Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 8155
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezpłatna pomoc ofiarom przestępstw

Poniedziałek, 18 lutego 2008, 13:20
Aktualizacja: 20:34
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bezpłatna pomoc ofiarom przestępstw
Fot. Archiwum
Od najbliższego piątku (22 lutego) w Sądzie Rejonowym i Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Akcję w całej Polsce przeprowadza Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z sędziami i prokuratorami. „Tydzień pomocy ofiarom przestępstw” potrwa do 29 lutego.

Porady prawnej będzie można bezpłatnie zasięgnąć u dyżurujących sędziów w Sądzie Rejonowym na ulicy Wojska Polskiego 56 w Jeleniej Górze oraz prokuratorów w Prokuraturze Okręgowej przy ul. Muzealnej 9.

Mieszkańcy będą mogli zaczerpnąć prawnej pomocy i informacji od 22 do 29 lutego w pokojach numer 1 i 20 sądu, codziennie w godzinach od 10 – 14. Rzecznik sądu podkreśla, że będą to jednak konsultacje dla ofiar przestępstw, a nie dla wszystkich, którzy chcą zaczerpnąć porad prawnych.

– Tegoroczna akcja jest kontynuacją działań prowadzonych w latach poprzednich – mówi sędzia Andrzej Wieja, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. – Z naszych obserwacji wynika, że liczba korzystających z tych porad jest mniej więcej taka sama. Muszę podkreślić jednak, że co roku przychodzi do nas spora grupa mieszkańców z najróżniejszymi sprawami rodzinnymi, spadkowymi, bankowymi itp., które przestępstw nie dotyczą.

Takie osoby kierowane są przez dyżurujących do odpowiednich organów, a przyjmowane są tylko rzeczywiste ofiary przestępstw. To samo dotyczy prokuratury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group