Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6385
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezkarna jazda po kielichu

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Czwartek, 17 stycznia 2008, 7:57
Aktualizacja: 8:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Pijani kierowcy już wkrótce będą mogli z większym poczuciem bezkarności usiąść za kierownicą i pojechać autem. Wszystko przez biurokrację. Główny Urząd Miar nie będzie już legalizować alkomatów, a urządzenia bez atestu dla sądów są niewiarygodne.

O sprawie pisze Dziennik w czwartkowym wydaniu. Po wprowadzeniu zmian pozostanie tylko badanie krwi u kierowców, co do których istnieje podejrzenie, że jechali pod wpływem alkoholu. A takiego badania każdy prowadzący może odmówić.

Z atestowania urządzeń rezygnuje bowiem Ministerstwo Gospodarki, które rozporządzeniem wprowadza wzorcowanie, czyli wydawanie świadectwa rzetelności przez upoważnione laboratoria. Nowe zasady zaczynają obowiązywać od 24 stycznia.

– Problem w tym, że jeszcze nie wiadomo, czy policja będzie miała obowiązek wzorcowania alkomatów. Skoro tak, a wkrótce przestaną być ważne atesty GUM, urządzenia na jakiś czas staną się nielegalne. Na jak długo? Tego nie wiadomo – zaznacza gazeta.

Sami policjanci przyznają Dziennikowi, że może być kłopot, bo sądy mogą nie uznać wydruku z alkomatu, który nie ma legalizacji. I nie będzie nic dziwnego w tym, jeśli kierowca, który po kilku głębszych prowadził auto i wpadł w policyjne sidła, z sali rozpraw wyjdzie z prawem jazdy w kieszeni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

KochaS833 17-01-2008 8:27
Według mnie to jest totalna paranoja. Polskie prawo jest chore i każdy wie o tym. Główny Urząd Miar powinien się nad tym zastanowić, bo jeśli pijak zabije kogoś, a alkomat będzie bez legalizacji to i tak nic Sąd mu nie zrobi. Rządy Donalda Tuska wraz z PO i PSL są do bani i kompletnie oni nie nadają się do tego. To, co PiS zrobił to teraz PO i PSL zniszczą. Ich nie obchodzi to, że jakiś pijaczek zabije kogoś, bo dla nich ważniejsza jest kasa oraz stołki, które zajmują...
~aaa 17-01-2008 8:37
Pobrania krwi pijaczek może odmówić , ale policja w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa może pobrać krew siłowo !!! TZN. glniniarze siedzą na gościu i go trzymają a pielęgniara sciąga juchę :))
~do ~aaa 17-01-2008 9:50
abuhahahaha troche nie tak !!! nawet jeśli zasiądą czarni na gościu a on będzie się szarpać to lekarz który musi być obecny przy takim pobraniu krwi może powiedzieć NIE !!!!, np z powodu obawy o życie pacjęta. I co teraz ???? czarni wstają przeproszą pacjenta i mogą go odwieść do pobliskiego baru na małe bezalkoholowe. ahahhahahaah Tak już jest w naszym kraju. A co do siadania gliniarzy na pacjentach, sądzę że jak pacjent sie poskarży na gliniarzy to im też odechce się siadania siłowo na takich pacjentach.
~dO 09:50 17-01-2008 10:21
Masz wogóle jakieś pojęcie o Kodeksie Postepowania Karnego ? Chyba nie bardzo skoro piszesz takie brednie ! Wobec osoby której istnieje podejrzenie działania środka odurzajacego ( np. alkoholu ) można pobrać krew do badania, jeśli nie wyraża zgody pobiera się bez jego zgody, a jak stawia opór to pobiera się siłą. Raz w Polsce lekarz odmówił pobrania krwi bo stwierdził że nie bedzie się szarpał to potem Prokuratura postaawiła mu zarzut mataczenia ( wiesz co to zanczy ? ) A co do skarżenoia sie pacjenta na siłowe pobranie krwi to może się skarżyć, ale chyba do konia, skoro przeważnie krew pobierana jest na polecenie prokuratury.
~_rymcycymcy____ 17-01-2008 10:22
ALeż można przecież koleżce rozkwasić pędzel żeby dokonać szybkiego poboru ;) A na gościu posadzić te pielęgniarki, a nie gliniarzy. One mają moc ;)
~życiowy 17-01-2008 10:55
chyba, że usiądzie policjantka ha ha
~ 17-01-2008 11:14
Jak się będzie rzucać, to dostanie uspokajacza gazowego z tlenem na masce... W prawie nie ma luk, są tylko błędne interperetacje czytających je ludzi. Nigdy nie wyjdzie taki pijak kierowca na ulicę z prawem jazdy po spowodowaniu wypadku. Alkomaty zalegalizują przed upływem tej ustawy i spokojnie będą służyły na dmuchańsko. Przepis wzorcowania bedzię się tyczył alkomatów po 24 stycznia, lecz te zalegalizowane przed 24 (np. 23.01.) będą miały swoją pełnoprawną ważność po dacie 24 stycznia. Legalizacja Alkomatu ważna jest jak pamiętam 12 miesięcy. Więc nie ma szału.
~zed 17-01-2008 11:46
za czasów nowych rządów zlikwidowano praktycznie (choć nie zmieniono prawa i jest ono martwe) sady 24-godzinne dla pijanych kierowcow;
~siniak 17-01-2008 12:01
To wlasnie Polska.Mnustwo uchybien i luki prawne ale moze wystarcza tylko pomowienia policjantow ktorzy cie zlapiom przecie mnustwo ludzi w naszym kraju zostaje skazana na podstawie samych pomowien.
~aaa 17-01-2008 14:49
Pobrania krwi pijaczek może odmówić , ale policja w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa może pobrać krew siłowo !!! TZN. glniniarze siedzą na gościu i go trzymają a pielęgniara sciąga juchę :))
~nie wstyd? 17-01-2008 15:14
do Siniaka: To u Ciebie widać "mnustwo powowien", a przede wszystkim "mnustwo" błędów ortograficznych. Zatem poświęć więcej czasu na naukę, bo jak Cię "zlapiom" na nieuctwie, to przeniosą do szkółki specjalnej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group