Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7593
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Bike Festival się zbliża

Niedziela, 3 sierpnia 2008, 15:43
Aktualizacja: Środa, 6 sierpnia 2008, 11:31
Autor: Mar
SZKLARSKA PORĘBA: Bike Festival się zbliża
Fot. Organizator
Od 7 do 10 sierpnia w Szklarskiej Porębie odbędzie się kolejna edycja Bike Festival a miasto pod Szrenicą zamieni się w rowerową stolicę Polski. W tym czasie do karkonoskiego kurortu przyjadą tysiące zawodników, kibiców i zwykłych rowerzystów.

Impreza ta stała się już legendą w światku polskiego kolarstwa górskiego – w ramach festiwalu rozegrano pierwszy oficjalny maraton MTB w naszym kraju, tutaj też narodził się polski zjazd rowerowy i dual oraz można obejrzeć jedyne w kraju zawody w skokach do wody na bicyklu.

Co będzie można obejrzeć? - slope style contest: wąskie, drewniane kładki wysoko zawieszone nad ziemią, przejazdy po pionowych ścianach (wallride), trudne techniczne skoki - to wszystko na najmłodszej konkurencji festiwalu. - dirt jump contest: widowiskowe triki, salta w powietrzu i niebezpieczne upadki. Najlepsi zawodnicy skaczą ze specjalnie uformowanych ziemnych hopek łamiąc prawa grawitacji - air water jump contest: kilkunastometrowy najazd, wielka hopka, kilka sekund w powietrzu na rowerze... szalony trik i lądowanie w wodzie. Kultowa konkurencja z fantastyczną oprawą co roku przyciąga nad jezioro pod Szrenicą tysiące widzów.

Dokładne informacje o miejscu i godzinach rozgrywania poszczególnych konkurencji można znaleźć wchodząc na stronę www organizatora : http://www.bikeaction.pl//binary/PILA/Plan%20minutowy%20-%20XII%20LBF.pdf

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group