Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 3268
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezpieczna droga do szkoły

Środa, 31 sierpnia 2011, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: KMP
W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2011/2012 policja jeleniogórska przygotowuje się do akcji pn „ Bezpieczna droga do szkoły”. Szczególnym nadzorem objęte zostaną szkoły podstawowe i gimnazjalne.

Policjanci wydziału ruchu drogowego sprawdzili w rejonach szkół prawidłowość oznakowania poziomego i pionowego oraz stan techniczny urządzeń zabezpieczających ruch. Nie stwierdzili w tym zakresie żadnych nieprawidłowości,

W dzień rozpoczęcia roku szkolnego policjanci umundurowani będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonach szkół w czasie trwania zajęć szkolnych. Patrole policyjne będą również w obrębie miejsc zagrożonych, zwłaszcza w okresie nasilenia ruchu dzieci i młodzieży.

– Funkcjonariusze będą prowadzić działania dyscyplinujące wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego, a także dzieci ,starszych i młodzieży w aspekcie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy policji jeleniogórskiej.
Sprawdzane będą autobusy i gimbusy przewożące dzieci do i ze szkoły.

Już od pierwszych dni nauki w ramach tej akcji policjanci spotkają się z dziećmi i młodzieżą, aby przeprowadzić pogadanki na temat bezpieczeństwa. Spotkania te odbywać się będą nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień. Działania te będą w szczególności ukierunkowane na dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole.

Podczas spotkań z dziećmi policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowanie środków bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Przede wszystkim chodzi tu o konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group