Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3808
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczne wakacje

Czwartek, 8 lipca 2021, 8:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bezpieczne wakacje
Fot. Przemek Kaczałko
Koalicja na rzecz bezpieczeństwa zrzeszająca służby i organizacje z Jeleniej Góry i regionu, przy wsparciu sponsorów organizuje co roku festyny, podczas których młodzi mieszkańcy i przyjezdni mogą poprzez zabawę nauczyć się zasad bezpiecznego spędzania wakacji.

W środę (7.07) festyn odbył się na Placu Ratuszowym, gdzie można było poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy w spółce Wodnik, skorzystać z oferty Karkonoskiego Parku Narodowego, policji, straży miejskiej (w tym obejrzeć samochody elektryczne obu służb), czy straży pożarnej. Celem była edukacja poprzez zabawę.

Wakacje muszą być bezpieczne, więc jako policja staramy się bywać na takich festynach w ramach Koalicji na rzecz bezpieczeństwa - powiedziała mł. asp. Beata Sosulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Zwracamy uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Przypominamy, że turyści powinni się poruszać po wyznaczonych szlakach. Widzimy, że turyści wybierają wakacje w kraju, jest też wielu jeleniogórzan na szlakach. Turyści nie decydują się na wakacje zagraniczne ze względu na wymogi testów czy szczepień, dlatego na szlakach jest coraz więcej ludzi - powiedziała Anna Walusiak z Karkonoskiego Parku Narodowego, zwracając uwagę na prawidłowe przygotowanie i zaplanowanie wędrówki. - Edukacja dzieci przynosi pożądane skutki, bo często widzimy jak córka czy syn zwracają uwagę rodzicom, że np. nie można schodzić ze szlaku. Cieszymy się, że dzieci zapamiętują to, co przekazujemy im na takich festynach i innych spotkaniach - dodała przedstawicielka KPN.

Podczas festynu dorośli mogli też wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym, a dzieci (indywidualnie i grupy półkolonii) chętnie brały udział szeregu quizów i jeździły po "miasteczku ruchu drogowego". Impreza będzie powtarzana w różnych innych miejscach miasta i regionu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
135
Nigdy
24%
Rzadko
44%
Czasami
20%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group