Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3868
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Biały Orlik” jest, łyżwy deficytowe

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 4 stycznia 2011, 8:07
Aktualizacja: 8:07
Autor: Angela
Fot. Angela
Bezpłatne sztuczne lodowisko przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze obecnie świeci pustkami. Powód: brak łyżew.

Początkowo obiekt, który powstał na pierwszym w mieście kompleksie zbudowanym w 2008 roku w programie „Orlik moje boisko 2012”, miał być administrowany przez szkołę. Jednak okazało się, że placówka nie ma do tego ani kadry, ani doświadczenia. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia lodowisko przekazano pod zarządzanie Międzyszkolnemu Ośrodkowi Sportu, ale nieformalnie.

– Naczelnik oświaty Waldemar Woźniak zgodził się, żeby białego orlika przy ZSOiT w Jeleniej Górze administrował MOS. Jest to jednak nieformalna decyzja, bo nie zatwierdzona pisemnie przez prezydenta. Prezydent wydał zgodę na przesuniecie części pieniędzy MOS-u na zakup łyżew, teraz czekamy na decyzje o zwiększeniu ilości etatów. Do administrowania lodowiska przy ZSOiT potrzebę jest trzech pracowników do wypożyczalni łyżew oraz dwóch do obsługi lodowiska – mówi Tomasz Kluch, dyrektor techniczny Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze.

Lodowisko o wymiarach 17x31m zostało zamontowane za 409 tys. zł na części wielofunkcyjnej istniejącego boiska. Pięćdziesiąt procent kosztów kwalifikowanych zostało pokryte z pilotażowego programu „Białych Orlików”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Meg 4-01-2011 12:09
Dlugo czekałam na to lodowisko, a gdy juz jest to się okazuje że brak łyżew. i lipa , na to drugie lodowisko nie chce mi sie lecieć bo za daleko, hm no i jeśli tak dalej będzie to sie okaze ze mróz odpuści, a koszt stworzenia był nie maly
~vito 4-01-2011 12:30
Efekt propagandowy jest w postaci hasła \'Biały Orlik\', no i ktoś przytulił kasę, jedyne 409 000 złotych za wykonanie lodowiska.Co do reszty ,nie popadajmy w przesadę.Nie można mnożyc kosztów w nieskończonośc, bo w końcu zabraknie na wypłaty samorządowcom.
~Leszek Z. 4-01-2011 14:14
w Gosporcie po 60 zł do koloru i wyboru - i bez łaski - można sobie kupić - a nie tylko płakać -
~Nomasvello 4-01-2011 15:25
Brak pieniędzy na łyżwy?Wczoraj Pani dyrektor tejże szkoły kazała zdjąć moją reklamę z terenu lodowiska twierdząc że słowo"FOTODEPILACJA"jest nie mo...lne i nie może wisieć tam gdzie uczą się"DZIECI".Kiedy wyjaśniłem Pani dyrektor Zawiłość słowa FOTODEPILACJA ta stwierdziła nie mając już żadnych innych argumentów że siatki są nowe i moja reklama może je zniszczyć.FOTODEPILACJA kojarzyła się Pani dyrektor z czymś nie mo...lnym,gratuluję oświacie tak wykształconego pedagoga a w tym wypadku Dyrektora szkoły który nie chce pieniędzy z mojej reklamy między innymi na te brakujące łyżwy.Chciałem płacić za tą reklamę ale P.dyrektor powiedziała kategorycznie że nie życzy sobie tego typu reklam.Ciekawe bo na lodowisku w MDK jest moja reklama i tam dopiero dzieci przychodzą i nikt nie jest oburzony słowem FOTODEPILACJA.Gratuluję Oświacie Pani dyrektor.Pozdrawiam NOMASVELLO-JELENIA GÓRA
~do Leszek Z. 4-01-2011 18:50
co z tego że są łyżwy za 60 zł, skoro mojemu dziecku wciąż rozna nożki i co ja z tymi łyżwami zrobie za rok? polecę do Gosport kupić nowe i za rok znowu i tak za rok...
~Leszek Z 4-01-2011 20:57
zostaje jeszcze giełda - tam są za 10 zł - też używane.
~Uczeń 4-01-2011 21:54
bo pani dyrektor jest taka właśnie mądra Fotodepilacja to dla niej jak całe jej stanowisko i wykształcenie Brawo dla Dyrektorki ciemnogrodzianki
~prorok :) 5-01-2011 9:36
Ludzie nie dziadujcie na łyżwy wydatek nie jest duży (50-150 zł), a dla dzieci są dostępne łyżwy z regulowaną długością, np. 29-32. Lepiej zainwestować w nowe buty niż ponosić koszty leczenia cudzego grzyba. Nawet do głowy, by mi nie przyszło wypożyczać buty do gry w piłkę na zielonym orliku. Może jeszcze zapragniecie bezpłatnego autobusu, bo jest problem z parkowaniem ?
~prorok :) 5-01-2011 14:07
Ludzie nie dziadujcie na łyżwy wydatek nie jest duży (50-150 zł), a dla dzieci są dostępne łyżwy z regulowaną długością, np. 29-32. Lepiej zainwestować w nowe buty niż ponosić koszty leczenia cudzego grzyba. Nawet do głowy, by mi nie przyszło wypożyczać buty do gry w piłkę na zielonym orliku. Może jeszcze zapragniecie bezpłatnego autobusu, bo jest problem z parkowaniem ?
~ZABOBRZANIN 5-01-2011 16:59
To taki temat kija i marchewki jeden, a inny osiołkowi w żłoby dano... Trzeba było sie zapytać czy jest potrzeba robić dwa lodowiska jak na jednym przeciągi. Jakie atrakcje są na lodowisku zorganizowane aby tam lecieć i jak koń w kieracie ślizgać się do okoła... ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group