Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8109
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biała sobota, czyli nie daj szansy rakowi

Wtorek, 27 sierpnia 2013, 8:21
Aktualizacja: 8:32
Autor: Org
Już w najbliższą sobotę (31.08) Miasto Jelenia Góra oraz NZOZ „Przychodnia Zabobrze” zapraszają na bezpłatne badania cytologiczne, które odbędą się w godzinach 8:00 – 14:00. Przyjęcia– po wcześniejszej rejestracji w przychodni osobiście lub pod numerami telefonów: 75 643 06 32 i 75 643 16 78.

Lekarz ginekolog będzie przyjmował w gabinecie numer 7 na I piętrze, ul. Wiejska 11 (wejście od strony rzeki).

Program profilaktyki raka szyjki macicy adresowany jest do kobiet w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanego przesiewowego badania cytologicznego lub otrzymały pisemne wskazanie do następnego badania za 12 miesięcy.

Kobiety młodsze niż 25 lat i starsze niż 59 lat, mogą skorzystać z badania cytologicznego w ramach porady udzielonej przez lekarza specjalistę. Wszystkie pacjentki, które już wykonały (od 1 sierpnia) lub dopiero wykonają w „Przychodni Zabobrze” badanie dostaną pisemne poświadczenie badań, aby umożliwić im otrzymanie bezpłatnej wejściówki na spektakl pt. „Lewa, wspomnienie prawej”.

Panie, które zrobiły już cytologię w „Przychodni Zababrze”, a takiego potwierdzenia nie otrzymały mogą zgłosić się do rejestracji przy ulicy Wiejskiej 11 na I piętrze.

Z inicjatywy Miasta zorganizowany zostanie także cykl bezpłatnych badań cytologicznych w przychodniach realizujących je w ramach kontraktów z NFZ. Panie, które nie mogą wykonać badań w tygodniu ze względu na liczne obowiązki zawodowe i domowe, będą to mogły zrobić w sobotę.

Na apel odpowiedziały również NZOZ „Ginekomed Dorota Dobek” oraz KCM „Clinic” S.A. O kolejnych terminach badań będziemy informować na bieżąco.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group