• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 2:17
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 4299
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Bike Maraton w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 czerwca 2017, 16:26
Aktualizacja: 16:27
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Druga przygoda jeleniogórskiej edycji Bike Maratonu z UCI Marathon Series czeka nas już w najbliższą niedzielę. Będzie to znów maraton wyjątkowy – i ze względu na rangę, i ze względu na trasę, i ze względu na emocje czysto sportowe. Spora liczba zagranicznych zawodniczek i zawodników z europejskiego topu plus krajowa czołówka daje pewność, że walka na trasie będzie wyrównana, emocjonująca i godna uwagi. Na liście startowej zawodnicy m.in. z Niemiec, Danii, Węgier, Belgii, Holandii, Rosji, Ukrainy, Litwy, Wielkiej Brytanii i Czech.

Start wyścigu w niedzielę 4 czerwca z Placu Ratuszowego o godz. 11:00 – będzie więc już od samego początku widowiskowo i uroczyście. Meta w Parku Paulinum, gdzie dzień wcześniej – w sobotę - światowa czołówka XCO ścigać się będzie podczas kolejnego wyścigu Mai Włoszczowskiej – Maja Trophy Race.

Rowerowy weekend w Jeleniej Górze zacznie się więc już w sobotę, a właściwie w piątek, bo przed prestiżowym wyścigiem czekają nas przecież treningi, objazd trasy i weryfikacja zgłoszeń. Biuro zawodów obu imprez znajdować się będzie w Parku Paulinum. W sobotę czeka nas też wielka jeleniogórska Parada Rowerów – impreza dla każdego kto utrzyma się w rowerowym siodle.
Trasa Bike Maratonu wyprowadza zawodników w kierunku Rudaw Janowickich i prowadzi przez najpiękniejsze partie gór, malowniczymi dolinami wzdłuż szumiących potoków, wśród granitowych strzelistych turni, przez świerkowe lasy i zielone górskie polany. Nagromadzenie technicznych i wymagających odcinków jest spore, podobnie jak gwarantowany jest natłok wrażeń estetycznych. Trasa jest po prostu piękna, a przy tym trudna i długa. Oczywiście dystans MINI jest nieco obok głównych trudności wyścigu, tak aby każdy mógł sobie z nim poradzić, ale już MEGA, a zwłaszcza GIGA to konkretna propozycja dla wymagających maratończyków. MINI ma mimo wszystko aż 31 km – ilość w tym przypadku rzadka, a przewyższenie to aż 600 m.
MEGA to już 64 km, a główne trudności czekają w połowie dystansu. Przewyższenie: 1600 m. Koronny dystans – GIGA – oferuje trasę godną jedynego polskiego reprezentanta w UCI Marathon Series – Bike Maraton Jelenia Góra w wersji GIGA to 87 km i przewyższenie rzędu 2700 m.

Starościńskie Skały, ruiny zamku Bolczów, Skalne Bramy, Skalny Most – te wszystkie wyjątkowe i kojarzone z Rudawami miejsca pojawią się na trasie. Bike Maraton przejedzie u stóp Skalnika, pojedzie przez Strużnicę, Gruszków, Łomnicę i Krogulec. Na horyzoncie pojawią się na pewno Sokoliki i Krzyżna Góra. Start Bike Maratonu o 11:00 na Placu Ratuszowym, a wraz z polską czołówką, która na pewno tłumnie pojawi się w Jeleniej Górze, startują goście z wielu europejskich krajów. Meta, co ważne, w Parku Paulinum - w przepięknej i wyjątkowej scenerii, wśród tłumów kibiców i miłośników kolarstwa górskiego. Jeleniogórska trasa w roku ubiegłym gościła dodatkowo Mistrzostwa Polski XCM. Teraz oprócz międzynarodowej rywalizacji będziemy mieli również kolejną odsłonę Pucharu Polski. Zawody zapowiadają się naprawdę wyjątkowo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Tomasz M. 6-06-2017 14:45
No niestety tłumów na mecie nie było. Rzekłbym nawet, że niewielu było fanów. W sobotę na Maja Race było sporo ludków. W niedzielę praktycznie pustki. Na dodatek koło 15 lunęło i w ogóle się wyludniło. Szkoda, bo najszybsze panie na dystansie Giga (Jolanda Neff) dojechały koło godz. 15:30 i finiszowały pod puste trybuny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group