Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7429
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczeństwo na drogach i... Bałtroczyk

Poniedziałek, 29 stycznia 2018, 10:05
Aktualizacja: Wtorek, 30 stycznia 2018, 4:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bezpieczeństwo na drogach i... Bałtroczyk
Fot. Przemek Kaczałko
W sali koncertowej im. Stefana Strahla odbyło się seminarium poświęcone bezpieczeństwu na drogach. Wzruszający reportaż oraz wstrząsające statystyki zapadną w pamięci uczestników, a na zakończenie – dla rozluźnienia – wystąpił znany satyryk Piotr Bałtroczyk.

Seminarium organizowane przez Fundację Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zostało skierowane do lokalnych firm i instytucji. - Celem tego spotkania jest edukacja, podnoszenie świadomości uczestników ruchu drogowego odnośnie zagrożeń, które każdego dnia czekają na nas zarówno, kiedy podróżujemy samochodami jako kierowcy czy pasażerowie, jak również jako piesi - podkreślił Jacek Zalewski, prezes fundacji. - Szczególnie dużo do zrobienia jest w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Brakuje też edukacji osób starszych - przepisy się zmieniają, ktoś robił prawo jazdy dawno temu i te wiadomości uciekają - dodał J. Zalewski. - Coraz częściej nieuwaga spowodowana korzystaniem z telefonów komórkowych jest przyczyną zdarzeń drogowych - podkreślił organizator.

Spotkanie pod hasłem "Bezpiecznie - chce się żyć" rozpoczęło się od części edukacyjnej, w której wyświetlono reportaż na temat skutków wypadku - tragedii dla całej rodziny i bliskich. Następnie przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przybliżyli statystyki z ostatnich lat pod względem liczby wypadków, zdarzeń drogowych. Przestrzegali też przed najczęstszymi powodami wypadków - była mowa o odblaskach, telefonach komórkowych, używkach. Całość trafiła do zgromadzonych, którzy po spotkaniu przyznali, że nie brakowało wzruszeń i refleksji.

Uczestnikami seminarium byli pracownicy firm i instytucji z Jeleniej Góry i okolic. Zaproszenie zostało skierowane właśnie do pracodawców. Organizację spotkania wsparło Uzdrowisko Cieplice, które było reprezentowane przez ok. 30 osób. - To ważne, żeby wspierać inicjatywy mające na celu podnoszenie świadomości komunikacyjnej - podkreśliła Urszula Bąkowska-Morawska, wiceprezes Uzdrowiska.

Formuła spotkań organizowanych przez fundację jest taka, że po części edukacyjnej - następuje moment rozluźnienia,w którym występują znane kabarety czy satyrycy. Do Jeleniej Góry zaproszono Piotra Bałtroczyka, który przez godzinę bawił publiczność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
257
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group