastycznym przechwytem Lidia Marceluk wypracowała sobie stuprocentową sytuacje i wykorzystała ją. W 42 minucie Katarzyna Jeż doprowadziła do remisu (21:21). Biofactor objął prowadzenie w 45 minucie po dwóch bramkach Darii Chrząszcz (jedna z rzutu karnego), i Estery Rykaczewskiej (24:22). Do 49 minuty rywalki zdążyły jednak dogonić gospodynie. Objęły nawet jednobramkowe prowadzenie, jednak to wcale nie przycięło skrzydeł Biofactorowi. Wręcz przeciwnie, wywołało to sportową złość i w 56 minucie widniał już wynik 29:25 po dwóch bramach Karoliny Kuli, Katarzyny Jeż (jedna z rzutu karnego) oraz jednej Małgorzaty Jędrzejczak. Do końca przeciwniczki próbowały dogonić jeleniogórski zespół, jednak po dwóch bramkach w końcówce zdobytych przez Katarzynę Jeż (ponownie jedna z rzutu karnego) wiadomo było, do kogo należy zwycięstwo w tym meczu. Ostateczny wynik to 31:28.

Mecz był zacięty i pełen emocji. Wyróżniła się Lidia Marceluk, która popisała się kilkoma fantastycznymi przechwytami. Faul na tej zawodniczce, po którym z boiska usunięta została zawodniczka z Krakowa był kluczowym momentem całego spotkania.