Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3555
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezdomni z „Sudetów” dewastują działki?

Piątek, 13 listopada 2015, 6:58
Aktualizacja: Sobota, 14 listopada 2015, 8:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bezdomni z „Sudetów” dewastują działki?
Fot. Przemek Kaczałko
Na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Kolejarz” przy ul. Krakowskiej w Jeleniej Górze dochodzi do licznych dewastacji – poinformowali nas działkowcy, którzy twierdzą, że sprawcami mogą być osoby bezdomne przebywające w opuszczonym budynku dawnego hotelu „Sudety”.

Podczas drugiej wyprawy w to miejsce, na terenie zdewastowanego obiektu byliśmy świadkami interwencji funkcjonariuszy policji, którzy w środowy (11.11) poranek zjawili się w dawnym hotelu. W wyniku interwencji, budynek opuściły cztery osoby. W bezpośrednim otoczeniu dawnego hotelu znajdują się jeszcze kolejne pustostany, w których również są ślady pobytu bezdomnych.

Jak zapewnia zastępca prezydenta miasta Jerzy Łużniak, wkrótce budynek „Sudetów” powinien zostać zabezpieczony. - Właścicielem hotelu jest prywatna osoba i ta osoba została wezwana do zabezpieczenia tego, a my i tak występujemy o nakaz komorniczy ze względu na zadłużenie jakie tam ciąży - powiedział Jerzy Łużniak.

Hotel „Sudety”, należący niegdyś do PKP, dysponował ok. 100 pokojami, w tym pięcioma apartamentami. Były też trzy sale konferencyjne, podziemny parking, winda, sauna.

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group