Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8383
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bilety MZK też podrożeją?

Niedziela, 7 lipca 2019, 10:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 lipca 2019, 10:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bilety MZK też podrożeją?
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)
Podwyżki cen zafundowały klientom spółki Wodnik i Termy Cieplickie, lada chwila drastyczny wzrost będzie dotyczyć też MPGK... Czy usługi MZK również będą droższe? Zapytaliśmy o to prezes miejskiej spółki Agatę Buśko.

Prezes MZK zwróciła uwagę na straty dla spółki, jakie wiążą się z wprowadzeniem od marca 2019 r. darmowych przejazdów dla dzieci, młodzieży, studentów i seniorów powyżej 70. roku życia.

To uszczupliło dochody MZK, więc trzeba się pochylić ponownie nad tegorocznym budżetem, zobaczyć jak się bilansujemy i czy Miasto będzie w stanie dołożyć coś do MZK - powiedziała Agata Buśko.

Jak się dowiedzieliśmy, trzy miesiące (marzec - kwiecień - maj) bezpłatnej komunikacji kosztowało spółkę 600 tysięcy złotych.

Kończy nam się umowa wykonawcza - świadczymy usługę do końca września, natomiast od października powinna być nowa umowa i obecnie negocjujemy z Miastem - tłumaczy prezes MZK, która nie wyklucza podwyżki w taryfach. - W innych miastach bilety są droższe - sugeruje A. Buśko, która do czasu zakończenia negocjacji z władzami miasta nie chce podawać wysokości ewentualnych podwyżek.

Rozmowy mają potrwać do końca sierpnia, a decyzja o ewentualnych zmianach w cenniku MZK i tak będzie musiała być podjęta przez Radę Miejską, która mocą uchwały ustala taryfy.

Twoja reakcja na artykuł?

12
6%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
2%
Nudzi
5
3%
Smuci
76
40%
Złości
94
49%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (106)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group