Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5777
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bike Maraton w Jeleniej Górze

Czwartek, 1 czerwca 2017, 16:26
Aktualizacja: 16:27
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Bike Maraton w Jeleniej Górze
Fot. użyczone
Druga przygoda jeleniogórskiej edycji Bike Maratonu z UCI Marathon Series czeka nas już w najbliższą niedzielę. Będzie to znów maraton wyjątkowy – i ze względu na rangę, i ze względu na trasę, i ze względu na emocje czysto sportowe. Spora liczba zagranicznych zawodniczek i zawodników z europejskiego topu plus krajowa czołówka daje pewność, że walka na trasie będzie wyrównana, emocjonująca i godna uwagi. Na liście startowej zawodnicy m.in. z Niemiec, Danii, Węgier, Belgii, Holandii, Rosji, Ukrainy, Litwy, Wielkiej Brytanii i Czech.

Start wyścigu w niedzielę 4 czerwca z Placu Ratuszowego o godz. 11:00 – będzie więc już od samego początku widowiskowo i uroczyście. Meta w Parku Paulinum, gdzie dzień wcześniej – w sobotę - światowa czołówka XCO ścigać się będzie podczas kolejnego wyścigu Mai Włoszczowskiej – Maja Trophy Race.

Rowerowy weekend w Jeleniej Górze zacznie się więc już w sobotę, a właściwie w piątek, bo przed prestiżowym wyścigiem czekają nas przecież treningi, objazd trasy i weryfikacja zgłoszeń. Biuro zawodów obu imprez znajdować się będzie w Parku Paulinum. W sobotę czeka nas też wielka jeleniogórska Parada Rowerów – impreza dla każdego kto utrzyma się w rowerowym siodle.
Trasa Bike Maratonu wyprowadza zawodników w kierunku Rudaw Janowickich i prowadzi przez najpiękniejsze partie gór, malowniczymi dolinami wzdłuż szumiących potoków, wśród granitowych strzelistych turni, przez świerkowe lasy i zielone górskie polany. Nagromadzenie technicznych i wymagających odcinków jest spore, podobnie jak gwarantowany jest natłok wrażeń estetycznych. Trasa jest po prostu piękna, a przy tym trudna i długa. Oczywiście dystans MINI jest nieco obok głównych trudności wyścigu, tak aby każdy mógł sobie z nim poradzić, ale już MEGA, a zwłaszcza GIGA to konkretna propozycja dla wymagających maratończyków. MINI ma mimo wszystko aż 31 km – ilość w tym przypadku rzadka, a przewyższenie to aż 600 m.
MEGA to już 64 km, a główne trudności czekają w połowie dystansu. Przewyższenie: 1600 m. Koronny dystans – GIGA – oferuje trasę godną jedynego polskiego reprezentanta w UCI Marathon Series – Bike Maraton Jelenia Góra w wersji GIGA to 87 km i przewyższenie rzędu 2700 m.

Starościńskie Skały, ruiny zamku Bolczów, Skalne Bramy, Skalny Most – te wszystkie wyjątkowe i kojarzone z Rudawami miejsca pojawią się na trasie. Bike Maraton przejedzie u stóp Skalnika, pojedzie przez Strużnicę, Gruszków, Łomnicę i Krogulec. Na horyzoncie pojawią się na pewno Sokoliki i Krzyżna Góra. Start Bike Maratonu o 11:00 na Placu Ratuszowym, a wraz z polską czołówką, która na pewno tłumnie pojawi się w Jeleniej Górze, startują goście z wielu europejskich krajów. Meta, co ważne, w Parku Paulinum - w przepięknej i wyjątkowej scenerii, wśród tłumów kibiców i miłośników kolarstwa górskiego. Jeleniogórska trasa w roku ubiegłym gościła dodatkowo Mistrzostwa Polski XCM. Teraz oprócz międzynarodowej rywalizacji będziemy mieli również kolejną odsłonę Pucharu Polski. Zawody zapowiadają się naprawdę wyjątkowo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group