Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7507
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Bezkarna jazda po kielichu

Czwartek, 17 stycznia 2008, 7:57
Aktualizacja: 8:00
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Bezkarna jazda po kielichu
Fot. Archiwum
Pijani kierowcy już wkrótce będą mogli z większym poczuciem bezkarności usiąść za kierownicą i pojechać autem. Wszystko przez biurokrację. Główny Urząd Miar nie będzie już legalizować alkomatów, a urządzenia bez atestu dla sądów są niewiarygodne.

O sprawie pisze Dziennik w czwartkowym wydaniu. Po wprowadzeniu zmian pozostanie tylko badanie krwi u kierowców, co do których istnieje podejrzenie, że jechali pod wpływem alkoholu. A takiego badania każdy prowadzący może odmówić.

Z atestowania urządzeń rezygnuje bowiem Ministerstwo Gospodarki, które rozporządzeniem wprowadza wzorcowanie, czyli wydawanie świadectwa rzetelności przez upoważnione laboratoria. Nowe zasady zaczynają obowiązywać od 24 stycznia.

– Problem w tym, że jeszcze nie wiadomo, czy policja będzie miała obowiązek wzorcowania alkomatów. Skoro tak, a wkrótce przestaną być ważne atesty GUM, urządzenia na jakiś czas staną się nielegalne. Na jak długo? Tego nie wiadomo – zaznacza gazeta.

Sami policjanci przyznają Dziennikowi, że może być kłopot, bo sądy mogą nie uznać wydruku z alkomatu, który nie ma legalizacji. I nie będzie nic dziwnego w tym, jeśli kierowca, który po kilku głębszych prowadził auto i wpadł w policyjne sidła, z sali rozpraw wyjdzie z prawem jazdy w kieszeni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group