• Wtorek, 19 marca 2019
  • Godz. 3:16
  • Imieniny: Józefa, Bogdana
  • Czytających: 2995
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Bike Week: działo się!

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 9 lipca 2018, 14:24
Aktualizacja: 16:01
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
7 lipca w Szklarskiej Porębie od rana do wieczora odbywały się liczne imprezy i wydarzenia, których wspólnym mianownikiem były rowery. Jeszcze przed południem 1200 kolarzy wystartowało w ULTRA BIKE MARATONIE...
- Wracamy do korzeni, do tego co było robione na BIKE WEEK-u 20 lat wcześniej. To właśnie wtedy na trasach królowała „setka”. Dzisiaj mamy 102 km, 70 km, 40 km oraz 27 km. Myślę, że wielu zawodników oczekiwało ultra dystansu. Stąd tak duże zainteresowanie – mówi Maciej Grabek, współorganizator BIKE WEEK 2018.

Na BIKE WEEK-u warto było chociaż na chwilę odwiedzić miejscowy skatepark, gdzie odbywały się bardzo widowiskowe zawody.

- Mamy tutaj 6 riderów na rowerach MTB i 6 na BMX-ach, którzy zmagają się w konkurencji skatepark. Przyjechali bardzo silni zawodnicy z Polski i Czech. Jest co oglądać – zakończył Dominik Kołodziejczyk, współorganizator BIKE WEEK 2018.

Nie brakowało także atrakcji dla najmłodszych. W SONKO KIDS Bike Maratonie, czyli rowerowych zawodach dla dzieci, wzięło udział prawie 200 zawodników. Każdy z nich skoncentrowany i spokojny, w przeciwieństwie do rodziców, którzy mocno przeżywali start swoich pociech.

W tzw. międzyczasie można było zobaczyć w czym i na czym obecnie się jeździ, dzięki BIKE EXPO, oraz wziąć udział w licznych grach, konkursach i zabawach.

Wieczorem na wszystkich czekała nie lada gratka. WATER GAP JUMPS, czyli skoki nad wodą przy Ski Arenie Szrenicy. Tu także w akcji można było podziwiać czołówkę kolarzy z Polski i Czech. Każdy z nich prezentował najlepsze tricki na specjalnie skonstruowanej rampie, a w przerwie zawodów był koncert MEZO.

- Bardzo się cieszę, że impreza cieszy się tak dużym zainteresowaniem. To potwierdza, że Szklarska Poręba nie jest „Rowerową Krainą” tylko z nazwy – podsumowuje Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
889
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
7%
Głos ulicy
Ulgi dla młodych, ale nie dla wszystkich?  
TV Dami
18.03.2019 r. – Serwis Informacyjny Telewizji Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Leszek Żebrowski – Czy Żołnierze Wyklęci byli bandytami?  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Zamiany w przepisach wyborczych  
Aktualności
Domino IV  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group