Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6320
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Bike Adventure 2017 – lista prawie pełna

Wtorek, 7 lutego 2017, 17:57
Aktualizacja: 18:01
Autor: MDvR
Polska: Bike Adventure 2017 – lista prawie pełna
Fot. użyczone
Lipcowa etapówka w Karkonoszach i Górach Izerskich jest o krok od osiągnięcia limitu zgłoszeń , który wynosi 500 osób.

Tylko do końca ubiegłego roku można było skorzystać z najniższej opłaty startowej (349 PLN), a do 31 stycznia 2017 roku obowiązywał kolejny próg – 399 PLN. Zgłaszając się do udziału w Bike Adventure do końca marca zapłacimy już 499 PLN. Jest się o co bić, bo miejsca po prostu znikają, a definitywny koniec zapisów wyznaczony w regulaminie zawodów na 15.06.2017 to dzień, w którym lista startowa będzie prawdopodobnie pełna już od dawna. W pierwszych dniach lutego liczba zawodników zgłoszonych do BA przekroczyła 430, z czego ogromna większość już zdołała opłacić swój start. Jeśli tempo się utrzyma, niedługo zapisy po prostu się zakończą.

Wpływ na to na pewno miał sukces Bike Adventure 2016 – po przeprowadzce do Szklarskiej Poręby, zmianie terminu, wkomponowaniu imprezy w Bike Week i paru innych zmianach wyścig bez trudu poradził sobie z ambitnym limitem 500 zawodników i byli tacy, dla których miejsc na starcie po prostu zabrakło. Wyścig okrzepł, rozwinął się, zyskał nieco rozmachu i udanie połączył sportową rywalizacją z górską, trzymającą w napięciu i niepewności, przygodą. Jedno przez lata się nie zmieniło – piękne, selektywne, widokowe, górskie trasy.

Nic więc dziwnego, że również w tym roku wielu zawodników swoje wakacyjne i startowe plany związało właśnie z Bike Adventure. Czterodniowa etapówka odbędzie się w dniach 1-4 lipca oczywiście w Szklarskiej Porębie, z której dzień po dniu kolarze będą wyruszali na górskie szlaki.

Mimo rosnącej konkurencji wśród polskich etapowych wyścigów MTB i ścisku w kalendarzu europejskim, Bike Adventure cieszy się coraz większą popularnością.

Od samego początku organizatorem wyścigu jest Grabek Promotion, który w tym roku ponownie mocno zaistnieje na festiwalu Bike Week w Szklarskiej Porębie. Oprócz Bike Adventure czeka nas wymagający szosowy wyścig Izerski Klasyk i kultowa edycja Bike Maratonu, który trudno już sobie wyobrazić bez Szklarskiej Poręby.

Na liście startowej obok polskich nazwisk, sporo gości z zagranicy. Są zawodniczki i zawodnicy z Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Holandii, Rosji i Danii. Bike Adventure 2017 zapowiada się naprawdę interesująco.

Informacje, zapisy, regulamin – na stronie organizatora: www.bikeadventure.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group