Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2043
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezmyślność kierowcy przyczyną wypadku – poszkodowany zmarł

Poniedziałek, 3 grudnia 2007, 19:44
Aktualizacja: Wtorek, 4 grudnia 2007, 8:22
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bezmyślność kierowcy przyczyną wypadku – poszkodowany zmarł
Fot. Angela
Kierujący fordem sierrą na skrzyżowaniu Wolności z ulicą Mickiewicza wjechał w poniedziałek po południu na przechodzącego przez pasy przechodnia. Potrącony z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Zmarł nad ranem.

Do zdarzenia na skrzyżowaniu ulic Wolności z Mickiewicza, nieopodal dyskontu spożywczego „Plus”. Jak informuje jeleniogórska drogówka ewidentną winę za tę tragedię ponosi kierowca samochodu. Sprawca tłumaczy, że nie zauważył przechodnia na pasach.

– Pan, który został potrącony, to starszy jeleniogórzanin, który prawidłowo przechodził przez przejście dla pieszych, w związku z czym niczego nie można mu zarzucić – wyjaśnia młodszy aspirant Bogusław Górnisiewicz z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Natomiast kierujący fordem Sierrą, mimo że nie jechał z nadmierną prędkością, nie zatrzymał się przed pasami i nie ustąpił pierwszeństwa na oznakowanym przejściu dla pieszych.
Skutek: pieszy doznał poważnych obrażeń ciała, na skutek których zmarł około godz. 4 nad ranem w jeleniogórskim szpitalu.

Sprawca wypadku to również starszy mężczyzna z Jeleniej Góry, przeciwko któremu zostanie teraz skierowana sprawa do sądu o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Szczegóły zajścia ustali policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group