Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3148
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Biada pijanym kierowcom!

Piątek, 14 grudnia 2007, 9:23
Aktualizacja: 9:23
Autor: TEJO
W piątek policjanci będą zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Piłeś alkohol? Lepiej nie siadaj za kółkiem!

14 g rudnia w godzinach od 6.00 do 22.00 jeleniogórscy policjanci przeprowadzą kolejne, wzmożone działania pod kryptonimem „TRZEŹWOŚĆ”. Akcja ta, ma na celu ustalenie i zatrzymanie jak największej liczby kierowców, którzy kierują samochodami po spożyciu alkoholu – zapowiada nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Pijani kierowcy stanowią 10 procent sprawców ogólnej liczby wypadków drogowych. Podstawowym celem kontroli stanu trzeźwości kierujących jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tą kategorię uczestników ruchu.

Podczas kontroli policjanci będą sprawdzali również m.in. dokumenty wymagane w czasie jazdy, stan techniczny pojazdów, przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz sposobu przewożenia bagażu.
Stróże prawa sprawdzą także, czy w pojazdach nie ma przedmiotów pochodzących z przestępstwa lub służących do jego popełnienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group