Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 5562
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezpieczna w swoim mieście. Samoobrona pań

Wtorek, 5 kwietnia 2011, 8:11
Aktualizacja: 17:46
Autor: KMP
JELENIA GÓRA: Bezpieczna w swoim mieście. Samoobrona pań
Kurs poprowadzą policyjni instruktorzy sztuk walki.
Fot. TEJO
Jak postępować w przypadku niespodziewanego ataku przestępcy nie tylko w ciemnym zaułku ulicy? Tego dowiedzą się jeleniogórzanki podczas kolejnej edycji kursu „Samoobrony dla pań”, który organizuje policja. Zapisać można się już 28 kwietnia. 28 kwietnia 2011 roku o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej 43. O uczestnictwie w kursie decydować będzie kolejność zgłoszeń kandydatek. Kurs jest bezpłatny.

Policjanci jeleniogórscy informują, że od 28 kwietnia 2011 roku rusza kolejna edycja programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna w swoim mieście” – kurs samoobrony dla kobiet. Program ma na celu podniesienie bezpieczeństwa własnego kobiet w naszym mieście. Patronat honorowy na programem obejmie prezydent Jeleniej Góry – Marcin Zawiła.

Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Specjalistyczne zajęcia są w stanie przygotować praktycznie każdego człowieka do odparcia agresywnego ataku. – Pod pojęciem „odparcia ataku” należy również rozumieć sytuacje, w których sprawca na skutek działań napadniętego odstępuje od swojego zamiaru – wyjaśnia podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Zajęcia te mają na celu podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczestniczek kursu, nauczenie się prostych i niezawodnych technik walki wręcz, a także podniesienie świadomości prawnej w kwestii zapobiegania przemocy w rodzinie i w relacjach międzyludzkich.

Przewidziane są wykłady i zajęcia samoobrony, które prowadził będzie instruktor walki wręcz, prelekcje prowadzone przez specjalistę ds. prewencji kryminalnej, jak również wykłady i ćwiczenia, które prowadzić będzie policyjny psycholog.
Dodatkowe informacje dotyczące kursu zainteresowane panie mogą uzyskać pod numerami telefonów -75/75-20-527 od funkcjonariusza, który prowadzić będzie zajęcia lub w sekretariacie nr 75/75-20-526.

Zajęcia praktyczne odbywać się będą dwa razy w tygodniu od godziny 17.00 -90 minut na sali gimnastycznej. Wszystkie panie zainteresowane udziałem w kursie policja zaprasza na 28 kwietnia na spotkanie organizacyjne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group