• Sobota, 21 lipca 2018
  • Godz. 21:29
  • Imieniny: Dalidy, Daniela, Andrzeja, Wawrzyńca
  • Czytających: 5086
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Bike Week: działo się!

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 9 lipca 2018, 14:24
Aktualizacja: 16:01
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
7 lipca w Szklarskiej Porębie od rana do wieczora odbywały się liczne imprezy i wydarzenia, których wspólnym mianownikiem były rowery. Jeszcze przed południem 1200 kolarzy wystartowało w ULTRA BIKE MARATONIE...
- Wracamy do korzeni, do tego co było robione na BIKE WEEK-u 20 lat wcześniej. To właśnie wtedy na trasach królowała „setka”. Dzisiaj mamy 102 km, 70 km, 40 km oraz 27 km. Myślę, że wielu zawodników oczekiwało ultra dystansu. Stąd tak duże zainteresowanie – mówi Maciej Grabek, współorganizator BIKE WEEK 2018.

Na BIKE WEEK-u warto było chociaż na chwilę odwiedzić miejscowy skatepark, gdzie odbywały się bardzo widowiskowe zawody.

- Mamy tutaj 6 riderów na rowerach MTB i 6 na BMX-ach, którzy zmagają się w konkurencji skatepark. Przyjechali bardzo silni zawodnicy z Polski i Czech. Jest co oglądać – zakończył Dominik Kołodziejczyk, współorganizator BIKE WEEK 2018.

Nie brakowało także atrakcji dla najmłodszych. W SONKO KIDS Bike Maratonie, czyli rowerowych zawodach dla dzieci, wzięło udział prawie 200 zawodników. Każdy z nich skoncentrowany i spokojny, w przeciwieństwie do rodziców, którzy mocno przeżywali start swoich pociech.

W tzw. międzyczasie można było zobaczyć w czym i na czym obecnie się jeździ, dzięki BIKE EXPO, oraz wziąć udział w licznych grach, konkursach i zabawach.

Wieczorem na wszystkich czekała nie lada gratka. WATER GAP JUMPS, czyli skoki nad wodą przy Ski Arenie Szrenicy. Tu także w akcji można było podziwiać czołówkę kolarzy z Polski i Czech. Każdy z nich prezentował najlepsze tricki na specjalnie skonstruowanej rampie, a w przerwie zawodów był koncert MEZO.

- Bardzo się cieszę, że impreza cieszy się tak dużym zainteresowaniem. To potwierdza, że Szklarska Poręba nie jest „Rowerową Krainą” tylko z nazwy – podsumowuje Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600
Głos ulicy
Etykieta prawdę ci powie?  1
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 20.07.2018 r.  
Miej świadomość
Czego bałbyś się w średniowieczu?  7
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  73
Aktualności
KCGO – klamka zapadła  1
Aktualności
W Starej Kamienicy zagryzione zostały psy  12
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group